Сподіваюся, що ви вже вели списочки і визначили для себе головні цілі для покращення якості життя. Що робити далі?
Повертаємось до того, щоб рухатися маленькими кроками. Припустимо, настав цей понеділок і ви вирішили, що хотіли б почати займатися спортом. Ви сповнені рішучості і готові купити річний абонемент у спортивний клуб. Ви берете до рук платіжну картку і починаєте вводити реквізити для покупки абонементу в наймодніший зал міста. Адже в такому випадку ви точно не зірветесь. Зупиніться!
Не хочу звучати демотивуючий, але ви зірветесь. Статистика is a bitch… Тому, easy tiger!
1. Відкрийте карту міста та подивіться, які спортивні клуби знаходяться на вашому шляху руху на/з роботи. Ви не зможете довго підтримувати свою мотивацію, якщо ваш улюблений спортивний клуб перебуватиме біля чорта на паличках.
2. Вибравши клуб, не поспішайте купувати у ньому довгостроковий абонемент. Сходіть на кілька пробних занять. Якщо щось доставлятиме дискомфорт, дуже скоро ви знайдете для себе мільйон відмовок, щоб пропускати тренування.
3. Ви вибрали ідеальний клуб у зручній локації. Звіртеся з календарем і для початку позначте червоним два дні на тиждень, які залізобетонно приділятимете спорту. Позначте час і сповістіть близьких про недоторканність цих днів.
4. Буде круто, якщо хтось із друзів підтримає вас у цьому починанні. Спортивний бадді класно мотивує не пропускати тренування.
5. Купуйте зручні кросівки. Чи не прогулянкові або бігові, а саме під вигляд фітнесу, який ви вибрали. Комфорт ваших ніг неймовірно важливий у спорті. Все починається зі стоп.
6. Зрештою, найприємніше – виберіть класну спортивну форму. Таку, щоб ви собі сильно подобалися і яка б не стискала ваших рухів.
7. Не будьте надто суворі до себе. Ви можете зриватися. Це нормально! Пам’ятайте, що ви можете повернутися до тієї точки, на якій спіткнулися. У вас все вийде!
Ви нарешті налаштувалися почати займатися спортом, купили спортивну форму, в якій почуваєтеся Кендал Дженнер (сподіваюся, ви знайшли її в @smartassshop). Дійшли до тренування і тут розумієте, що почуваєтеся не у своїй тарілці. Всі навколо занадто спортивні та витривалі. А на ту дівчину ліворуч від вас і дуже боляче дивитись — надто ідеальна!
Починається тренування, і вам хочеться втекти. Усі вправи ви виконуєте неправильно. Замість м’язів преса ви відчуваєте біль у попереку. Під час присідань гострий біль у колінах. І взагалі!
Читай також: NEBESITE презентували новий весняний кампейн, знятий на крыші Будинку Меблів
Розкажу на прикладі @smartass_sport, як бути, якщо ви новачок у світі спорту:
1. Почніть, щоб вивчити описи тренувань. У нас на сайті є градація за рівнем підготовки. Якщо після цього у вас залишилися питання, поставте їх адміністраторам на рецепції. Вони рекомендують відповідний клас.
2. Раз на два тижні в Smartass проходить клас “How to do it”, на якому тренер детально розбирає техніку виконання вправ. Дуже рекомендую почати з нього та розібратися, як правильно все робити, щоб не нашкодити собі.
3. У нас є пакет Smart Start, до якого входять 3 різні тренування у клубі. Протягом двох тижнів ви можете відвідати різні класи та вибрати варіант, який сподобався. Рекомендую почати з Barre, Cycle та Boxing. Це ті класи, де самостійно зможете регулювати своє навантаження.
4. Перед кожним тренуванням тренер ставить запитання: «Чи є новачки сьогодні?». Обов’язково ідентифікуйтеся і тоді тренер приділятиме вам особливу увагу, поправить техніку і підкаже по вазі та модифікації вправ.
5. Якщо вам щось незрозуміло, не бійтеся сказати про це. Ви не здаєтеся дурним чи кумедним! Краще поставити п’ять разів те саме питання і зрозуміти його, ніж травмуватися.
Ви продовжуєте складати списки, фіксуєте свої досягнення та ознайомилися з основними правилами здоров’я. Переходимо до спорту.
Наприклад, ваше завдання скинути вагу. Прагнення зниження кілограмів чи обсягу може бути дуже гнітючим і демотивуючим. Добре пам’ятаю свій стан, коли я намагалася накачати “ідеальний прес”, або досягти “ідеальної талії”, або важити 57 кг. Останнє було найкумедніше. Перед зважуванням я скидала весь одяг, спустошувала сечовий міхур, видувала повітря з легенів і забирала від загальної цифри імовірну вагу волосся. Маячня? Ага!
1. Спробуйте перефразувати свою мету так, щоб вона залишалася конкретною та вимірною, але була більшою про класний фізичний стан.
“Я хочу стояти в планці з обома піднятими ногами в петлях TRX протягом хвилини”, або “проїхати 20 км на сайклі за 45 хвилин”, або “навчитися за 1 хвилину проходити 150 кроків на Versa Climber”. Таким чином, ви не циклитиметеся на вадах свого тіла, а зосередьтеся на результаті, до якого вас приведуть ваші правильно поставлені цілі. А потім, не встигнете озирнутися, як ви поміститеся в ту саму сукню або джинси. Але шлях, який ви пройдете, буде пов’язаний не стражданнями і самобичуванням, а азартом.
2. Додайте у своє життя спорт та рух потроху. Замість ескалатора чи ліфта скористайтеся сходами. Замість поїздки автомобілем, прогуляйтеся пішки на ланч. Замість паперової книжки виберіть аудіо і пообіцяйте собі, що прогулянка триватиме стільки ж, скільки голова.
Після того, як ви відчуєте, що звичка рухатися починає міцніти, додавайте кількість тренувань, прогулянок чи пробіжок. Every little step counts!