Закрити
UA
Життя

Про що жінка мовчить: дизайнерка бренду Наталія Гергелюк, Gaptuvalnya

Поділись:

Бренд Gaptuvalnya розглядає традиційну українську вишивку крізь призму сучасних цінностей, естетичних уподобань та викликів. Заснований в Івано-Франківську, з початком війни бренд не лише не припинив роботу, а й розділив свою майстерню із брендами з постраждалих регіонів, що мусили полишити власне виробництво. Дизайнерка бренду Наталія Гергелюк відповіла на запитанн рубрики Marie Claire Ukraine.

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

Думаю, просто необхідно говорити про свої почуття та емоції – розділяти переживання, байдуже, радісні чи сумні, важливе це усвідомлення, що у когось так само, а хто це вже пережив. Це полегшує, дає надію, допомагає розібратися в собі. Варто говорити про різні досвіди, про невдачі й успіхи – для когось вони можуть стати відправною точкою змін, або можливістю зітхнути полегшено. 

Мені видається, що більшість труднощів, конфліктів чи переживань можна спростити й пережити, в першу чергу проговорюючи їх. 

Варто говорити про свою силу і вміння і не соромитись цього, варто вміти просити про допомогу – всім ми час від часу її потребуємо.

Мені б дуже хотілось, аби люди давали менш непроханих порад і не сіяли розбрат. Сьогодні як ніколи маємо відчувати єдність і згуртованість. Сьогодні слово має велику сили, тож маємо дбати про те, аби нікого не ранити, не роз’єднувати і зайвий раз не повчати. 

Коли та з ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Як видається така нагода, я люблю мовчати наодинці. Зараз ми всі працюємо з якоюсь шаленою затятістю, а час летить на неймовірних швидкостях. Сьогодні ми особливо цінуємо час із близькими та друзями – скільки рідних далеко від дому за кордоном, так мало часу, коли можна відчути себе у безпеці. Та й ми усвідомили, що найцінніше зараз – ті, хто наповнює наше життя змістом. 

Я люблю ввечері на самоті обдумати день: перебрати події, які стались, подумати над якоюсь почутою чи прочитаю фразою, проаналізувати свої дії.

Коли ви востаннє себе хвалили, а за що сварили?

Зараз забороняю собі сварити або навіть критикувати себе. Цей наш внутрішній критик завжди знає, чим дорікнути. Постійно здається, що ми робимо недостатньо, що можемо бути кращими.  

З кожним роком я вчусь цінувати все, що зі мною відбувається: виносити важливі уроки, робити висновки, позбавлятися зайвого. Тож я хвалю себе навіть за дрібниці: за те, що вдома затишно, за те, що я хороша мама, за успіхи у бізнесі, за те, що допомагаю колегам-підприємцям. Ми всі зараз працюємо на перемогу, ми не конкуренти і я дуже тішусь тим, як багато ми ми всі робимо. Тож нам усім є за що себе хвалити.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Якщо говорити про речі, то найкрасивішою я б назвала вишивану сорочку – за нею стоїть терпіння й важка робота з одного боку. А з іншого – глибокий зміст і національна ідентичність. Сюжети вишивки дуже різноманітні та символічні, а сам процес вишивання й гаптування – зосереджений і вдумливий. Кажуть, робити це треба зі світлими думками. Мій бренд одягу Gaptuvalnya створювався саме від моєї любові до вишиваних речей.

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Як власниці бізнесу мені здається, завжди є потреба у тому, аби розвивати здатність опиратися стресу та труднощам, цей прекрасний талант забувати про поразки і рухатися далі, бути максимально прагматичною і розважливою.  

Загалом вважаю, що талант – не запорука успіху. Переконана, що наполеглива праця важливіша за талант.

Фото: instagram / nataliia_gergeliuk

Якби ви могли залишити тільки один спогад, щоб це було?

Важко виділити щось одне – на щастя, життя дарує мені багато важливих, цінних і зворушливих спогадів. Мрію, аби так тривало і далі велике щастя мати багато хороших спогадів.

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Думаю, чоловікам повсякчас личить надійність. Вміння говорити і висловлювати почуття теж не робить чоловіка гіршим, хоч багатьом чоловікам це здається виявом слабкості. 

Жінкам точно не личить зайва конкурентність: маємо знати собі ціну, вміти будувати здорові стосунки і бути підтримкою одна одній. Ідеї сестринства і взаємодії між жінками мені дуже близькі. Працювати ліктями задля власних амбіцій – не на часі.

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Думаю, я червоне вино (усміхається) я за вишуканість, класику і за те, щоб з роками ставати кращою (усміхається).

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

Направду я могла б сказати, до більшості маминих порад я слідую, хоч і прийшла до них власним шляхом. Наприклад, її словам про те, що людей варто оцінювати за діями і вчинками, а не за балачками і обіцянками. А ще про те, що можна скільки завгодно розчаровуватись в людях, обставинах, але ніколи не варто втрачати надію.

Ну і знаєте, ці важливі мамині поради: вдягайся тепло, лягай спати до 22, пий багато води і читай хороші книжки.

Я завжди була доволі слухняною донькою – зробити щось наперекір мені здавалося неприпустимим. Та водночас я дуже вперта: якщо вже щось надумала – йтиму до цього всіма можливими шляхами. Бережу це в собі і досі.

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

Не впевнена, що зовнішність так вже важлива загалом. Чоловіка роблять вчинки, цінності, а не краса. 

Думаю, Бред Пітт цілком посередній, а от актор Оскар Айзек видається дуже гармонійним. Думаю, Ліонель Мессі не є еталонним красенем, але його гра, яку всі спостерігали на Чемпіонаті Світу в Катарі, його працьовитість, його сімейні цінності надзвичайно харизматичні.

Відверто кажучи, зовнішність не першочергова для того, аби привернути увагу. Серед жінок і чоловіків я знаю чимало канонічних красенів і красунь, яким зовнішність не дає бонусів, а почасти навіть заважає.  

Чим пахне щастя?

Щастям пахнуть діти – зранку, коли прокидаються або коли буджу їх. Пахнуть щастям, дають сили, мотивацію і натхнення.

Затишком дому – тим архаїчним запахом, який відносить тебе у дитинство, де всі рідні – молоді, здорові і сповнені сил, де почувався в безпеці, де печеться хліб, де відкриваються шафи з вишиваними сорочками, а значить в хаті – велике свято.