Закрити
UA
Життя

Що відбувається з кавовою культурою в Україні?

Поділись:

До України докотилася третя хвиля кави — що це означає, і хто її зловить, з’ясовувала Катерина Лучина.

кавова культура в Україні

Эту термінологію ще на початку нульових почала використовувати Тріш Ротгеб, обсмажниця кави та власниця Wrecking Ball Coffee Brew у Сан-Франциско. Сенс у цьому, що у сучасної кавової промисловості можна назвати три хвилі споживчого інтересу. Перша характеризується поширенням напою без заглиблення в нюанси. Друга хвиля – це пошук смаку та визначення якості. А третя – щось схоже на мистецтво, адже у виробництві кави нюансів не менше, ніж у винному.

Для кави теж працює поняття терруару: наприклад, чим вища плантація, тим більшою щільністю смаку відрізнятиметься напій. Або ось збір ягід: чим вони стигліші, тим краще. Не менш важлива і очищення зерен: вологе, з вимочуванням у воді, або традиційне сухе. Не кажучи вже про сорт, вік кавових дерев і делікатне ставлення до справи фермера.

Різниця може бути суттєвою навіть між зернами з плантацій, розташованих по обидва боки однієї дороги,

– каже творець кавового центру Fair Finch Роман Пономарьов, який як суддя Cup of Excellence (престижна нагорода за якість) об’їхав півсвіту у пошуках ідеальної кави.

Читайте також: Чорний лікар: все про користь кави

Один із найгостріших трендів у кавовому світі на сьогоднішній день – це дослідження смакових нюансів моносортів кави.

Моносорти можуть по-справжньому здивувати, – упевнений Пономарьов. – Ви п’єте каву зі смаком смородини, м’якими квітковими тонами, вираженими цитрусовими або виразною насолодою, хоча цукор не додавали. Це те, заради чого варто експериментувати!

Щоб вийшов напій, його потрібно правильно приготувати. І еспресо-машина тут не помічник, адже вона готує каву зі спеціально адаптованих сумішей, що гарантовано дають очікуваний результат. У питанні з моносортами все не так очевидно. Значення мають деталі: ступінь прожарювання та помелу, тривалість нагрівання та кількість перемішування. І, звісно, ​​правильно підібраний метод приготування.

Третя хвиля у нас тільки-но починається: кав’ярні замовляють певну обсмажування, цікавляться походженням зерна,

– зазначає Оксана Дяченко, засновниця інтернет-магазину ibodr.com та голова представництва міжнародної групи компаній RVC, яка відроджує та популяризує ручні (альтернативні) способи приготування кави та чаю.