Закрити
UA
Життя

Симптоми, які кажуть, що варто звернутися до психотерапевта

Поділись:

Психологічні проблеми часто ігноруються, але така лінія поведінки може призвести до поганих наслідків. 

posts-to-db-Фото 1

Люди нашої ментальності не звикли ставити на перше місце свої проблеми та взагалі звертати на них належну увагу. Що вже говорити про допомогу професіоналів та звернення до психотерапевта, ця тема досі розвинена дуже слабо, особливо серед старшого покоління. Але ігнорування проблем призводить до занедбаних випадків, може зруйнувати стосунки між людьми та навести хаос в інших сферах життя. Навіть найбанальніші на перший погляд симптоми можуть приховувати за собою серйозні проблеми та захворювання. 

Читайте також: Відновлюємося після стресу: 13 правильних кроків

 

Пригнічений настрій та постійне почуття тривоги

Багато життєвих обставин та зовнішні фактори можуть негативно впливати на наш настрій. Хтось самостійно справляється з цим, а у когось такий стан може розтягуватись на довгі тижні або навіть місяці. У такій ситуації важливо не ігнорувати проблему та списувати все на чорну смугу, а тверезо дивитися на ситуацію. Якщо позбавитися постійного пригніченого настрою не вдається самостійно, а почуття тривоги довго не залишає, зверніться до фахівця. Він допоможе розібратися з причиною цих проблем та, можливо, діагностує захворювання.  

posts-to-db-Фото 2

Регулярні напади паніки

Психологічні проблеми неможливо діагностувати самостійно, але є деякі фізичні симптоми, які можуть зазначити їх наявність. Один із таких симптомів – панічні атаки. Це стан, коли нервова система активізується та відбувається різкий викид адреналіну. Супроводжується панічна атака прискореним серцебиттям, нестачею повітря, запамороченням та страхом. Якщо вони трапляються регулярно, варто звернутися до фахівця. 

Читайте також: Зірки, яким ментальні проблеми ледь не вартували кар’єри

Ви не можете виконувати свої обов’язки

Хтось назве це звичайною лінню чи втомою, але неможливість виконувати свої постійні обов’язки (ходити на роботу, навчання, щодня вставати вранці) справді може бути одним із симптомів серйозного розладу чи депресії. Щоб не гадати на кавовій гущі, чи є у вас захворювання або ви просто втомилися від роботи, зверніться до психотерапевта із прямим питанням. 

posts-to-db-Фото 3

Постійно звинувачуйте себе 

Постійне почуття паніки та провини не повинно бути нормою, а думки, що у вас нічого не виходить, ви нічого не встигаєте, маємо стати тривожним дзвінком. Ставитися до себе критично і вимагати більшого – не одно жити у стані стресу та тривожності. Тим більше, що це впливає на всі сфери життя, включаючи роботу та особисте життя. 

Не бійтеся ходити до психолога та не сподівайтеся, що зможете вирішити проблеми психологічного характеру самостійно. Навіть якщо фахівець не знайде у вас захворювань, він допоможе розібратися з іншими симптомами та дасть корисні поради, які змінять життя на краще. 

Джерело фото: unsplash.com