Закрити
UA
Життя

Київ. Куди піти і що подивитися: must see з 21 по 30 листопада

Поділись:

Сьогодні на Marie Claire Ukraine виходить другий гайд подіями Києва, який підготувала партнерка й піарниця агенції ЕТЕR Тетяна Карікова. І розпочнемо ми його зі статистики: за даними Міністерства культури та інформаційної політики станом на 26 жовтня зафіксовано 552 епізоди ушкоджень та руйнувань культурних об’єктів України, з них – 171 пам’ятка, 146 об’єктів цiнноï історичної забудови, 58 монументів та творів мистецтва, 44 музеї.

Тетяна Карікова, журналістка, партнерка агенції ETER

10 жовтня столиця вчергове була масовоно обстріляна російськими ракетами. Окрім об’єктів інфраструктури і ЖКХ, постраждали музеї, в яких від вибухової хвилі повилітали шибки. Завдяки підтримці громад і благодійних фондів постраждалі музеї змогли перекрити пошкоджені вікна, привести до ладу приміщення і знову відчинити двері для відвідувачів. Але музеї все ще потребують як фінансової, так і матеріальної допомоги. Тож кожне ваше відвідування і купівля квитка є внеском на підтримку нашої культурної спадщини.

У нашому гайді ми насамперед згадуємо саме ті музеї, які відкрили свої експозиції і проводять нові виставки.

Картина Анатолія Криволапа

✔️ Національний музей «Київська картинна галерея» святкує своє 100-річчя виставкою робіт одного з найвідоміших у світі представників сучасного украïнського мистецтва Анатолія Криволапа. З особистого фонду художника для виставки «Класичний живопис» представлено декілька десятків робіт, які будуть експонуватися вперше.

✔️ Національний науково-природничий музей – один із найбільших науково-природничих музеїв світу і найбільший природничий музей України. У ньому 24 зали, де зібрано понад 30 тисяч експонатів, що розповідають про виникнення, будову та еволюцію Землі, її рослинний і тваринний світ, їхнє минуле та сучасне, про історію матеріальної культури племен і народів, що населяли територію України. Всі ці експозиції відкриті для відвідувачів з п’ятниці по неділю.

✔️У Національному центрі «Український дім» проходить виставка-документ «Вікна», присвячена подіям 10 жовтня в Києві. На виставці представлені фото та графічні роботи українських митців як мистецька реакція на побачені руйнування Дому.

Також 22 жовтня в «Українському домі» пройде віртуальна екскурсія Маріуполем «Місто, яке ми повернемо до життя».

✔️ До кінця листопада у Брамі Заборовського Національного заповідника «Софія Київська» проходить виставка «Микола Холостенко. Архітектор, реставратор, історик архітектури»

Чому це цікаво? Ви, мабуть, знаєте, що в часи Другої світової війни частина історичного центру Києва була майже повністю знищена. 

У 1945 році Холостенко приєднався до відбудови української столиці. Так, за його проєктами було побудовано багато житлових комплексів і споруд. Зокрема, архітектор займався дослідженням архітектури, фундаментів, давньої кладки, декоративного оздоблення Києво-Кирилівської церкви та Великої дзвіниці Києво-Печерської лаври, які потім були реставровані й відбудовані за його роботами.

До того ж, на виставці можна дізнатися історію та побачити проєкт легендарної недобудови «Будинку установ» 1937 року, що була розташована на місці сучасного ЦУМу.

✔️ 24 листопада відбудеться українська прем’єра «Три тисячі років бажань», фантастично-романтичного фільму сценариста і режисера Джорджа Міллера з Тільдою Свінтон і Едрісом Ельбою в головних ролях.

За сюжетом фільма сучасна науковиця випадково знаходить пляшку, в якій живе справжнісінький джин, що має виконати три її бажання. Але, як виявляється, жінці дуже складно визначитися, чого саме вона бажає.

Допрем’єрний показ фільму «Три тисячі років бажань» відбудеться 19 листопада у кінотеатрах «Жовтень» та «Мультиплекс» у ТРК «Проспект». На нього може потрапити кожен охочий, хто придбає квиток.

Фото: facebook.com/National.opera.of.Ukraine

✔️ 25 листопада у Київській опері на сцені «Укриття» пройде вечір украïнської поезії, що супроводжуватиметься відомими класичними творами «Концерт у темряві».

Ведуча вечора Юлія Турчинська читатиме вірші таких українських поетів, зокрема, Василя Симоненка, Василя Стуса, Ліни Костенко, Лесі Українки, Івана Драча, Сергія Жадана, під акомпанемент Анни Чорної, незрячої піаністки, яка зіграє відомі класичні композиції Баха, Бетховена, Шопена, Дебюссі та романтичні кавери на сучасні композиції.

Вистава “Емігранти” фото: facebook.com/ActorOE

✔️ 27 листопада в Будинку кіно відбудеться комедійна вистава «Емігранти» за мотивами п’єси польського драматурга Славоміра Мрожека, яку він написав у 1974 році. Головною темою п’єси є свобода, сім’я та справжні людські страхи.

Вистава проходить у форматі бесіди двох чоловіків-емігрантів, які через різні обставини змушені разом мешкати в невеличкій кімнаті-комірчині під сходами. У головних ролях  Тарас Цимбалюк та Євген Олійник.

✔️ 27 листопада у Boho Yosai відбудеться вистава «Мегери» за п’єсою Дона Нігро «Горгони» від Київського академічного театру «Актор».

Ця вистава про двох зірок Голлівуду 1960-х років, що на схилі років вирішили повернути собі любов прихильників, знявшись у фільмі жахів.

Унікальність вистави в тому, що жіночі ролі виконуватимуть чоловіки-актори Олексій Вертинський та Артем Ємцов.

✔️ 29 листопада у музичному салоні Національної філармонії України відбудеться концерт «Музика кіно», де прозвучать саундтреки до фільмів «Сніданок у Тіффані», «Аромат жінки», «Командир корабля» та інших.

✔️ 29 листопада відбудеться вистава «Скотний двір» у Підвалі Культури, що на Гончара, 30А. Вистава створена за мотивами повісті видатного американського письменника та публіциста Джорджа Орвелла.

Комедія-фарс «Скотний двір» або «Колгосп тварин» – це притча, алегорія на революцію 1917 року і наступні події в СРСР під час становлення та існування епохи сталінізму перед Другою світовою війною.

Вистава створена для тих, хто хоче хоча б на якийсь час відволіктися від реальності та водночас отримати потужний заряд позитиву і гарного настрою.

Читайте також: SMALL TALK. МУЗИКАНТ WELLBOY: «У ЦЕЙ ТЯЖКИЙ ЧАС ДУЖЕ СКЛАДНО ЗАЛИШИТИСЯ ОДНОМУ»