Art For Freedom. Благодійна виставка сучасного українського мистецтва.
З 8 по 10 липня в галереї Wadström Tönnheim в іспанському місті Марбелья відбудеться виставка-продаж сучасного українського мистецтва. Виставка покликана підтримати українських митців під час війни, презентувати сучасну українську культуру у світі та зміцнити професійні зв'язки між іспанськими колекціонерами та актуальним українським мистецтвом. Проєкт представить 26 робіт 15 українських авторів.
Учасниками виставками стали найвідоміші українські художники та скульптори – Дар’я Альошкіна, Назар Білик, Артем Волокітін, Петро Гронський, Василь Грубляк, Олексій Золотарьов, Дарина Микитюк, Ніна Мурашкіна, Юрій Коваль, Тетяна Малиновська, Віталій Кравець, Лілія Студницька, Валерія Трубіна, Іван Цюпка, INS (Євген Гладенко). Експозиція містить живопис, графіку, фотографію та скульптуру.
Про вагомість виставки розповідає її кураторка Світлана Старостенко.
«В Україні багато талановитих художників – перспективних і вже добре знаних. Останніми роками в нашій країні відкривалися галереї, проходили великі виставкові проєкти, на художньому ринку з’явилися нові поціновувачі – колекціонери сучасного мистецтва. Але через війну можливість розвитку цієї сфери відкладена на невизначений час. Тож нині важливо шукати нові шляхи та можливості для того, щоб митці могли і далі повноцінно працювати.
Цілком природно, що сьогоденні роботи наших авторів є рефлексією на жахливі, трагічні події, які не мали статися в цивілізованому світі. Втім, під час презентації нашого мистецтва за кордоном, виходячи на нову професійну територію, нам важливо насамперед показати звичну художню практику, в якій працюють українські митці. Так враження від мистецтва нашої країни буде об’єктивним.
Наша співпраця з іспанською інституцією – галереєю Wadström Tönnheim – ґрунтується на підтримці та популяризації українського мистецтва в Європі. Ми маємо змогу знайти нову аудиторію та надалі формувати особисті історії продажу робіт на авторитетних майданчиках. Така можливість і в довоєнні часи вважалась би цінною, а сьогодні це справжня необхідність. Ми раді можливості співпрацювати саме з Іспанією –батьківщиною неймовірних і потужних митців».
Сьогодні повномасштабна війна розкидала учасників виставки всією Україною та світом: так, Валерія Трубіна, хоч і мешкає в США, зараз перебуває на тимчасово окупованій території в Луганську, куди приїхала минулого року з особистих обставин; львівська художниця Дар’я Альошкіна – тимчасово живе у Кракові, а, наприклад, художниця Лілія Студницька знаходиться у рідному Львові. Втім, хоч би де закинула війна українських митців, жоден з них не припиняє працювати. Виставка Art for Freedom представить нові роботи художників, створені за останні кілька років, деякі з них – як, наприклад, графічна серія Віталія Кравця, що зроблена упродовж останніх трьох місяців, – вперше будуть показані на широкий загал.
Невід’ємна місія нашого проєкту – благодійна. Частину коштів від продажу робіт ми направимо у міжнародний благодійний фонд Future for Ukraine.
Війна змусила страждати мільйони українців. З початку повномасштабного вторгнення багато українців – серед них мирні жителі та діти – були масово поранені. Ті, хто постраждав від артилерійських обстрілів або потрапили під завали обстрілу, госпіталізуються до лікарень із множинними переломами кісток і потребують негайної операції.
Ефективним методом лікування для них є металевий остеосинтез — з’єднання уламків кістки з титановими пластинами. Українців, яким потрібні системи остеофіксації, дуже багато — кожна жертва має свою унікальну історію та свою боротьбу за життя. Тому частина зібраних коштів піде на оплату систем остеофіксації для постраждалих з переломами кісток. Ми не можемо вилікувати зламані долі, але ми можемо допомогти лікарям, які щодня рятують людей і дають їм шанс жити на повну.
Виставка-продаж триватиме з 8 по 10 липня в галереї Wadström Tönnheim, Марбелья, Іспанія. Ініціаторка проєкту – Олександра Маркова, меценатка та колекціонерка. Кураторка виставки Art for Freedom – Світлана Старостенко, незалежна кураторка, артдилерка, мистецтвознавиця. Проєкт підтримує Маттіас Тоннхейм – засновник і директор Wadström Tönnheim Gallery, яка базується в містах Марбелья (Іспанія) та Мальме (Швеція).
Читайте також: КРАСА УКРАЇНИ: У СВІТІ ВИЙДЕ ПЕРША КНИГА ПРО КРАСУ ПРИРОДИ НАШОЇ КРАЇНИ