UA
  RU

  Питання двомовності та мова жестів в новій відеороботі GRABAR

  Редагувати переклад
  Олег Грабар презентує другу роботу «МОВА», в якій піднімає важливу в суспільстві тему двомовності.

  GRABAR


  «МОВА» це позиція артиста стосовно двомовності в суспільстві, мовних законів та перехід в повсякденні з російської мови на українську після початку повномасштабної війни в Україні.

  «Фразеологізм «говорити різними мовами» означає не розуміти один одного. Про що саме біблійна історія Вавилонської вежі? Кожен із нас будує майбутнє України і щоб дії були злагоджені, важливо «говорити однією мовою».


  Я, як і багато українців, в побуті використовував російську мову, але повномасштабна війна змусила всіх замислитися над використанням мови», – розмірковує GRABAR.

  GRABAR 3

  Тембр артиста, мелодійність та ліричність робить звучання треку особистим та інтимним, але в кінці звучить багатоголосся, в записі якого взяли участь артисти – OFLIYAN, ZAKHAR, Kulshenka.


  Разом із синглом GRABAR презентує відеороботу, яка носить інклюзивний характер – люди із порушенням слуху та голосу виконали трек мовою жестів.

  Відео сповнене символізму та алюзій на суспільно-моральні теми. Дерево не початку треку – це наше коріння, етнічна приналежність та рід. Міст – це роздоріжжя та вибір свого шляху, мови та позиції. Дім – це правильний вибір, який призведе до розбудови, побудови нової країни та світу.

  GRABAR 11  Символічно, що обкладинкою треку стала робота одеського художника Mitya Fenechkin «Black_holes». Малюнок складений з 25-ти різних зображень чорних вікон, які разом утворюють картину зруйнованого російськими військами будинку. У кожному вікні впізнавані фрагменти життя, якого більше ніколи не буде. Саме Mitya Fenechkin є автором графічного моменту в кліпі, що символізує перехід від чорно-білого сьогодення в барвисте майбутнє.


  Фото надала пресслужба

  Читайте також: SMALL TALK: ХОРЕОГРАФ ВЛАДИСЛАВ ДЕТЮЧЕНКО ПРО ПРЕМ’ЄРУ ВИСТАВИ «МАРІУПОЛЬ» У США

  Статьи по теме