UA
RU

Balaklava Blues присвятили відео українським жінкам-переселенкам

Редагувати переклад
На сьогодні Balaklava Blues найактивніший канадський гурт, який підтримує Україну у глобальних масштабах. Нове відео Balaklava Blues SWALLOW/ЛАСТІВКА команда присвятила українським жінкам, які через війну змушені адаптовувати своє життя на чужині.

Balaklava Blues

Команда Balaklava Blues представила відео на SWALLOW/ЛАСТІВКА. Композція натхненне прадавньою силою народних пісень та досвідом революції та війни. Чорно-біла естетика  відео відтворює жанрову стилістику фолк-нуар. SWALLOW/ЛАСТІВКА  — це  старовинна народна пісня що має магічну  метафоричну історію, в якій Balaklava Blues відчули нові смисли, що перегукуються з реаліями війни в Україні. Традиційно для команди основою синглу стала народна пісня з Полісся у вільній авторській інтерпретації.

Коли війна не дає тобі спати, ти кричиш колискові  в обличчя своєму ворогу. SWALLOW/ЛАСТІВКА  — це присвята жінкам переселенкам, які змушені були покинути свою землю, свої оселі, відчути біль розлук, руйнування усіх життєвих планів та втрату спокою. В оригіналі тексту — це звернення-попередження до ластівки, аби вона не планувала вити гніздечко та заводити пташенят, бо все одно доведеться зимувати в інших краях.

Таку “ластівкову” долю мають зараз більшість матерів в Україні, які змушені вити гніздечка та ростити своїх дітей на чужині. Для когось тимчасово, або повернутися умовною “весною” до рідних країв. Для когось знайти новий притулок, де так само важко планувати наперед.

Стрес непередбаченості, розгубленість і розпач, бажання та неможливість передбачити своє майбутнє — ось головна емоція музичного відео на пісню SWALLOW”, — розповіли учасники Balaklava Blues.

Balaklava Blues 23

Balaklava Blues 2

Balaklava Blues — це гурт, створений етнічним українцем з Торонто і киянкою. Марко та Марічка познайомились в 2014 році на Майдані в Києві, створили сім’ю й серію потужних всесвітньовідомих музичних та театральних проєктів у Торонто. Війна в Україні для них — це частина життя, бо брати Марічки й Марка служать в ЗСУ, частина родини Марічки загинула під Києвом, іншим вони допомогли знайти тимчасовий притулок у Канаді.

Гурт Balaklava Blues зіграв десятки благодійних концертів в Європі, Канаді та Америці. Минулого тижня гурт мав благодійний виступ на головній сцені одного з найбільших фестивалів Європи Colours of Ostrava в Чехії. Їх виступ зібрав 60 000 глядачів. Загалом за чотири з половиною  місяці війни концертами й благодійними заходами вони  зібрали  більше 500 000  канадських доларів.

Минулого року солістка гурту Марічка Марчик створила унікальний цифровий архів «Народні пісні України». На сайті представлена народна пісенна традиція 14 етнографічних регіонів України.

Balaklava Blues 5

Фото надала пресслужба

Читайте також: ПИТАННЯ ДВОМОВНОСТІ ТА МОВА ЖЕСТІВ В НОВІЙ ВІДЕОРОБОТІ GRABAR

Статьи по теме