UA
RU

Книга місяця: «Турист мимоволі» Енн Тайлер про дивовижну подорож у нове життя

Редагувати переклад
Щомісяця ми обираємо головну книгу, а у липні Marie Claire радить звернути увагу на Енн Тайлер та роман «Турист мимоволі», який виходить у видавництві «Фабула». 

Книга місяця: «Турист мимоволі» Енн Тайлер про дивовижну подорож у нове життя-Фото 1

Цікавий, зворушливий і веселий роман від американської письменниці Енн Тайлер, володарки премії Національного кола книжкових критиків. У книзі «Турист мимоволі» події розгортаються навколо життя Мейкона Лірі, залежного від рутини чоловіка, який намагається впорається з хаосом повсякденного життя.

Читайте також: В Україні хочуть заборонити книгу про поета Василя Стуса

Мейкон Лірі, головний герой роману Енн Тайлер, — неймовірний педант і прихильник «системи» майже в усьому. Він ненавидить подорожувати, але заробляє на життя написанням путівників. Через рік після трагічної загибелі сина-підлітка дружина пропонує Мейкону розлучитися.

Саме з цього моменту у героя розпочинається абсолютно нове життя. Врешті-решт він зробить дуже важливий вибір, що визначить його майбутнє. І все це буде схоже на подорож, від якої турист мимоволі Мейкон Лірі чи не вперше отримає справжнє задоволення…    

Газета «The Washington Post» писала, що це безсумнівно, найкраща книжка авторки… вона лишає по собі насолоду і біль. А у «Time» про книжку зазначили: «Гумористичний… приємно дивний… роман, який оживає завдяки вигадливим авторським знахідкам і реалістичним персонажам».

Книга місяця: «Турист мимоволі» Енн Тайлер про дивовижну подорож у нове життя-Фото 2

Письменниця  Енн Тайлер народилася в Міннеаполісі в 1941, але зростала в Ралі, Північна Кароліна. У дев’ятнадцять років дівчина закінчила Дюкський університет і продовжила вивчати русистику в Колумбійському університеті.

Сьогодні Енн Тайлер є авторкою понад двадцяти романів. Її двадцятий роман «A Spool of Blue Thread», потрапив у шорт-лист Букеровської премії у 2015 році, а одинадцятий роман «Уроки дихання» був удостоєний Пулітцерівської премії у 1988 році, а книга «Турист мимоволі» отримала премію Національного кола книжковиїх критиків ще у 1985. Письменниця мешкає в Балтиморі. Продала 1 мільйон книжок по всьому світу.

Книга місяця: «Турист мимоволі» Енн Тайлер про дивовижну подорож у нове життя-Фото 3

Кадр із фільму «Турист мимоволі»

Щоб краще відчути смак книжки пропонуємо 10 найкращих цитат:

Люди просто часом застрягають у рамках того, що думають інші.

«Зненацька йому спало на думку, що під кожним дахом люди жили своїм життям. Звісно, це було ясно і раніше, але тепер від цієї думки йому перехопило дух. Він зрозумів, якими справжніми ці життя були для людей, які жили ними — якими насиченими, особистими і всепоглинаючими».

«Її молодість його не приваблювала, а тривожила».

«У його житті не було місця для когось такого непередбачуваного, як Мюрієль».

«І хоча він не любив її, він любив дивуватися їй, а також дивуватися тій версії себе, якою він ставав поруч з нею».

«Вона була мов відкрита книга, розповідала йому все — більше, ніж він хотів би знати. І не намагалася приховати свою справжню природу, що була явно далека від ідеалу».

Немає більш заспокійливого звуку, ніж стукіт дощу по даху, коли мирно спиш удома в когось іншого.

«У фільмах люди, які якось кардинально міняли своє життя, робили це раз і назавжди. Вони йшли геть і не поверталися або одружувалися і жили довго та щасливо. В реальному житті все було не таким однозначним».

«Завжди буде щось, від чого доведеться відмовитися, як не крути».

«Можливо, те, ким ти стаєш поруч з людиною, важливіше за те, чи ти цю людину кохаєш».

Статьи по теме