Запитання всього життя!
Багато людей страждають від безсоння, але ще більше тих, хто не може виспатися. Протягом тижня ми відмовляємо собі у повноцінному сні, щоб надолужити упущене у вихідні. А потім виявляється, що навіть у суботу не вдається відчути себе таким, що відпочив. У чому тут справа і чим собі допомогти?
Способи швидко заснути:
Якщо ви звикли засипати в той самий час, заснути раніше буде досить важко. А стрес від безуспішних спроб приспати себе зусиллям волі, навпаки, призведе до того, що ви провертаєтесь довше звичайного — і в результаті на сон залишиться навіть менше часу, ніж у випадку, якщо б ви дотримувалися свого звичайного режиму.
Так, від алкоголю часто хилить у сон. Але пити багато, та ще й безпосередньо перед сном – погана ідея. Це призведе до того, що ви швидше за все постійно прокидатиметеся серед ночі, та й вранці встанете раніше, ніж збиралися.
Читайте також: BEAUTY-ГРІХИ, ЯКІ МИ ВСЕ ЗДІЙСНЯЄМО
Хоч ви і відчуєте себе абсолютно вимотаною, мозок буде занадто збуджений отриманим навантаженням. Ця напруга та висока внутрішня температура не дадуть вам вчасно заспокоїтись та нормально заснути. Намагайтеся закінчувати заняття пізніше як за чотири години до сну.
У прохолодному приміщенні ми засинаємо швидше та спимо міцніше – це пов’язано з особливостями нашого організму. Справа в тому, що в процесі засипання внутрішня температура тіла знижується, і чим швидше це станеться, тим швидше ви опинитеся в обіймах Морфея.
Горезвісні вісім годин не є загальною нормою. Комусь із нас вистачає і п’ятьох, інші не здатні повноцінно функціонувати без дев’ятигодинного сну. Щоб зрозуміти, якою є ваша індивідуальна потреба у сні, дочекайтеся відпустки і подивіться, скільки годин у середньому ви спите, коли вам не потрібно вставати по будильнику.
Читайте також: 5 ЗВИЧАК ДІВЧИН З ІДЕАЛЬНОЮ ФІГУРОЮ
Якщо ви прокинулися серед ночі і не можете заснути, навіть «Піднята цілина» не виправить становище, а за поганого розкладу ще й погіршить проблему. Ви ж не можете читати без світла, вірно? А світло пригнічує синтез мелатоніну – гормону, що регулює сон. Про ноутбук, айпад та інші електронні пристрої тим більше забудьте: випромінюване ними блакитне світло — головний ворог мелатоніну, і замість того, щоб нарешті відключитися, ваш мозок з азартом перероблятиме отриману інформацію.
Якщо у вас є ще робочі способи – пишіть про них у коментарях, адже не всім же підходить одне й те саме. Солодких снів!