Фільм Нарімана Алієва «Додому» висунули на цьогорічний «Оскар» від України

Дебютний повнометражний фільм — і одразу можливість представити Україну на "Оскарі". 

Фільм Нарімана Алієва «Додому» висунули на цьогорічний «Оскар» від України-Фото 1

Стрічка режисера кримськотатарського походження Нарімана Алієва «Додому» цьогоріч висунута від України на престижну премію «Оскар». Фільм має можливість боротись за нагороду у номінації «Найкраща картина іноземною мовою». Про це повідомив Український Оскарівський комітет.

Шорт-лист усіх претендентів буде представлено 13 січня 2020 року.

Читайте також: Интервью с режиссером «Домой» Нариманом Алиевым

Прем’єра стрічки «Додому» відбулась у травні на Каннському кінофестивалі. Після цього режисер показав її на Одеському кінофествиалі, де отримав Гран-прі.

Для нас це важливий етап реалізації нашого фільму. Головна ціль, щоб кіно побачили, як в Україні так і за її межами. З поміччю мандату Українського Оскарівського Комітету у нас з’являється додаткова можливість вийти з проектом на Північноамериканський майданчик. І ми зробимо все можливе, щоби бути гідним представником культурної дипломатії України в світі»,

— коментує Наріман Алієв.

Фільм також буде представлений на бельгійському фестивалі Filmfestival Oostende та на European Film Awards, який називають «європейським Оскаром».

Перша повнометражна стрічка Нарімана Алієва «Додому» розповідає історію кримського татара Мустафи, який вирушає у подорож до столиці, куди переїхали його діти, щоб забрати тіло померлого старшого сина та поховати його за усіма традиціями. В український прокат фільм вийде 7 листопада.

Церемонія нагородження «Оскар» відбудеться 9 лютого 2020 року.

Статьи по теме