Спецпроекты now:

В Україні хочуть заборонити книгу про поета Василя СтусаВ Україні хочуть заборонити книгу про поета Василя СтусаВ Україні хочуть заборонити книгу про поета Василя СтусаВ Україні хочуть заборонити книгу про поета Василя СтусаВ Україні хочуть заборонити книгу про поета Василя СтусаВ Україні хочуть заборонити книгу про поета Василя Стуса
Шоу-бизнес, Стиль Жизни

В Україні хочуть заборонити книгу про поета Василя Стуса

Книгу про українського поета можуть заборонити розповсюджувати.

У 2019 році українське видавництво Vivat випустило книгу Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Історія про українського поета-дисидента та політичного в’язня була написана у документальному форматі з архівними вставками.

Читайте також: 10 книг для чтения летом

Видавництво Vivat повідомило, що через книгу на них та її автора, Вахтанга Кіпіані, подали до суду, а 10 липня може бути винесений вирок.

Ми прогнозуємо, що це може бути останній суд у нашій справі в першій судовій інстанції і вже 10 липня може бути оголошене судове рішення — своєрідний «вирок» свободі слова та науці. У разі програшу ми будемо подавати апеляцію, адже ані автор, ані видавництво Vivat не порушували закон, норми моралі та тим паче чиїсь особисті немайнові права. Довести це принципово для нас,

–  коментує генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова.

До суду подав депутат та державний діяч Віктор Медведчук у серпні 2019 року. Юлія Орлова порівняла цей процес із судом над Стусом та готова у разі потреби дійти до Європейського суду з прав людини.

Віктор Медведчук був державним захисником поета Василя Стуса з 1980 року. Адвокат порушив професійну етику та визнав провину свого підзахисного замість нього. Василь Стус неодноразово протестував проти захисника, але у підсумку вирок був винесений без присутності поета та за закритими дверима. Помер Василь Стус 1985 року після голодування.

У соцмережах запустили флешмоб на підтримку видавництва Vivat та проти заборони книги. 

  • MC Brand Influencers x Vichy
  • закохані в природу
  • путешествия
  • новый номер
  • MC Shop
Понравилась статья? Оцените:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...