Враження – це те, на що не шкода грошей.
У світі дуже багато захоплюючих занять на будь-який смак та гаманець. Але лише деякі з них стоять цілі статки. І найчастіше, вони пов’язані з підкоренням повітряних просторів і навіть космічних вимірів – по суті найзагадковіших частин Всесвіту. Але є більш приземлені варіанти.
Читайте також: 10 найнезвичайніших музеїв України
Людині завжди було цікаво, що відбувається там, за зоряним небом. Сучасні вчені досі б’ються над питанням існування інших цивілізацій, крім людської. Раніше спробувати докопатися до істини могли лише ретельно відібрані космонавти, які пройшли навчання та підготовку.
Сьогодні ж пожити на космічній станції може будь-яка людина, яка готова інвестувати в цей проект близько $30 млн. У цю суму входять тренування, харчування та проживання. Тривалість екскурсії – 7 днів. Організатори впевнені, що цього часу цілком достатньо, щоб зрозуміти всі нюанси життя без земного тяжіння.
Читайте також: Секретні місця Києва від редакції Marie Claire
Якщо туристові і цього мало, можна замовити вихід у відкритий космос окремо за $15 млн, але до такої події доведеться добре підготуватися. Крім того, вирушаючи в космічну подорож, варто приготуватися до непередбачуваних наслідків і чітко усвідомлювати, що це далеко не звичайна відпустка.
Наприклад, 2014 року випробування космічного туристичного корабля компанії Virgin Galactic британського мільярдера Річарда Бренсона закінчилися катастрофою. Передбачалося, що апарат зможе вмістити пілота та чотирьох пасажирів. Через два роки після трагедії Virgin оголосила про створення нового космічного корабля Unity. Подейкують, що ентузіастів, готових вирушити в перший політ, хоч греблю гати. Це при тому, що сума задоволення не маленька – близько $250 тис.
Ще одна розвага для заможних людей – польоти у невагомості. Цей атракціон дуже поширений, наприклад, США. Суть його в наступному: туристи піднімаються на борт спеціального літака та злітають високо у небо. Після того, як судно досягне потрібної висоти, воно почне різке зниження. Це і є вільне падіння. Триває воно лише 8-10 секунд. За один політ екіпаж літака забезпечує туристам кілька таких падінь. Вартість розваги потрібно уточнювати додатково, але, за даними окремих сайтів, вона становить кілька тисяч доларів.
Обмовимося відразу, що ця розвага далеко не для всіх. Швидше, воно підійде любителям полювання, ніж шанувальникам живої природи. Маючи у своєму розпорядженні понад $22 тис. можна пополювати на диких звірів із так званої «великої п’ятірки»: левів, носорогів, слонів, леопардів та буйволів. Весь процес займає 10 днів. Крім загальної вартості всієї розваги, мисливцям потрібно сплатити збір за кожен окремий трофей.
Читайте також: ДЕ ВІДПОЧИТИ У 2018 РОКУ: ІДЕЇ ВІД ДОСВІДНИХ ПОДОРОЖІВ
Для тих, хто втомився оглядати пам’ятки пішки, представники індустрії розваг вигадали гелікоптерні екскурсії. Ціни на них можуть бути різні, в залежності від країни і тривалості польоту. У середньому можна розраховувати на $4-5 тис. Основна «фішка» таких турів криється у незвичайних видах та красах, яких не побачиш із вікна автомобіля чи автобуса.