Зволоження повітря – це важлива міра підтримки здорового мікроклімату в закритих приміщеннях.
Сухе повітря негативно позначається на самопочутті та найпростіший спосіб підняти рівень вологості у приміщеннях – використовувати спеціальні гаджети.
Довгий час у квартирі з сухим повітрям шкідливо для людини, особливо для легких і слизових. Саме щоб уникнути цього, ми провітрюємо кімнати та офіси. Але таких заходів може бути замало. Оптимальна вологість у квартирі – 45-60%, у опалювальний сезон показник значно зменшується.
Слизові оболонки служать захисним бар’єром від вірусів та алергенів – коли вони пересихають, їх захисні функції знижуються. А вологе повітря, навпаки, знижує вірусне навантаження, чутливість до алергенів, пилу та шерсті тварин. Нормальна вологість дуже важлива для стану шкіри.
Читайте також: Спреї для особи, які можна носити із собою, щоб освіжитися
Зволожувачі повітря бувають парові, ультразвукові та комбіновані кліматичні системи. Ультразвукові зволожувачі вважаються новим поколінням аксесуарів, оскільки на відміну від парових видають холодне повітря. Також вони безшумні, що дозволяє використовувати їх у приміщеннях із маленькими дітьми. Сучасні комбіновані зволожувачі з функцією іонізації ще й знезаражують повітря, очищають від пилки та забруднень. Такі пристрої ще називають «Миття повітря». Вибираючи зволожувач потрібно враховувати і площу кімнати.
Читайте також: Чим урятувати пересушену шкіру рук? Не лише кремом
[offers_carousel id=589914]
А якщо вибирати пристрій із функцією ароматизації, можна заповнювати приміщення приємними запахами. За допомогою натуральних ефірних олій можна досягти різного ефекту на організм.
Читайте також: Instagram-акаунти та книги, які допоможуть з прибиранням та організацією простору
Ефірні олії, завдяки фітоцинам у складі, покращують роботу імунної системи та активізують захисні функції організму. Але дуже важливо враховувати правила використання.