UA
  RU

  «Клондайк» змагатиметься за номінацію на «Оскар» від України

  Редагувати переклад
  Український Оскарівський Комітет обрав претендента на висування на премію «Оскар». За номінацію в категорії «Найкращий міжнародний художній фільм» від України змагатиметься «Клондайк» режисерки Марини Ер Горбач. Короткий список претендентів на номінацію буде оголошено 21 грудня,  номінантів на «Оскар»  —  24 січня 2023 року.

  «Клондайк» змагатиметься за номінацію на «Оскар» від України-Фото 1

  «Номінація від країни на нагороду Американської Кіноакадемії — це крок до глобальної аудиторії. А під час війни це ще й можливість поширювати меседж, який відгукується українцям. “Клондайк” говорить про нас кіномовою зрозумілою іноземцям.

  У нас вже є неоціненний досвід кампанії для Санденсу, під час якої ми працювали з публіцистами номінанта на “Оскар” “Куди ти йдеш, Аїдо?”, завдяки цьому ми маємо стратегію, розуміємо що потрібно роботи, і тепер ми готові до показів академікам. І цього разу в України дійсно є шанс бути помітною», — коментує режисерка фільму Марина Ер Горбач.

  Події фільму розгортаються у липні 2014 року на Донбасі. Молоде подружжя готується стати батьками. Попри постійні сварки, чоловік і брат дружини прагнуть одного — евакуювати вагітну жінку. Та вона відмовляється їхати навіть коли село захоплюють озброєні угруповання. Тим часом у небі над ними збивають цивільний літак.

  Це четверта повнометражна робота Марини Ер Горбач («Омар і ми», «Люби мене», «Гарчання чорних псів»), яка також є авторкою сценарію. Головну роль виконала Оксана Черкашина («Погані дороги»), акторка театру і кіно, володарка Премії кінокритиків «Кіноколо». Доповнили каст Сергій Шадрін(«Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси», «І будуть люди»).

  Українські глядачі зможуть подивитися фільм «Клондайк» у кінотеатрах з 3 листопада 2022 року.

  Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: МАРИНА ЕР ГОРБАЧ, РЕЖИСЕРКА, ПРОДЮСЕРКА ТА СЦЕНАРИСТКА

  Статьи по теме