Закрити
UA
Життя

Як знову почати вчити англійську після тривалої перерви: Топ-5 порад

Поділись:

Кажуть, що «талант не проп’єш», але з англійською мовою все буває не так уже й просто. Як правило, будь-яка іноземна мова дуже швидко забувається без постійної практики та методичних повторень щойно вивченого матеріалу, але чи так це результативно, як здається?

Наш мозок втомлюється вивчення «чужорідної» мови, а ми робимо перерви в заняттях, щоб взяти заслужений тайм-аут, особливо в період довгоочікуваних відпусток. Іноді цей період затягується на невизначений термін і поновлення уроків стає непосильним завданням. Матеріал забутий, мотивація поступово сходить на «ні», а пристрасне бажання заговорити англійською мовою вже не здається таким необхідним.

Незалежно від того, наскільки глибокий ваш рівень прокрастинації і з яких причин ви колись зробили перерву — повернутися до занять цілком можливо, особливо якщо мова вам потрібна для навчання або комунікації на роботі.

Спільно з онлайн-школою англійської мови JustSchool ми склали для вас топ-5 порад: як знову почати вчити англійську після тривалої перерви.

posts-to-db-Фото 1

Згадати все!

Так, спочатку вам потрібно буде згадати все, що ви проходили до моменту зупинки. Ґрунтовно і з самого початку.
Хочете спростити собі завдання — розділіть матеріал за темами: від найпершої до останньої, а потім пройдіться по них, щоб усвідомити, які ви досі в змозі відтворити, а які точно немає. Не пропускайте нічого базового, навіть усіма улюблені артиклі, які так і намагаються вислизнути з уваги. Наново пройдіть усі вправи, повторіть фразові дієслова та граматичні правила. Крім іншого, обов’язково згадайте слова, які ніколи не давалися вам з першого разу і складіть з ними по парі речень.
Повторення пройденого матеріалу – це відмінний спосіб почати діяти, щоб не виникло проблем із майбутніми модулями.

posts-to-db-Фото 2

Визначте свій актуальний рівень володіння мовою

Один із найважливіших моментів початку навчання — визначення свого рівня володіння мовою. Інтернет сповнений безкоштовних онлайн-тестів, після яких вам стане дещо зрозумілішим: над чим ще потрібно попрацювати, а що ваш мозок міцно тримає у своїй довгостроковій пам’яті.
Після того, як ви зрозумієте, на якому рівні зараз перебуваєте — пройдіться очима за граматичними правилами в будь-якому підручнику, що залишився з часів вашого постійного навчання. А також згадайте таблицю неправильних дієслів, їх також бажано повторити!
Після короткої допоміжної паузи пройдіть тест ще раз. Цілком можливо, що результат відрізнятиметься від попереднього… на краще!

Читай також: Для спілкування з Опро Уінфрі Меган Маркл обрала образ вартістю десятки тисяч доларів

Намагайтеся вербалізувати причину перерви

Для цього буде необхідно відповісти собі на низку питань. Адже щоб уникнути повторення ситуації, коли ви повернулися до занять з англійської мови, а після чергового тижня повальних дедлайнів на роботі знову покинули чат, визначтеся на березі: що дає вивчення англійської? Чого ви хочете досягти? Яких результатів? А після цього постарайтеся зрозуміти причину вашої попередньої перерви. Що це було? Зникла мотивація? Вам не підійшов новий розклад у вашій групі? Затягла домашня рутина?
Цей етап вимагає вашої найбільшої уваги та можливостей пояснити собі самому ситуацію. Коли ви розберете по шматочках всі помилки минулого, вам стане легше орієнтуватися на нове. Наприклад, ви завжди хотіли займатися саме в групі, але чомусь пішли на хвалені «індивідуалки» і кинули цей витівок через місяць. Або ви мріяли поєднати приємне з корисним: бігати вечорами, а потім вивчати англійську через домашній перегляд фільмів. Однак ваш бос завантажив вас додатковою порцією справ, якими ви були зайняті всі наступні вечори.
Важливо проаналізувати все, щоб у майбутньому ваша свідомість не видавала звичного психологічного зв’язку «англійська = проблеми». І буде вам щастя!

posts-to-db-Фото 3

Пориньте в англомовне середовище

Знаємо-знаємо, зробити це не так просто, але гарантуємо: для цього не обов’язково летіти прямо в Америку або на прийом до Англійської королеви. Рецепт успішного занурення у мовне середовище простий: почніть із вашого улюбленого серіалу, а потім приправте його кількома повнометражними фільмами в оригіналі. Потім – підпишіться на 3-4 англомовних подкаст і переключіть смартфон на англійську мову. Ну, а якщо ви зі сміливих, то покладете біля ліжка англомовну книгу, можливо, вам захочеться відкрити її перед сном і прочитати кілька сторінок.
До речі, порядок дня теж відіграє важливу для вас роль. Систематичність та ази тайм-менеджменту допоможуть вам визначити найбільш комфортний годинник для вашого навчання, аналізувати своє самопочуття та грамотно розподіляти час. Але морально підготуйтеся до того, що через якийсь час мотивація може почати загасати, а вам доведеться знайти для себе додаткові аргументи, чому сьогодні ми знову вивчаємо англійську, а не дивимося кіно з друзями.

posts-to-db-Фото 4

Поговоріть із викладачем

Самостійне вирішення всіх проблем – річ, безсумнівно, похвальна, але краще, коли у вас є фахівець в області, який зможе підказати або поміняти що-небудь у вашому навчальному процесі. До того ж, навчання — це постійний процес взаємодії між учнем та вчителем, де важлива спільна співпраця.
Ви зрозуміли, що ці заняття потрібні вам заради насолоди, а не для здачі IELS? Повідомте викладачеві — у цьому випадку вам потрібні нові види завдань та план навчання.

Ви хочете взяти перерву та відпочити тиждень? Обговоріть це зі своїм викладачем і призначте дату повернення, щоб ви зустрілися і згадали все те, що проходили на вашому останньому занятті.