Чоловік говорить: Давид Петросян, режисер та художник-постановник
Режисер та художник постановник Давид Петросян ставить спектаклі на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Найсвіжіша робота — сповнена гротеску постановка «Візит» за однією із найвідоміших п’єс Фрідріха Дюрренматта. В головній ролі — Наталія Сумська, яка виконала головну роль в іншій виставі Давида — «Цар Едіп» у Театрі на Подолі. Щирий, вдумливий та чуйний — таким нам здався талановий Давид під час інтерв’ю для Marie Claire.
Яким повинен бути «справжній чоловік»?
Такі поняття як «справжній чоловік» чи «справжня жінка» мене ніби повертають в світ радянських плакатів, де «ідеальні» люди кидають нам ті чи інші лозунги. Мені важливіші людські якості, які має виховувати кожна людина не залежно від статі.
Які життєві уроки дали вам батьки?
Робити все можливе, аби твої близькі мали що їсти, що взути і можливість зробити самостійний вибір в житті.
У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» і «після»?
В мені є усвідомлення шляху, у якого є свій початок і свій кінець. Усвідомлення цього шляху і є поворотним моментом в моєму житті. Це дає сили бути уважним до людей, до своїх вчинків.
Що найбільше вас драйвить: в житті, роботі, стосунках?
Коли чуєш своє серце і робиш так, як воно підказує тобі, навіть коли майже ніхто цього не зрозуміє. Тоді ти жива людина, ти справжній, ти займаєшся улюбленими справами. Ти відчуваєш, що тебе потроху починають оточувати люди, які теж прагнуть до щирості, що і приводить до творчого драйву.
Як вам здається, ви вже знайшли себе?
Знайти себе справа небезпечна. Можна захопитись певною візією самого себе. У людства є минуле, з якого ми багато чого беремо для розуміння сьогодення та для мудрого кроку в майбутнє. Цей самий «пошук себе» є для мене постійним вивченням минулого для можливості бути тут і зараз і усвідомлювати куди рухатись далі. Пошук себе — це постійний рух в невідомий і цікавий світ.
Якими критеріями ви вимірюєте успіх?
Коли я відчуваю, що хочу обіймати людей і казати їм багато хорошого. Бажання дарувати теплі почуття виникають тільки тоді, коли ти отримуєш від своєї діяльності багато позитивної енергії.
Як виглядає ваш стандартний день?
Дружина, кіт, книги, роздуми, репетиції, кіно, друзі. Люблю сталість в буденному житті.
Які якості партнера для вас важливі?
Коли партнер є самим собою. Коли людина чутлива і уважна до партнера. Прагне розвитку і любить котів.
Яка людина ніколи не буде з вами поруч?
Яка не любить котів.
Яка матеріальна річ – найцінніша для вас та чому?
Мій телефон, на якому я відповідаю на ваші питання, фоткаю свою дружину і кота, записую нотатки на репетиціях, дивлюсь картини, слухаю музику, читаю книжки. В цілому у мене немає цінної для мене речі. Не люблю прив’язуватись до речей.
Що ви вважаєте в житті найбільш важливим? Що найменш важливим?
Що виношує в серці людина, куди спрямовує свої думки і бажання і наскільки вона дозволяє втілюватись своїм бажанням. Важливо бути відвертим зі своїми бажаннями, якщо тільки вони не шкодять котам чи іншим людям. Не важливим є побутові чвари, якісь маленькі конфлікти, які іноді забирають занадто багато людського часу та енергії.
Який антивоєнний твір ви вважаєте геніальним?
Такого твору не існує. Війни відбуваються, а після цього про них пишуть, а через роки про них читають, після цього — знову війни і далі все по колу. Коли людина читає книгу і її торкає те, що там написано, це не книга змінює людину, а людина відкрита до того, аби прийняти те, що вона прочитала. Багато ж людей відкриті до іншого: руйнувати, вбивати, завойовувати, а в результаті потрапляти в Гаагу. P.S.: Амінь.
Фото: Юлія Вебер
Читайте також: «КИЇВ. КУДИ ПІТИ І ЩО ПОДИВИТИСЬ»: MUST SEE З 19 ПО 30 КВІТНЯ