UA
RU

Гайд 18-19 вересня: Куди піти та що подивитися

Редагувати переклад
Огляд найцікавіщих подій, на які можна завітати вихідними. Смачно поїсти барбекю, послухати джаз чи насолодитися авангардними мистецькими проєктами - обирайте ті події, що близькі вашому серцю, але краще відвідайте кожну. 

Гайд 18-19 вересня: Куди піти та що подивитися-Фото 1

КУРАЖ NOT JAZZ ONLY 

Цієї суботи та неділі, 18 та 19 вересня “Кураж” підготував джазовий лайн-ап, а кошти від багатьох активностей будуть направлені на благодійну місію спільного проекту “Куражу” з Ксенією Шнайдер. Також на гостей чекають лекції від відомих інфлюєнсерів, імпровізація від театру Воробушек та відбірний вінтаж. Вхід за онлайн-квитками без черги за 150 грн та квитки на місці за 200 грн. 

У лайн-апі “Куражу” класичний та електронний джаз від: Hyphen Dash (live), Dennis Adu (live), Fusion (live), BITLO (live), Pavel Plastikk, Serge Jazzmate, Yura Denysenko, Access mode, Dima Banger та ANNETE.  Також, цей “Кураж” буде адаптовано для людей з нейровідмінностями та ментальною інвалідністю. Проєкт реалізовано разом з Diversity Consulting Agency (DCA) та громадською організацією Happy Today, що на благодійних засадах створює просвітницькі проєкти на тему аутизму.  

Гайд 18-19 вересня: Куди піти та що подивитися-Фото 2

Виставковий проєкт «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU» 

Проєкт вперше презентує історію тридцяти років сучасного мистецтва в Україні як історію збирання державною інституцією творів сучасного мистецтва та їх показ, а також аналізує шляхи колекціонування та взаємовідносини традиційного музею та сучасної художньої спільноти. 

Читай также: Маестро краси: Диригент Герман Макаренко про концерт-подяку лікарям та співпрацю із ЮНЕСКО та ВООЗ

На виставці представлено понад 50 творів відомих українських митців, серед яких Павло Маков, Олександр Гнилицький, Ілля Чичкан, Віктор Марущенко, Олександр Глядєлов, Андрій Сагайдаковський, Юрій Соломко, Дмитро Дульфан, Ігор Гусєв, Олександр Ройтбурд, Тіберій Сільваші, Сергій Панич, Арсен Савадов, Олег Голосій. 

Гайд 18-19 вересня: Куди піти та що подивитися-Фото 3

Арт-проект «K’niga» 

Це виставка робіт більше 20-ти топових українських художників, які об’єднали в собі сучасне мистецтво та літературу. Завдання проекту — відродити любов українців до книги, популяризувати читання і розвиток. 

Кураторами проекту виступили книжковий продюсер, власник і директор видавництва Lazutkina Publishing House Олена Лазуткіна, мистецтвознавець і куратор Ольга Узлова та арт-експертка, засновниця галереї Forsa Gallery Аліса Нанавова. 

На виставці представлені скульптури, графіка, живопис та незвичайні арт-інсталяції. Серед художників-учасників «K’niga» вже відомі в Україні та Європі імена: Роман Михайлов, Анастасія Лойко, Мирослав Вайда, Марія Куліковська, Анна Щербина, Валерія Трубіна, Анна Звягінцева та інші. 

Гайд 18-19 вересня: Куди піти та що подивитися-Фото 4
 
Цілодобовий виставковий простір “Джерело” 

18 вересня в Києві відкриється павільйон «Джерело» – інноваційний виставковий майданчик, який протягом вересня-листопада 2021 року працюватиме у цілодобовому форматі. Непомітна “біла пляма” на тілі міста, закинутий останні 25 років бювет “Джерело”, стане своєрідним “скляним кубом”, що кожні два тижні прийматиме нову виставку під кураторством групи «Сира нора» (Нікіта Кадан, Дана Косміна, Аліна Клейтман). 

В павільйоні відбудуться чотири виставки під загальною темою “Тіла в місті”: “Кров з очей” (18-24 вересня), “Все проти вас” (25 вересня-9 жовтня), “У праці сконати” (9-23 жовтня),  “Осінь бінарності” (23 жовтня — 6 листопада), в яких українські та зарубіжні художники досліджують різні аспекти взаємодії людини й міста. 

Безпрецедентний формат виставкового майданчику, так само, як і теми, до яких апелюватиме кожна з виставок (Екологія візуального, Насилля, Праця та Гендер) є своєрідним запрошенням до дискусії про мистецтво у публічному просторі, статус радянської архітектури, в якій досі не вбачають архітектурної спадщини, існування людини в мегаполісі, де вона вимушена стикатися з проблемами, до яких звертається проєкт.  

Гайд 18-19 вересня: Куди піти та що подивитися-Фото 5

Відкритий‌ ‌чемпіонат‌ ‌на‌ ‌Ulichnaya‌ ‌Eda‌ ‌18-19‌ ‌вересня‌ 

Ulichnaya Eda, звичайно, не могла обійти стороною барбекю. Саме тут три роки тому в Україні з’явився перший BBQ-фестиваль. Організатори знову запрошують поціновувачів вуличної їжі разом провести вихідні 18-19 вересня на Арт-заводі «Платформа». У програмі: змагання серед 20 команд у чотирьох традиційних номінаціях, приготування страв BBQ, дегустація від кращих ресторанних бренд-шефів країни, майстер-класи знаменитих шеф-кухарів, квест, стендап від переможців проєкту «Розсміши коміка» і сучасна українська музика від LATEXFAUNA і PATSYKY Z FRANEKA. 

Статьи по теме