Закрити
UA
Лучшие книги, которые редакция Marie Claire прочитала в 2019 году
Життя

Найкращі книги, які редакція Marie Claire прочитала у 2019 році

Поділись:

posts-to-db-Фото 1

Протягом року редакція сайту Marie Claire розповідає вам, нашим читачам, про книжкові новинки від українських видавництв, книги, які варто обов’язково прочитати і не тільки.

А тепер настав час підбивати підсумки 2019-го і ми вирішили зробити це по-особливому, розповівши про найкращі художні та нон-фікшн книги, які прочитали за цей рік. 

Читайте також: 10 небанальних книг для читання взимку

 

posts-to-db-Фото 2

Віка Ваків, головний редактор сайту

“Франческа. Повелителька траєкторій» , Дорж Бату

posts-to-db-Фото 3

Купити книгу “Франческа. Повелителька траєкторій»

Якогось періоду я щільно підсіла на нон-фікшн, але ця література швидко викликає в мене втому — захотілося чогось для душі. Виявилося, що знайти першу книгу з «художки» не так просто. Я починала і кидала – все не те. І тут прийшов мій порятунок – «Франческа» Доржа Бату. Я візуал, тому одразу закохалася в стильну обкладинку книги, хоч і відчувала легкий страх перед великим фоліантом. Виявилося – дарма!

З перших сторінок книга затягує, так що можна опритомніти о другій годині ночі з ліхтариком під ковдрою, хоча тобі вже давно не 12. У центрі сюжету робота Центру корекції траєкторій космічних кораблів НАСА. Мені, як типовому філологу, ця робота здається за межею людських можливостей, а ось мій колега, Дорж Бату чи Андрій Васильєв, не просто кардинально змінив кваліфікацію, а й став успішним у новій галузі, пов’язаній із космосом. 

Але в книзі Бату, як справжній джентльмен, поступається місцем жінці — експресивній сицилійці Франческе. Її наївність, любовні пригоди, крута вдача і вибухові висловлювання змусять вас закохатися в неї раз і назавжди. Саме тому я без роздумів купила продовження – «Франческа. Володарка офіцерського жетону».

Читайте також: Книга місяця: «Як ходити до музею» Ідема Йохана

“Кафе на краю землі”, Джон Стрілеки

posts-to-db-Фото 4

Купити книгу «Кафе на краю землі»

Усім нам іноді потрібно почитати щось у стилі «Кафе на краю землі». За життєвим клопотом ми часто звертаємо увагу на негаразди та проблеми, а ось щасливі миті пролітають стрімко, як комети. І під гнітом негативу ми мимоволі починаємо гнутися до землі. Щоб піднятися, потрібний поштовх. 

В один із періодів душевного занепаду я взяла до рук книгу Джона Стрілеки. Складно сказати, що автор намагається повчати заблудлого читача, але він ставить правильні питання, від яких ми постійно тікаємо: чому я тут?, Чи я щасливий? і вічний “хто я?”. 

Кожному з нас варто побувати в такому «кафе на краю землі», щоб подивитися всередину себе та знайти відповіді.

«Всі вогні – вогонь», Хуліо Кортасар

posts-to-db-Фото 5

Купити книгу «Всі вогні – вогонь»

Ця книга – моє відкриття. Моя сестра, яка не любить короткі форми, всі вуха продзижкала про збірку оповідань Кортасара. У нас не завжди збігаються уподобання, але тільки не з цією книгою. Таку літературу складно описати – її треба читати. 

Скажу, поклавши руку на серце, що не всі розповіді зі збірки «Всі вогні — вогонь» справили на мене незабутнє враження, але ті, що справили, досі викликають якісь особливі почуття. Обов’язкові для прочитання «Південне шосе», «Сеньйорита Кора», «Інше небо», «Інструкції для Джона Хауелла». Мені здається, що так виглядає справжня література і що людина, яка написала такі твори, має особливий дар. 

Читайте також: Поліція моралі: чому ці 6 книг намагалися заборонити?

 

posts-to-db-Фото 6

Оля Залізницька, редактор сайту

Щороку я ставлю собі обіцянку прочитати певну кількість книг. Через кілька стресових місяців, коли немає часу дихати і спати, я вже мовчу про читання, все йде самі, знаєте кому під хвіст. Але з 31 книги, прочитаної за 2019, все ж таки знайдеться кілька гідних приставок «must» і «best». 

Я не любитель нон-фікшна. Після цілих днів роботи з текстами і так все пливе перед очима, а вникати в науково-популярну інформацію ще й у книзі замість того, щоб читати її захлинаючись, — вибачте. Але є і такі представники сімейства нон-фікшн, які «заходять» не гірше за художку.

Мег Джей, «Важливі роки. Чому не варто відкладати життя на потім?

posts-to-db-Фото 7

Купити книгу «Важливі роки. Чому не варто відкладати життя на потім?

Цього року пальму першості безперечно отримує Мег Джей та її книга «Важливі роки». 

Якщо вам зараз у районі від 20 до 30 (головне — не більше, це важлива примітка!), життя здається бездонним океаном, у який вас викинули батьки та змусили пливти без потрібних навичок, беріть книгу без роздумів.

Ми всі (ну майже) не розуміємо, як знайти своє місце в цьому світі, в чому наше призначення, де, коли і з ким станеться іскра, буря та метч у реальному житті (людською мовою – кохання), у якому віці шукати першу роботу коли створювати сім’ю і народжувати дітей. Психотерапевт Мег Джей не відповість замість вас на ці питання, але розповість кілька успішних історій своїх клієнтів у віці від 20 до 30 і підкаже, як таки треба плавати в цьому божевільному океані.

Читайте також: 5 книг про жіноче лідерство

posts-to-db-Фото 8

Купити книгу «Морт»

Террі Пратчетт з циклом про “Плаский світ” и Фредрік Бакман з книгами здебільшого про старих людей — два головні відкриття року. Коли все складно в житті, можна взяти будь-яку книгу цих авторів і закопатися носом у їхні світи, не звертаючи уваги на дедлайни, що палають навколо.

У Пратчетта дуже полюбила підцикл про Смерть, навіть у метро іноді посміхаюся над його порівняннями та підколками. Але книжки розтягую, задоволення теж треба отримувати дозовано.

posts-to-db-Фото 9

Купити книгу «Друге життя Уве»

«Друге життя Уве» и «Бабуся веліла кланятися» — історії про людей похилого віку, яких ми часто бачимо в метро чи на сходовій клітці. Знаєте, вони начебто колкі, з жахливим характером, а весь будинок їх обходить стороною, щоб зайвий раз не зв’язуватися. Але в душі вони милі, вразливі та добрі. Щоправда, це треба вміти розгледіти.

«Маленьке життя», Ханья Янагіхара

posts-to-db-Фото 10

Купити книгу «Маленьке життя»

Мій найулюбленіший тип книг — душі, що витрушують з тіла, і змушують щонайменше кілька разів тягнутися за носовою хусткою під час читання.

З «Маленьким життям» була саме така історія: хвороблива до скрегота в зубах і, як воно часто буває в житті, без кінця в стилі «Попелюшка надягла черевичок і жила з принцом довго та щасливо». Я не говоритиму про сюжет, просто знайте: якщо ви шукаєте книгу, яка точно не пройде повз, але зробить боляче і не дозволить відірватися від читання, вам у гості до «Маленького життя». А життя це, до речі, зовсім не маленьке, а розміром майже 900 сторінок.

Головні висновки за цей читацький рік: товсті книги обсягом від 500 сторінок читаються набагато швидше, ніж коротуна, Террі Пратчетт – мій улюблений комік, а Бакман – відмінний антистрес, але від його книг, незалежно від фіналу, я завжди плачу.

Читайте також: 10 класичних та сучасних книг про кохання

 

posts-to-db-Фото 11

Єлизавета Бабець, редактор стрічки новин

Любов до класичної літератури мені прищепила ще шкільна вчителька із зарубіжної літератури. Навчаючись у філологічній групі, ми проходили позапрограмні твори. І, щиро, це було дуже круто.

Саме вона навчила мене бачити щось більше, ніж просто сюжет, знаходити приховані теми і думати над тим, що хотів сказати автор тим чи іншим вчинком героя. Саме від неї я дізналася, що «Старий і море» не про старого та рибу, а «Майстер і Маргарита» таїть у собі більше, ніж історію про кохання.

«Життя в борг», Еріх Марія Ремарк

posts-to-db-Фото 12

Купити книгу «Життя в борг»

Повернімося до літератури, яку я прочитав за 2019 рік. Звичайно, першою у списку буде моя улюблена класика. Однозначно моєю кращою книгою за рік, що минає, став роман Еріха Марії Ремарка «Життя в борг». Після прочитання я почала нав’язувати її всім подругам і навіть родичам як must read. Історія про кохання, про різне кохання, про життя під час хвороби та життя заради життя.

«Життя в борг» розповість про Ліліан, дівчину, яка постійно проживає в санаторії через туберкульоз легень. Чи зважилися б ви, ризикуючи своїм здоров’ям та стабільними любовними стосунками, поїхати до Парижа заради неоднозначного роману із затятим гонщиком? Ліліан ризикнула.

«5 мов кохання», Гері Чепмен

posts-to-db-Фото 13

Купити книгу «5 мов кохання»

Однією з моїх спроб почитати психологічну літературу стала книга «5 мов кохання» Гері Чепмена. Для мене, як людини, яка скептично ставиться до бестселерів, прочитати щось із розряду науково-популярної літератури стає подвигом.

Зізнаюся, що, якби не моя нав’язлива подруга, я навряд чи взяла б у руки цю книгу за своєю волею. Але, як виявилося, дарма. “5 мов кохання” написані дуже просто і легко, так, що книгу можна прочитати за вечір-два. Вкрай приємним виявилося те, що автор наводив історії людей, які приходять до нього на консультації з сімейних питань. Ще зі школи ми зрозуміли, що на прикладах засвоюється найпростіше.

Варто прочитати книгу, навіть якщо серйозні стосунки не є вашим пріоритетом №1. «5 мов кохання» пояснює, чому люди чинять так чи інакше, і як правильно вибудовувати стосунки не лише з чоловіками, а й оточуючими людьми.

Читайте також: 5 знаменитостей, що написали книги

 

posts-to-db-Фото 14

Іра Погорецька, менеджер проектів

«Зв’язки вирішують усі!»

posts-to-db-Фото 15

Купити книгу «Зв’язки вирішують усі! Нетворкінг – мережа, яка працює»

Цю книгу варто прочитати всім, хто хоче досягти успіху як у особистій житті, так і у кар’єрі. Автор цікаво пояснює, що таке позитивний нетворкінг і як правильно заводити нові контакти, щоб вони були корисними. Також дуже багато реальних історій про те, як випадкові знайомства змінюють життя.

«Шопенгауер як ліки»

posts-to-db-Фото 16

Купити книгу «Шопенгауер як ліки»

Ця книга була першою книгою цього автора і досі залишилася найулюбленішою. Ніколи не могла б подумати, що мені сподобається жанр прихотепаспівний роман. Звучить якось дивно, правда? Ялом настільки цікаво пише, що неможливо відірватись від історії. Хоча саме в цій книзі дуже багато людей здається десь на сторінці тридцятій. Якщо все ж таки у вас хватити наполегливості подолати цей бар’єр 30 сторінок, то після нього вас затягне і відірватись буде неможливо. 

Також цього року я прочитала кілька інших книг Ірвіна Ялома: «Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта», «Бреші на кушетці. Психотерапевтичні оповіді» і «Коли Ніцше плакав». У плані на 2020 рік уже внесла книгу цього ж автора «Як я став собою. Спогади»

Такими виявилися яскраві книжкові враження редакції сайту Marie Claire за рік. Сподіваємося, що у 2020 році у нас усіх буде набагато більше часу на читання!