Гурт KARNA презентує кліп “Добрий вечір”

Робота присвячена українській інтелігенції XX ст., тому реліз запланований до Дня української мови та писемності. Більше про кліп розповідають музиканти гурту:

Гурт KARNA презентує кліп “Добрий вечір”-Фото 1

Чому варто дивитися «Добрий вечір»?

Ми зняли кіно! З сюжетом, де героїня зустрічається з монстрами. Працювали із професійними акторами, кіношними гримерами, а Пашу взагалі одягли в костюм закарпатського Діда. Спеціально для зйомок знайшли в Карпатах гуцульський одяг та речі, яким понад 100 років. Дякуємо долі що звела нас із крутим колекціонером Богданом Петричуком)

 З якими акторами ви працювали на майданчику?

Це Анатолій Тихомиров (заслужений артист України), в ролі охоронця театру, та Аліна Шапран яка зіграла студентку, котра приходить підмінити охоронця на чергуванні. Аліну ви могли бачити в нашому кліпі «Двоє (Фантом 2)», тоді вона  відгукнулась на кастинг, який ми робили на нашій сторінці у Facebook, пройшла його і дуже кльово спрацювалась із режисером. Віктор Скуратовский (режисер) довго не роздумуючи запросив її на головну роль у «Добрий вечір».

Розкажіть більше про сюжет? Що ви хотіли сказати монстрами і вівтарем?

Усі елементи кліпу, це образи-алегорії. Мабуть вперше сюжет нашого кліпу можна обговорювати годинами. Якщо стисло, «Добрий вечір» це сьогоднішній стан української культури: занедбаний театр –  сьогоднішній стан української  культури; монстри – діячі української культури, які незважаючи на свій стан та труднощі досі грають на сцені; вівтар – пам’ять про нашу інтелігенцію та творців культурної спадщини, яка не згасає на зважаючи ні на що; охоронець – образ людей які доглядають, допомагають не пропасти цьому театру;          студентка – молодь, яка в своїй більшості не знайома із творцями та предками нашого сьогодення.

Вівтар — це серце кліпу, символ яким ми хочемо підкреслити, що український народ це не  «кріпаки і шаровари». Українці — повноцінна нація, з власною інтелігенцією, яку систематично знищували протягом XX ст. Вівтар є збірним образом освіченої інтелігенції, серед якої були письменники, педагоги, композитори, адвокати, науковці та підприємці, зокрема й землевласники.                            

Серед осіб на вівтарі, яких ви можете впізнати це: Іван Огієнко, Степан Ленкавський, Гнат Хоткевич, Лесь Курбас, Данило Скоропадський, Кость Левицький, Михайло Драгоманов, Петро Франко, Юрій Федькович, Михайло Коцюбинський, Соломія Крушельницька, Марія Заньковецька, Денис Січинський, Богдан Лепкий, Ольга Кобилянська, та багато інших.

Читайте також: Диригентка Наталія Пономарчук: «Який ти всередині, такою буде і твоя музика»

Чому саме така ідея?

Ми закинули ідею кліпа Віктору Скуратовському про привидів в театрі, які вночі виходять на сцену, підключають апаратуру і грають гуцул-метал собі в задоволення поки місто спить. Віктор ідею моментально зловив і доповнив цілим новим потоком. Дуже довго шукали потрібну локацію: рідний Франківськ, Львів. Зупинились на київський Малій Опері. Включили світло, ахнули і режисер сказав: — знаєш Влад, ці конструкції, ці обідрані стіни над сценою — прямо символ нашої української культури, шось старе прекрасне, яке тримається з останніх сил, але тримається. І наша різко ідея повернулась у сторону людей, які відродили і зарядили новим культуру країни…

Статьи по теме