Престижний американський журнал Rolling Stone опублікував традиційний щорічний рейтинг 20 найкращих кінокартин року. Список вийшов різноманітним: редактори видання включили до нього драми та мюзикли, фільми-біографії та діснеївську анімацію.
Перше місце дісталося романтичному мюзиклу “Ла Ла Ленд” з Еммою Стоун та Райаном Гослінгом у головних ролях. У центрі сюжету − історія кохання акторки Мії та джазового музиканта Себастьяна, які мріють підкорити Голлівуд. Українську прем’єру призначено на 2 лютого 2017 року.
На другому місці – драма «Манчестер біля моря» Кеннета Лонергана. Фільм розповідає про безвідповідальну сантехніку Лі Чендлера, який після смерті брата стає опікуном племінника-підлітка. У головній ролі – молодший брат Бена Аффлека Кейсі.
На третьому рядку рейтингу опинилася стрічка “Місячне сяйво” Баррі Дженкінс. Це історія життя афроамериканця Хірона, який, переживаючи сімейний крах та усвідомлюючи свою нетрадиційну орієнтацію, намагається знайти та прийняти себе.
Четверте місце – драма «Городи» Дензел Вашингтон. Він же – у головній ролі. Фільм є екранізацією бродвейської драми, що здобула Пулітцерівську премію, і розповідає про колишнього бейсболіста Троя Мексона, який змушений збирати сміття, щоб забезпечити свою сім’ю в Америці 1950-х. У картині порушуються питання расової дискримінації.
На п’ятому місці – «Мовчання» Мартіна Скорсезе. Дія картини відбувається у 17 столітті. Два португальські священики-єзуїти вирушають до Японії з метою поширення християнства, але зазнають насильства та переслідувань.
На шостому місці розташувався фільм-біографія «Джекі» про першу леді США початку 1960-х, ікону стилю, про яку написано десятки книг, Жаклін Кеннеді. У головній ролі – Наталі Портман. Картина розповідає про перші чотири дні життя Жаклін після вбивства Джона Кеннеді.
Сьоме місце – драматичний фільм «Диво на Гудзоні» Клінта Іствуда. Картина розповідає про реальні події, що відбулися у січні 2009 року. У той день капітан рейсу Cactus 1549 Чеслі Салленбергер зміг здійснити аварійну посадку літака на води річки Гудзон, зберігши життя 155 пасажирів. Проте розслідування, що почалося, поставило під загрозу репутацію і кар’єру капітана.
На восьмому місці опинилася драма «Лавінг» Джеффа Ніколса – правдива історія кохання Річарда та Мілдред Лавінг, засуджених у 1958 році до ув’язнення за вступ до міжрасового шлюбу.
Дев’яте місце – кримінальний бойовик “Будь-якою ціною”. У ньому розповідається про двох братів-лузерів, які здійснюють серію зухвалих пограбувань банків.
Десятку лідерів замикає історико-драматичний байопік Девіда Гріффіта «Народження нації». Це історія про чорношкірого раба Нета Тернера, який підняв повстання, що сколихнув рабовласницьку Америку 19 століття.
Також у ТОП-20 найкращих фільмів 2016 року увійшли:
«Хай живе Цезар!» братів Коен
«Кохання та дружба» Віта Стілмана
“Патерсон” Джима Джармуша
“Кожному своє” Річарда Лінклейтера
“Прибуття” Дені Вільньова
«Де Пальма» Ноа Баумбака та Джейка Пелтроу
«Майже сімнадцять» Келлі Фремон
«Тоні Ердманн» Марен Аде
«Тринадцятий» Ави ДюВерней
«Зверополіс» Байрона Ховард, Річа Мура та Джареда Буша.
Статті по темі:
25 найпопулярніших різдвяних фільмів усіх часів за версією Forbes
9 найкращих фільмів 2016 року, які ви могли пропустити
Варто подивитись: ТОП-12 фільмів – претендентів на Оскар