Закрити
Життя

Незламні жінки «Укрзалізниці»: до 8 Березня про силу, війну та рівність

До Міжнародного жіночого дня ми поспілкувалися жінками, які щодня працюють на передовій критичної інфраструктури, забезпечуючи безпеку та стабільність країни.

Поділись:

Вони не просто виконують свою роботу — вони допомагають тисячам людей під час війни та ламають стереотипи про «чоловічі» професії. Що для них 8 Березня, як вони відчувають свою силу та з якими перешкодами доводилося зіштовхнутися читайте у нашому матеріалі. 

Українські жінки працюють на залізниці не менш наполегливо, ніж чоловіки, а в умовах війни вони взяли на себе ще більше відповідальності. Незалежно від посади, кожна з них виконує критично важливу роботу: евакуює людей, ремонтує техніку, захищає безпеку пасажирів.

«Укрзалізниця» завжди була чоловічою сферою, але сьогодні щонайменше 40% працівників – жінки. Вони керують потягами, працюють у депо, займають керівні посади й забезпечують стабільну роботу залізничного транспорту. Попри це, жінки «УЗ» доводять, що можуть бути не менш професіональними за чоловіків.

Сабіна Абляєва, директорка зі стратегічних та бренд-комунікацій «Укрзалізниці»

Сабіна Абляєва, директорка зі стратегічних та бренд-комунікацій «Укрзалізниці»

 

Сабіна Абляєва, директорка зі стратегічних та бренд-комунікацій «Укрзалізниці», розповідає, що робота в переважно чоловічому середовищі має свої особливості, але це не перешкода.

«У моїй щоденній роботі більшість комунікації відбувається саме з чоловіками. Але, якщо проявляти професіоналізм та впевненість у своїх рішеннях – тебе поважатимуть і до тебе будуть прислухатися. Традиційні уявлення змінюються, коли жінка демонструє свою компетентність. З часом я відчула, що можу працювати вільно, без зайвих бар’єрів», – зазначає вона. 

Сабіна народилася в мусульманській країні, де чоловіки часто кажуть про жінок: «Слабка стать, яка радує нас вдома». За її словами: «після 20 років життя в Україні я щаслива, що можу приносити радість не лише в домашніх стінах. Що мій тато пишається моїми досягненнями, уважно слухає всі мої історії про залізницю та мої кар’єрні виклики та успіхи».

«Все більше жінок займають керівні посади, впливають на стратегічні рішення та доводять, що професіоналізм не має гендерних обмежень. Моя мета – популяризувати залізничні професії як для чоловіків, так і для жінок. Впевнена, що Укрзалізниця продемонструє свою прогресивність, і у нас з’являться членкині правління», – зазначає вона. 

Осьмірко Наталія, начальниця пасажирського потягу.

Осьмірко Наталія, начальниця пасажирського потягу.

 

Осьмірко Наталія начальниця пасажирського потягу, працює на залізниці вже 20 років, зізнається.«Я завжди вважала, що жінка не замінить чоловіка, як і навпаки. Але вважаю, що важливо мати вибір і можливість працювати там, де хочеш». 

Наталія переконана: головне – впевненість у собі, у тому, що впораєшся, навіть якщо ситуація складна. «За час роботи та з початку повномасштабної війни було безліч викликів, але щоразу знаходила в собі сили продовжувати своє діло. Пасажири бувають різні, і до кожного треба знайти свій підхід».

Багато хто сприймає 8 Березня, як свято квітів, а не рух за рівність. На це Наталія відповіла коротко: «Права жінок треба поважати не лише раз на рік, а завжди».

Працівниці «УЗ»

Працівниці «УЗ»

 

Робота на залізниці обмежується не тільки взаємодією з людьми, а також і зі службовими собаками. Кінологиня Христина Мушкетова спочатку багато років була волонтеркою, але згодом вирішила одягнути форму та робити більше для суспільства. 

Христина Мушкетова, кінологиня

Христина Мушкетова, кінологиня

 

«Як і в армії, так і в охороні, немає поділу на стать. Це такий самий обсяг роботи, графік.  Стереотипно склалася думка, що машинна справа зовсім не жіноче діло, але майстриня візкового цеху Ганна Полупанова доводить протилежне.

Полупанова Ганна — майстер дільниці ремонту запчастин цеху візкового, КЕВРЗ

Ганна ділиться, що не планувала працювати в цій сфері, але знайшла тут підтримку та можливості для розвитку.

«Колись керівні посади займали переважно чоловіки. Сьогодні в «Укрзалізниці» жінки мають всі можливості для розвитку. Якщо хочеш рости — будуть відкриті всі двері. Я б сказала, що навпаки жінка може довести те, що вона впорається із чоловічою роботою не гірше за них».

Про жіночу силу Ганна каже коротко: «Це баланс між жіночністю і витримкою. Я працюю з чоловіками, і вони кажуть: «Ти наша квіточка». Це не про слабкість, а про енергію, яку жінка приносить у будь-яку справу».

Фото працівниць «УЗ»

Фото працівниць «УЗ»

Фото працівниць «УЗ»

Фото працівниць «УЗ»

Фото працівниць «УЗ»

Фото працівниць «УЗ»

Фото працівниць «УЗ»

Фото працівниць «УЗ»

Фото працівниць «УЗ»

Фото працівниць «УЗ»

Працівниці «Укрзалізниці» доводять, що сила жінки – не лише у фізичних можливостях, а у витривалості, відповідальності та здатності надихати. Вони змінюють галузь і суспільні уявлення про роль жінок у професіях, які традиційно вважалися «чоловічими».

Текст: Маргарита Якимович

Фото: пресслужба УЗ

8 Березня в Україні: Юлія Свириденко, Юлія Паєвська та інші відомі жінки розповіли про своє ставлення до свята

 

Слідкуйте за новинами в