UA
RU

Питання двомовності та мова жестів в новій відеороботі GRABAR

Редагувати переклад
Олег Грабар презентує другу роботу «МОВА», в якій піднімає важливу в суспільстві тему двомовності.

GRABAR

«МОВА» це позиція артиста стосовно двомовності в суспільстві, мовних законів та перехід в повсякденні з російської мови на українську після початку повномасштабної війни в Україні.

«Фразеологізм «говорити різними мовами» означає не розуміти один одного. Про що саме біблійна історія Вавилонської вежі? Кожен із нас будує майбутнє України і щоб дії були злагоджені, важливо «говорити однією мовою».

Я, як і багато українців, в побуті використовував російську мову, але повномасштабна війна змусила всіх замислитися над використанням мови», – розмірковує GRABAR.

GRABAR 3

Тембр артиста, мелодійність та ліричність робить звучання треку особистим та інтимним, але в кінці звучить багатоголосся, в записі якого взяли участь артисти – OFLIYAN, ZAKHAR, Kulshenka.

Разом із синглом GRABAR презентує відеороботу, яка носить інклюзивний характер – люди із порушенням слуху та голосу виконали трек мовою жестів.

Відео сповнене символізму та алюзій на суспільно-моральні теми. Дерево не початку треку – це наше коріння, етнічна приналежність та рід. Міст – це роздоріжжя та вибір свого шляху, мови та позиції. Дім – це правильний вибір, який призведе до розбудови, побудови нової країни та світу.

GRABAR 11

Символічно, що обкладинкою треку стала робота одеського художника Mitya Fenechkin «Black_holes». Малюнок складений з 25-ти різних зображень чорних вікон, які разом утворюють картину зруйнованого російськими військами будинку. У кожному вікні впізнавані фрагменти життя, якого більше ніколи не буде. Саме Mitya Fenechkin є автором графічного моменту в кліпі, що символізує перехід від чорно-білого сьогодення в барвисте майбутнє.

Фото надала пресслужба

Читайте також: SMALL TALK: ХОРЕОГРАФ ВЛАДИСЛАВ ДЕТЮЧЕНКО ПРО ПРЕМ’ЄРУ ВИСТАВИ «МАРІУПОЛЬ» У США

Статьи по теме