Закрити
UA
Життя

Мережа контактів: як налагодити комунікацію між людьми в кризовий період

Поділись:

Зараз багатьом українцям важко встановлювати нові зв’язки та заводити знайомства через війну.  

Ми знімюємо місця, коло спілкування, організації. Нам важко. Але час такий, що потрібно підтримувати один одного, незалежно від, поглядів чи місця проживання.

Ми опинились в такій ситуації, що просто необхідно вміти налагоджувати контакти з незнайомими людьми. Комусь це тільки в задоволення, а для когось це може стати справжнім випробуванням. Українська Волонтерська Служба разом із психологами Восток SOS підготували кілька порад, як коректно комунікувати з внутрішньо переміщеними особами та підтримувати один одного. 

Пам’ятаймо – ми один народ, що знаходиться в ситуації війни

Це стан всіх українців сьогодні. Варто не забувати про те, шо співпраця та підтримка один одного впливають на нашу витривалість та спротив зовнішнім обставинам. Тож, єдність – це дійсно важливо.

Знайомтесь

Спробуйте говорити як людина з людиною без ярликів та стереотипних суджень. Сьогодні не так важливо “звідки”, скільки “як ти себе почуваєш” і “чим я можу допомогти”.

Уникайте невизначеності

Це те, що виснажує нам підвищує тривожність. Тому важливо окреслити чіткі кордони та правила, за якими існуватимуть люди. Визначте конкретні побутові обов’язки в компактному поселенні/ помешканнях приймаючих громад.  Обговоріть зручний режим дня, звички щодо комфорту, визначте спільну та індивідуальну територію (де зберігаються особисті речі ( чи всіх можна користуватися). Комунікуйте про свої потреби.

Не порівнюйте важкість наслідків для інших

Ви не можете оцінити масштаб втрати іншої людини, сили її переживань. Травматичність події визначається не самою подією, а нашим сприйняттям і реакцією, які залежать від індивідуальних особливостей людини.  Тож не вирішуйте кому важче, а кому легше.

Читайте також: Просто сказати: як змінити своє ставлення до ситуації, що зараз відбувається в Україні

Дбайте про свій психоемоційний стан

Важко буде не завжди, це тимчасово. Наша психіка більш за все хоче допомогти нам вижити і повернутися в стан рівноваги. Ми кожного дня витрачаємо багато сил на адаптацію та переналаштування під нові умови. Дайте собі час і будьте чесними перед собою. І дозвольте це іншим людям.

Інформація взята з Телеграм-каналу https://t.me/VolunteerCountry

Фото:unsplash.com