UA
RU

Краса в деталях: Скульпторка Хедва Сер про співпрацю з ЮНЕСКО та ВООЗ 

Редагувати переклад
Французька скульпторка та артистка ЮНЕСКО в ім’я миру Хедва Сер ексклюзивно для Marie Claire розповіла про найгучнішу подію осені - концерт “Музична подяка лікарям (за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО)”,  та її причетність до створення найгуманнішого проєкту року. 

Краса в деталях: Скульпторка Хедва Сер про співпрацю з ЮНЕСКО та ВООЗ -Фото 1

Хедва, чи є у вас улюблені роботи, створені саме вами? 

Усі мої витвори улюблені. Це ніби бути мамою. Вона любить усіх своїх дітей однаково. 

В яких джерелах ви шукаєте натхнення для роботи? 

Перш за все я надихаюся природою. Так було раніше і є зараз. Проте на сьогодні мене більше цікавлять гуманітарні питання, міжкультурні та міжконфесійні діалоги. 

Без яких речей чи людей вам складно уявити ваше життя? 

Без своєї сім’ї та дітей. Вони — основа мене самої. 

Коли ви почали співпрацювати з ЮНЕСКО? 

Ця історія розпочалася 11 років тому. Спершу я була номінована на звання артиста в ім’я миру у 2011 році, а вже в 2017 році я стала послом доброї волі ЮНЕСКО в питаннях культурної дипломатії. 

Краса в деталях: Скульпторка Хедва Сер про співпрацю з ЮНЕСКО та ВООЗ -Фото 2

Читай также: Модный прогноз: 5 самых актуальных моделей пуховиков на сезон “осень-зима 2021/22”  

 

Які проєкти вам вдалося втілити у життя разом із ЮНЕСКО окрім підготовки скульптури, яка надихнула творців концерту-подяки лікарям? 

Статуетка мого “Дерева Миру” вручається як офіційний дипломатичний подарунок, який ЮНЕСКО презентує всім миротворцям з 2011 року. Це — моя гордість як скульпторки. Серед лауреатів були прем’єр-міністр Бангладешу мадам Шейх Хасина, Аун Сан Су Чжи — нобелівська лауреатка та політикиня із М’янми, папа римський Франциск, президенти Греції, Анголи, Колумбії та інших країн. 

Я — хрещена мати проєкту Art Camp — Colors of the Planet, що збирає художників зі всього світу, які працюють разом кожні 2 роки в Андоррі та кожні 2 роки на Мальті для країн Середземномор’я. І я — хрещена мати проєкту Odyssee, який навчає дітей цінувати власну спадщину. Моя скульптура “Дерево Миру” є частиною освітнього проєкту для дітей. 

Краса в деталях: Скульпторка Хедва Сер про співпрацю з ЮНЕСКО та ВООЗ -Фото 3

Розкажіть, будь ласка, нашим читачам докладніше про скульптуру “Шлях надії”, який надихнув музикантів концерту-подяки лікарям. 

Ця скульптура представляє стан життя у сучасному світі: біль, розрив, страх і зламані долі. Усі ці уламки пов’язані із лайфстайлом, але нитка життя все ще там. Вона міцна, і є запорукою надії та відродження. Ця скульптура презентує культуру кабалістичних ідей: вічне світло випливає з-під завалів та уламків. Ця скульптура є вираженням балансу життя між минулим і майбутнім, між стражданнями і надією. 
 
Хто ваші улюблені художники та скульптори? Класичні та сучасні. 

Щодо скульпторів, то це Едуардо Чільїда, Джуліо Гонсалес, Константин Бранкузі, а якщо говорити про образотворче мистецтво, то мій улюблений художник — Ансельм Кіфер. 

Існує творець із яким вам хотілося б співпрацювати? 

Я готова працювати із усіма художниками. 

Хто ваш персональний герой 2021 року?

Весь медичний персонал, який доклав таких неймовірних зусиль, щоб працювати та лікувати пацієнтів під час кризи COVID. Вони усі — мої герої.