Доколумбові цивілізації, захоплюючі пейзажі та екзотичний світ дикої природи – це те, заради чого туристи з усього світу їдуть на інший кінець світу, до Південної Америки. Що варто побачити у Перу та Болівії, розповідає експерт з подорожей Ксенія Бенедік.
Перуанська столиця запам’яталася мені неймовірними заходами сонця на узбережжі Тихого океану. Набережна Мірафлорес – Відмінне місце для вечірніх прогулянок. Тут можна повечеряти в затишному ресторані, пройтися парком з видом на океан і просто помилуватися гірськими пейзажами.
У Лімі обов’язково потрібно відвідати місцеві ринки, де ви зможете безкоштовно скуштувати екзотичні фрукти Тут же раджу замовити севіче: при вас оброблять свіжу рибу і приготують страву
Не варто забувати і про цікаву історію міста. Побачити колоніальну архітектуру можна в історичному центрі. Він – один із найбільших у Латинській Америці. Must visit тут: центральна площа Пласа де Армас, монастир Сан-Франсіско, а також Барранко – Романтичний іспанський райончик. Останній – улюблене місце музикантів, артистів, дизайнерів міста.
Читайте також: ЧЕК-ЛИСТ: ЯКІ ДОКУМЕНТИ ВЗЯТИ З СОБОЮ В ПОДОРОЖ, ЩОБ ВОНА ВДАЛАСЯ
Справжнім відкриттям для мене став Салінас-де-Марас. Унікальний каскад соляних колодязів є високо в горах. А різноманітність його бежевих відтінків просто вражає. Сьогодні, як і сотні років тому, тут, як і раніше, добувають сіль.
Відмінний вид на соляні копальні відкривається з оглядового майданчика. Звідси можна подивитися, як місцеві прямо в мішки збирають сіль руками.
На перуанській стороні озера Тітікака є унікальне місце. плавучі острови Урос. На таких штучно створених спорудах мешкають індіанці. Вони вшановують звичаї, ходять у традиційних костюмах і говорять між собою стародавньою мовою. На цьому острові знаходяться одне невелике кафе, оглядовий майданчик у формі лебедя та кілька будиночків, де мешкають лише 5 сімей. У вересні тут було досить спекотно. Раджу їхати сюди в травні, саме в цей період найкомфортніша температура для подорожей до Перу — 22-23° C.
Читайте також: СОЛЬНА ПАРТІЯ: ЧОМУ ВАРТО ВІДПРАВИТИСЯ В ОДИННУ ПОДОРОЖ (І НА ЯКІ МОМЕНТИ ЗВЕРНУТИ УВАГУ)
Лагуна-Колорадо — місце, заради якого варто подолати десятки тисяч кілометрів. Високогірне озеро насичене мінеральними солями. Важко повірити, що вода може бути таких яскравих рожевих та червоних відтінків. Фантастичну картину доповнюють тисячі фламінго, а на березі пасуться альпаки та лами. Лагуна-Колорадо – ідеальне місце для усамітнення з природою. Тут же можна зупинитися в екоготелі, з вікна якого відкривається вид на лагуну та екзотичну фауну Болівії.
У Болівії мене вразив солончак Уюні. Це висохле солоне озеро на півдні пустельної рівнини Альтіплано. Завдяки дзеркальній поверхні здається, що ти на іншій планеті. Територія солончака величезна – приблизно 200 км. Щоби повністю насолодитися красою цього озера, сюди потрібно приїжджати мінімум на кілька днів.
На солончаку є кілька острівців, які є місцевою пам’яткою. Один із таких – Інкауасі. Тут можна побачити величезна кількість гігантських кактусів і піднятися на пікову точку. З неї видно весь солончак.
Неподалік солончака є ще одне неймовірне місце. сотні іржавих вагонів посеред пустелі. Раніше залізниця була єдиним сполученням міста Уюні з великими містами. Звідси вивозили сіль та руду. Згодом потреба в залізниці зникла, і місце просто закинули. Зараз це найпопулярніша пам’ятка. Звідси відкривається чудовий краєвид на пустелю, вулкани та місто.
З подорожі Південною Америкою я привезла іграшки та одяг з вовни альпаки ( светр, шапки, шарф). Всі вони шалено теплі, м’які і приємні на дотик. Чай із листя коки вивезти не можна — хоч із аеропорту Перу вас і випустять, у Борисполі оштрафують і все заберуть. А ось зі солодощами з екстрактом цієї рослини проблем не виникне.
Можу впевнено сказати, що ця подорож назавжди в моєму серці. Від Південної Америки не варто чекати на розкіш, високий рівень обслуговування та помпезну архітектуру. Сюди треба їхати заради гірських ландшафтів, незабутніх заходів сонця на березі Тихого океану, дзеркального солончака і дивовижної історії стародавніх цивілізацій.
Подорож цими місцями раджу планувати саме у групі. Чіткий маршрут, захоплюючі розповіді місцевих гідів та нові знайомства з людьми – ці фактори допоможуть не відволікатися на дрібниці та відпочити на всі сто.