Колись у світі цифрових технологій та фінансів домінували чоловіки. Але ситуація змінилася досить швидко та кардинально.
Сьогодні під контролем жінок перебуває третина світового багатства. Вони щорічно додають $5 трлн до глобального фонду добробуту та випереджають зростання ринку загалом.
Дослідження показали, що приватні інвестори жінки успішніші за чоловіків — дохідність їхніх портфелів у середньому на 4-6% вища. Це може здатися невеликим перевищенням у статистиці, але величезним у окремих випадках. Сприяє цьому більш виважений підхід, оцінка ризиків, дисципліна та диверсифікація інвестицій. Все те, чому так довго навчаються професійні інвестори.
Тому багато серед жінок-інвесторів знакових імен. Тому ті, хто цікавляться криптовалютами, обов’язково часто зустрічатимуть одне з них — Кеті Вуд.
8 років тому вона залишила посаду директорки з інвестицій, щоб заснувати власну компанію «ARK Invest». І зараз вона керує портфелем на 60 мільярдів доларів. І один з інвестиційних напрямів, до якого вона виявляє великий інтерес це — криптовалюти.
Чим зумовлений такий живий інтерес до криптовалют допоможе розібратися засновник інвестиційного клубу Lefont Invest Club Дмитро Квашневський.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Аналітики CoinMarketCap підрахували, що за останній рік зростання інтересу жінок до криптовалюти зросло на 43%. Так що ж спонукає прекрасну стать долучатись до сучасних технологій?
Ось головні чинники:
Турбота про майбутнє. Жінки сприймають крипто-інвестиції, як спосіб забезпечити своє майбутнє. Вони мало цікавляться трейдингом та спекуляціями, зате охоче беруть участь у проектах, що дають довгостроковий прибуток.
Свобода. Криптовалюти дають фінансову свободу. Все завдяки технології блокчейн, яка не залежить від держави, забезпечує анонімність та прозорість.
Великі можливості. Сфера криптовалют поки дуже молода і майже щотижня тут з’являються нові незвичайні стартапи. Багато з них через кілька років можуть перетворитися на таких гігантів, як Apple або Microsoft і принесуть гарний прибуток інвесторам.
Інтерес до знань. Як показує мій досвід, дівчата швидше схоплюють нову інформацію. Вони від природи допитливі та при цьому дуже відповідальні. Тому швидко освоюють навіть таку непросту тему, як крипта.
Від себе додам, що з початку війни до нашої спільноти інвесторів прийшло більше людей, які хочуть вкладати в криптовалюти — це як і чоловіки, так і жінки. Хтось переживає про майбутнє та шукає спосіб захистити свої заощадження особоливо коли гривня падає. Хтось вирішив з користю витратити час поки немає можливості бути вдома і займатися звичними речами. А хтось набрався сміливості та планує кардинально змінити життя, стати вільнішим у фінансовому плані.
Блокчейн пропонує різні формати заробітку. Вони відрізняються за складністю, сумою стартового капіталу, ризиками та можливими доходами.
Ось найпопулярніші варіанти:
Майнінг. Видобуток криптовалюти на спеціальному обладнанні. Скажу чесно, для жінок це не дуже вдалий варіант. Він вимагає великих вкладень, вміння працювати з чіпами та проводити складні операції.
Купівля крипти для довгострокових інвестицій. Це можна порівняти з купівлею акцій чи інвестиціями у пенсійні фонди. Ми вкладаємо у перспективні криптовалюти, щоб зберегти та примножити свої накопичення. Але така стратегія потребує терпіння та часу.
Трейдинг на біржі. По суті, трейдинг — це повноцінна і дуже стресова робота. Вона передбачає торгівлю на біржі, аналіз ринку, вміння швидко реагувати на зміну ситуації. Крипто-трейдинг підійде тим, хто вже має досвід роботи на біржі (наприклад, торгівля акціями або ф’ючерсами).
Інвестиції у токенсейли. Вкладення у молоді крипто-проекти, яким потрібні гроші, щоб випустити свій продукт. Цей вид заробітку вибрав я і наша спільнота інвесторів. Їхня перевага в тому, що вкладення відносно швидко окуповуються. Причому успішні проекти можуть дати прибуток у 10-20 разів більше за суму вкладень.
Інвестиції у тренди. Зараз дуже популярні проекти NFT, метавсесвітів, блокчейн-ігор. Тому якщо своєчасно сюди вкладатися, такі інвестиції дадуть гарний прибуток. Наша команда також практикує такий спосіб заробітку.
Звичайно, будь-який такий метод потребує добрих знань. Тому новачкам краще спочатку інвестувати у своє навчання криптовалютам, звертатися до підказок від знаючих людей. А потім, озброївшись багажем знань, можна впевнено розпочинати свій шлях інвестора.
Читайте також: Віддалена робота: як правильно планувати свій тайм-менеджмент в сучасних умовах
Крипто-спільноти допомагають не лише навчатися, а й отримувати вигідні можливості. За рахунок спільних зусиль наша команда резервує доступ до ранніх раундів інвестування – вони називаються пре-сейлами. Суть у тому, що на пресейлах ми інвестуємо за мінімальною ціною за токен (це аналог акції, але у світі криптовалют). У результаті такі інвестиції дають найбільшу вигоду.
Доступ інвесторів-одинаків до ранніх раундів зазвичай закритий або потребує великих вкладень.
Криптовалютам часто дорікають за високу волатильність — нестабільність курсу та різкі стрибки цін.
Я зазвичай відповідаю так. Якби не було волатильності, не було б великого прибутку. Причому часом прибуток може перевищувати вкладення в 20-30 і більше разів. Тож волатильність — це головний плюс криптовалют. Головне правильно користуватися цим.
У нашому клубі є багато таких прикладів. Наприклад, угода на Coinlist у проекті Biconomy. Завдяки спільним зусиллям, ми отримали можливість вкласти в такий проект на ранньому етапі. І здобули 2100% прибутку.
Ще один цікавий проект — SWP. Ми мали можливість купити токени компанії на пре-сейлі і за рік вони зросли в ціні в 60 раз. Потім був паблік-сейл цього ж проекту, який дав 20 «іксів» (прибуток у 20 раз більший за інвестицій).
Деякі угоди у які ми проінвестували, перебувають у мінусі і не дали прибуток. Це у зв’язку з тим, що зараз крипто-ринок перебуває у стадії спаду. Але після будь-якого падіння настає зростання, тому ми не вивели своїх інвестицій і просто чекаємо. Хороший проект переживе кризу, а його «мінуси» потім перетворяться на серйозний прибуток.
Якщо хочете приєднатися до спільноти або отримувати більше інформації про світ криптовалют — підписуйтесь на телеграм-канал.