Закрити
UA
Життя

Sustainability Guide: 10 правил як харчуватися усвідомлено та почуватися добре

Поділись:

Впроваджуємо усвідомлене споживання у всі сфери свого життя.
posts-to-db-Фото 1

Зі стійкою модою ми вже познайомилися і трохи знаємо, як зробити свій будинок більш екологічним. А що робити з нашим харчуванням? Як створити такі умови на своїй кухні та в продуктовому кошику, щоб можна було з упевненістю сказати, що ви усвідомлений споживач? У нас є відповіді на ці питання, тому поспішаємо поділитися з вами інформацією про те, як харчуватися не тільки правильно, але і за всіма законами sustainable. Ми підготували добірку з 10 практичних порад, як запровадити свідомість у своє харчування.

Вибирайте продукти місцевих виробників

Перше і, напевно, золоте правило в свідомому споживанні – це локальність виробництва. Чим ближче виготовляється товар або продукт, тим менша його дія на навколишнє середовище через мінімальну кількість вуглекислого газу, що викидається в атмосферу логістичним шляхом. Намагайтеся мінімізувати покупки іноземних продуктів та віддавайте перевагу місцевим виробникам. Ідеально, якщо поруч із вами є локальні ярмарки, де фермери та приватні підприємці пропонують свою продукцію. Також можна знайти спеціалізовані фермерські магазини, які підтримують українського виробника або відшукати сади та теплиці, при яких є магазин.

Їжте менше м’яса

Ми не схиляємо вас переходити на вегетаріанство, якщо, звичайно, ви цього не бажаєте, але скорочення м’яса у вашому раціоні допоможе зменшити кількість викидів вуглецю в атмосферу. Розведення великої рогатої худоби істотно забруднює довкілля, тому зменшення споживання яловичини може мати величезний вплив на неї. Екоактивісти вигадали челендж #MeatlessMonday, ідеєю якого є відмова від м’яса по понеділках. Така ініціатива здатна не лише покращити самопочуття кожного учасника челенджу, а й зміцнити здоров’я планети. Якщо від м’яса відмовитися вам складно, завжди намагайтеся вибирати м’ясо без гормонів.

Скоротіть споживання молочних продуктів

Виготовлення молочних продуктів також негативно впливає на атмосферу, а також розведення рогатої худоби. Отже, якщо у вас у планах не варто повністю відмовитися від молочки, тоді мінімізуйте її вживання. Наприклад, звичне коров’яче молоко можна замінити на рослинне, а ось із сиром буде складніше, радимо просто купувати його менше і придивитися до тофу.

posts-to-db-Фото 2

Готуйте домашню їжу

Самостійне приготування їжі – чудовий спосіб раціонального харчування. Це означає, що ви не тільки точно знаєте, що входить до складу вашої їжі, але й унеможливлюєте упаковку та відходи, пов’язані з процесом масового виробництва. Почніть із простих рецептів, а ось після можна переходити на складніший рівень і балувати себе та своїх домочадців такими продуктами, як крекери, мюслі-батончики та інші делікатеси, які ви раніше купували у магазині. Це може заощадити багато грошей. Будьте уважні, адже в процесі ви почнете робити власне вино і навчитеся чинити хамон!

Вирощуйте свої продукти

Завести свій власний город на підвіконні простіше, ніж ви думаєте. Він стане не лише джерелом свіжої зелені та овочів, а й зеленим куточком вашої оселі. Ідеально, якщо у вас є сад або повноцінний город, але якщо ви почнете вирощувати руколу, базилік та помідори черрі у себе в квартирі – це також позитивно вплине на навколишнє середовище. Якщо вам накладно стежити за пряними травами в горщиках на допомогу прийде мікрозелень: посипте насіння на вологу серветку, збризкайте водою і натягніть плівкою, щоб створити ефект теплиці. 5 днів і соковита та мега корисна мікрозелень готова.

Уникайте пластикових упаковок

Це питання досить гаряче в сучасних реаліях, адже більшість продуктів упакована в пластик. Але вихід є: вибирайте для покупок ринки та оптові супермаркети, де є можливість придбання товарів у свою тару. Ви будете здивовані, коли зрозумієте, що практично всі продукти можна купити на вагу, уникаючи при цьому пластикової упаковки.

posts-to-db-Фото 3

Купуйте органічні продукти

Ви, напевно, помічали, що органічна продукція завжди дорожча. Все тому, що на її вирощування потрібно більше зусиль, а відмова від пестицидів і хімікатів ще більше ускладнює завдання (спробуйте природним шляхом позбутися шкідників!). Але такі продукти не тільки корисні для нашого організму, вони ще й безпечні для ґрунту та підземних річок, адже земля, після використання хімікатів, не одразу оговтується, а всі пестициди, які не вбралися в овочі чи фрукти, потрапляють у води підземних річок, знищуючи цим біорізновид і руша екосиситему.

Читайте також: Стабільна розмова: Український Upcycling бренду негабаритний студію

Їжте сезонні продукти

Цей пункт ми поставили в догін попередньому, тому що не сезонні фрукти та овочі — це завжди криниця пестицидів. Плюс сезонні продукти не везуть за тридев’ять земель, що також скорочує викиди вуглецевого сліду.

Займіться консервацією та заготовками на зиму

Так, ви прочитали правильно! Відмінний спосіб побалувати себе не сезонними продуктами харчування та при цьому зробити екологічно безпечний вибір продуктів. Виростіть хороший урожай помідорів (або купіть у місцевого фермера) і законсервуйте необхідну кількість томатного соусу або зав’ялі чері з прованськими травами в оливковій олії. Також вітається заморозка та сушіння фруктів у дегідраторі. Чого тільки вартує домашня пастила!

Компостуйте харчові відходи

Стійке харчування продовжується навіть після того, як ви з’їли свою їжу. Компостування харчових відходів – ефективний спосіб зменшити кількість відходів на сміттєзвалищах, забезпечити правильне їх розкладання та створити відмінний фундамент для вашого саду. Більшість харчових відходів можна компостувати, і сюди навіть можна додати такі речі, як папір, картон, бамбукові ватяні палички, тирсу та мелену каву. Черв’ячна ферма – чудовий спосіб переробляти відходи та створювати більше поживних речовин для вашого саду.

Бачите, усвідомлене харчування – це не лише смачна домашня. приготовлена ​​з локальних продуктів, це ціла система сполучних процесів, яка, у результаті, позитивно позначається нашій планеті.