Закрити
UA
Життя

Як позбудеться затискачів, які заважають розслабитися і вивчити мову

Поділись:

Однією з головних проблем вивчення іноземної мови є затиски.
posts-to-db-Фото 1

Вони виникають раптово, залишаючи за собою неприємне почуття недомовленості і відчуття того, що, крім найпростіших виразів, завчених ще зі шкільної лави, нічого не вийде. “London is the capital of Great Britain” – на цьому все.

Страх припуститися помилки, забути слово або зганьбитися живуть у наших головах постійно, тому педагогу іноземної мови, крім того, щоб добре орієнтуватися у своєму предметі, необхідно також знати людську психологію, допомагаючи учням долати свої затискачі.

Сьогодні JustSchool Разом з журналом Marie Claire склали вам список кращих порад, на що звернути увагу і як позбутися затискачів, щоб розслабитися і вивчити мову.

Не ставайте відчайдушними перфекціоністами

Безперечно, у кожного в голові живе свій ідеальний чоловік-лінгвіст, який заперечує всі помилки і прагне тільки перемоги, «синдром самозванця» знайомий таким не з чуток. Однак важливо розуміти, що ідеал – це дуже непостійна і практично недосяжна величина, яка постійно відсувається, як тільки ти опиняєшся з нею нарівні. Як результат — втрата інтересу та мотивації до чогось, а також вигоряння та виснаження настрою. Неможливо постійно бути «розумним» і «компетентним», настає період відторгнення, а вивчення мови приносить розчарування, але ніяк не призводить до бажаних результатів.

Щоб не зіткнутися з болючим періодом, для початку відмовтеся від ідеї тотального досягаторства. Розділіть роботу над вивченням мови на невеликі відрізки та почніть радіти маленьким перемогам! Сприймайте навчання, як гру або пригода, де потрібно зібрати багато маленьких поінтів, а не один великий. Адже, зрештою, успіх вимірюється у якихось конкретних речах чи навичках, а не у величезних, але туманних перспективах.

Читай також: Епоха Регентства: 10 секретів “Бріджертонів”, про які ви не здогадувалися 

posts-to-db-Фото 2

Не бійтеся помилятися!

Намагайтеся фокусуватися не на промахах, а на успіхах, яких досягли протягом навчання. Вивчення мови завжди вироблення мовних механізмів, а щоб вони функціонували злагоджено, необхідна постійна практика.

Прийміть той факт, що помилки будуть, їх просто не може не бути, доки механізми відточуються, а ваш мозок засвоює нову для нього інформацію. І це нормальна частина процесу, це не робить вас дурним або смішним – навпаки, справляючись зі складнощами, ви стаєте сильнішими і освіченішими. Рано чи пізно ви почнете помічати проблиски та успіхи, а згодом правильний варіант закріпиться на підсвідомому рівні.

Розвивайте негативні стереотипи про свої вміння

Нам усім у дитинстві говорили, що здібності до вивчення – це нерухома та запрограмована система, яку важко похитнути.

Якщо в тебе є здібності до математики, то точно не повинно бути до мов, або якщо є до мов, то, напевно, ти не зможеш подужати складні літературні твори. Однак важливо засвоїти, що мова – це не абстрактний предмет, він може бути пов’язаний з багатьма сферами життя. У ньому можна знайти ту саму сполучну нитку, яка поєднає вивчення англійської мови та вашу улюблену область діяльності.

Читай також: Емілі Ратаковські з’явилася у пуховику українського бренду IENKI IENKI

Якщо ви художник — дивіться фільми про історію мистецтв англійською з субтитрами, якщо захоплюєтеся класичною літературою — читайте твори в оригіналі. А може бути ви любите гроші або економіку? Тоді вам точно доведеться до речі бізнес-англійська, яка урізноманітнить вашу мову і допоможе знайти масу цікавої інформації про цікаву для вас області іноземною мовою.

posts-to-db-Фото 3

Знайдіть мотивацію у вивченні мови

Зрозуміло, не йдеться про тих людей, чия робота пов’язана з відрядженнями та постійним прокачуванням рівня своєї англійської мови, проте чимало тих, хто хоче вивчити мову «заодно» і «про всяк випадок».

Природно, англійська може стати вам у нагоді в гіпотетичному «майбутньому», але якщо зараз ви явно не розумієте, навіщо сидите над навчальними книгами і годинниковими подкастами англійською мовою — навряд чи вашого терпіння вистачить надовго. На жаль, наш мозок не працює так. Йому потрібно чітко розуміти, яка в цьому практична необхідність, інакше він почне розподіляти інформацію, пов’язану з вивченням, у «пасивні розділи», ті, що використовуються в окремих випадках.

Звикайте ставити собі доступну для огляду мету і відповідати на запитання «навіщо?». Може ви хочете використати англійську на відпочинку? Вчіть туристичну лексику! Чи він потрібний вам для ділових переговорів та роботи? Вибирайте бізнес-англійську. Потрібно скласти іспит? Тренуйтеся на тестах, а решту залиште на потім.

Нехай ваші уроки будуть для вас справді цікавими, а цілі максимально ясними.

posts-to-db-Фото 4

Почніть отримувати задоволення від навчання

Багато хто справді не розуміє, як від навчання можна отримувати хоч якесь задоволення, адже травматичний досвід зі школи чи примусовий підхід в університеті позбавляють нас радості навчання. Навчання – це те, що треба робити, лише зібравши волю в кулак.

Для того, щоб впоратися з цією проблемою, важливо навчитися не тільки ставити собі за мету, а й отримувати незрівнянне ні з чим задоволення від процесу. Важливо спробувати знайти ту дитячу та природну цікавість, яка і стане найсильнішою рушійною силою ваших звершень. Саме воно пробудить у вас бажання йти вперед і не здаватися складнощам вивчення мови, поступово відкрила для себе щось нове та невідоме. вона спонукає нас йти вперед не з-під палиці, а заради насолоди та бажання відкрити собі щось невідоме.

Безумовно, впоратися з усіма затискачами одразу неможливо, адже навіть усвідомивши їх на свідомому рівні — звичні паттерни поведінки залишаються глибоко на підкірці, продовжуючи викликати старі реакції. Однак поступово, крок за кроком, при виконанні цих дій у вас будуть формуватися нові моделі, які допоможуть вам вивчати англійську з найбільшою продуктивністю та задоволенням!