Закрити
UA
Життя

Small Talk: шоумен і телеведучий Олександр Педан — про любов до фентезі, малювання в шкільних підручниках

Поділись:

Медіасервіс MEGOGO запустили у безкоштовний доступ проєкт «Укрліт», для якого озвучили понад 250 творів зі шкільної програми з української літератури (5-11 класи).​​ Зірковими дикторами стали професійні актори та музиканти, режисери та продюсери, зокрема, шоумен і телеведучий Олександр Педан.

Фото: instagram/pedanos

Ви одразу погодилися на пропозицію начитати українську класику, що включена до шкільної програми?

Звісно одразу, і мені здається, це зараз найкращий варіант достукатися до молоді і популяризувати українську класику,  яку так довго принижував радянський союз. З неї робили щось сумне, страшне і не цікаве. Мені здається, проєкт “Укрліт” –  це класна історія, і мені було дуже приємно до нього долучитись.

У вас була змога обрати твір?

Ні, я не обирав твори, мені їх порадили, але я з ними повністю погодився.  Мені подобається і Симоненко, і Сковорода, якого я обожнюю. Насправді, я прокайфував від кожного начитаного слова.

Ви слухаєте аудіокниги?

Слухаю аудіокниги тільки коли бігаю, щоб трошечки побути наодинці. В мене є такий лайфхак, щоб тримати себе в формі і послухати щось корисне.

Хто був вашим улюбленим літературним героєм у школі?

На жаль, я не можу відповісти на це питання. Тому каюсь. Я не був фанатом літератури у школі і найстрашніше, що я вивчав не тільки українську, а ще й російську літературу. У мене була остання російськомовна школа в Хмельницькому. От чесно, я почав любити, читати і поважати літературу в студентські роки коли відкрив для себе фентезі.

Ви малювали в шкільних підручниках?

Саме в школі, а вже потім і в студентські роки ми малювали у шкільних підручниках. Ми пострадянські діти, які в той час не поважали все державне,  не цінували його, тому що воно було. От зараз я з сином щовечора читаю книжки і розповідаю,щоб він поводився з ними  обережненько. Проводжу бесіди, що малювати і псувати книжки це  погано, бо книжки – це дуже круто, я привив йому любов до книжок, а коли в тебе є те, що  ти  любиш, ти поважаєш це і псувати це не будеш.

Сьогодні робите примітки на берегах книги?

Якщо я буду точно перечитувати або звертатися до книги,  то у мене є два варіанти: перший – це все ж таки олівець, і на полях можна написати,  підкреслити щось важливе, щоб потім не забути. А другий варіант – я багато читаю в електронному вигляді, і копіюю собі в нотатки якісь важливі цитати, збірки, щоб потім можна було це переглянути.

Читайте також: SMALL TALK: ПИСЬМЕННИК ЛЮБКО ДЕРЕШ ПРО ПРОЄКТ «СКОВОРОДА. КВІТИ ЕКСТАЗУ»