Ідейна лідерка, філантропка і коучка з мислення Ріган Гіллієр заснувала Regan Hillyer International – компанію, що займається особистим розвитком і бізнес-навчанням чоловіків і жінок, які прагнуть поділитися зі світом великими ідеями. Про те, як знайти спільну мову з собою та оточенням, про любов до себе та подолання самокритики, ми поговоримо далі.Як реагувати на погані новини в соцмережах? Чи варто їх поширювавати?
Як емпату мені болить те, що через деспотизм маразматичного керманича і людську хибність на державному рівні страждає весь український народ. Звісно, важливо бути добре поінформованим, однак водночас важливо також піклуватися про власне психічне здоров’я і контролювати потік інформації, адже іноді вона вводить в оману. Ми дійсно хочемо знати, що відбувається у світі, однак іноді я думаю, що нас усіх тягнуть за собою за якусь невидиму нитку.
Майте на увазі, що «новини» в соціальних мережах пишуть не науковці, а... будь-хто, хто має найбільше підписників, і часом ці автори можуть викривлювати реальність. У соцмережах автори не несуть відповідальність за написане. Їхні дописи часто побудовані на страху, тож тут потрібна ваша участь.
Я не закликаю вас стати страусом, котрий ховає голову в пісок, однак раджу контролювати те, що читаєте у соцмережах, аби захистити власне психічне здоров’я, особливо коли ситуація повністю вийшла з-під контролю. Пам’ятайте, що вся справа у написанні заголовків заради «кліків» та поширень... Якщо сумніваєтеся у достовірності інформації чи джерелі, то не варто взаємодіяти з такими новинами. Прислухайтеся до свого внутрішнього «я» і власного інстинкту самозбереження.
У своїх виступах ви підкреслюєте, що для того, щоб комусь допомогти і бути корисним суспільству, потрібно полюбити себе і знайти спільну мову з собою.
Найважливіші стосунки – це стосунки з самим собою.
Чимало людей кажуть, що нам потрібно любити себе (ніби це так легко), але зазвичай вони не мають жодного уявлення, як це зробити.
Можу сказати, що мій шлях до любові до себе не був легким. У мене не було посібника, де б розповідалося, як почати життя, вільне від сумнівів у собі.
Але я справді знаю, що любов до себе – це щоденний вибір. І це немає нічого спільного з нарцисизмом.
Нарцистична особа не має ані поваги до інших, ані будь-якої емпатії. Любов до себе полягає в тому, щоб навчитися приймати себе неідеальним, співпереживати собі, давати право на помилки та залишатись вірним собі.
Як почати любити себе?
Поставте собі три запитання. У яких сферах свого життя саме відсутність любові до себе стримує мій розвиток? Чого я зможу досягти, поринувши у світ любові до себе? Яким би було моє життя, якби відсутність самоповаги і любові не стримувала мене?
Секрет любові до себе полягає у плеканні її зсередини. Таким чином вона ніколи не зникне, і, незалежно від того, що відбувається у вашому житті – розставання, звільнення з роботи, сімейні проблеми, втрата ваги, збільшення ваги – вас ніщо не зможе вибити з колії, бо ви в мирі та злагоді з самим собою.
Можете дати практичну пораду?
Погляньте на себе у дзеркало, подивіться глибоко у власні очі і дійсно по-справжньому побачте себе – прекрасну і водночас недосконалу людину, з душею і звичайними людськими емоціями.
Тепер зробіть кілька глибоких вдихів і продовжуйте дивитися на себе: людина, що дивиться на вас, – це та, яка з вами завжди: коли прокидаєтесь і коли лягаєте спати, тому чудові, відкриті й чесні стосунки з такою людиною – ключ до всіх інших стосунків у вашому житті. Зробіть кілька глибоких вдихів і скажіть щось тій людині, що дивиться на вас. Тепер скажіть їй три речі про неї – про її якості, успіхи, здобутки. А коли з’являться будь-які негативні думки, викидайте їх і замінюйте позитивними. Замість того, щоб сказати: «Ти й гадки не маєш, що робиш», перейдіть на позитив і скажіть «Після своїх спроб я зможу багато чого навчитися і стільки всього отримати».
Такі вправи перед дзеркалом допомогли мені побачити себе. (Усміхається.) І саме вони також допомогли мені стати тією жінкою, якою я хотіла бути, дали мені змогу розпочати власний шлях до любові до себе. Ця жінка весь час була всередині мене.
НАЙВАЖЛИВІШІ СТОСУНКИ – стосунки З САМИМ СОБОЮ.
Як можна розвинути в дитині навички любові до себе?
Велика робота, яку я проводжу зі своїми клієнтами, полягає у лікуванні психологічних травм, нанесених їм у дитинстві. Клієнти часто розповідають мені, що вони жили і виховувалися в умовах постійної критики. Безапеляційної та не завжди об’єктивної. Зростали з почуттям низької самооцінки і постійним намаганням відповідати чужим ідеалам…
Ці шаблони поведінки люди часто переносять у доросле життя, а потім скеровують на власних дітей. Хоча я не працюю з маленькими дітьми, але проблема є надто очевидною, щоб її ігнорувати.
Я можу порадити таке: перш за все прийміть, що дитина – унікальна і цілком неповторна людина з талантами, здібностями і власною особистістю. Запитайте себе, скільки разів ви говорили або думали: «Я ніколи не ставитимуся до своїх дітей так, як до мене ставились у дитинстві». Це ваші перші кроки до розвитку любові до себе у вашій дитині. Навіть маленька дитина може робити з вами дзеркальну вправу, оскільки ви змалечку навчите її зупиняти негативні думки, що з’являються, і трансформувати їх у позитивні. Навчити дитину бути спокійною, врівноваженою, незалежно від подій навколо, та почуватися повноцінно наодинці з собою – це ті навички, які вона перенесе в доросле життя.
Пам’ятайте, що діти живуть із тим, чого навчаються. «Якщо дитина живе з критикою, вона вчиться засуджувати...», – якось сказала Дороті Лоу Нолте.
Як подолати самозвинувачення і самокритику?
Помічник, про якого я ніколи не забуваю, – це мій так званий внутрішній критик. Він є в кожного з нас. Я його називаю «тіньовим я». «Тіньове я» – це місце, де ми зберігаємо, а іноді плекаємо болісні спогади про події з минулого. Ми так влаштовані, що критикуємо та караємо себе за вчинки, думки і невдалі спроби. «Тіні» цих спогадів перебувають у нашій підсвідомості. І якщо ви озирнетеся, то побачите біль і критику. Самокритику, що, по суті, не була розглянута і чекає на вашу увагу... щоб або розвивати її, або впоратись із нею. Я працювала з великою кількістю клієнтів, що страждають від «синдрому самозванця» і несуть цей хрест упродовж свого життя. Але навіщо його ускладнювати?
Якщо ви не впорались із болями від минулих подій, то ви не зцілилися належним чином, і ваш негативний несвідомий розум постійно коментуватиме ваші дії негативно, а це заважатиме вас полюбити себе, почати життя, до якого прагнете, і це заважатиме вам плекати й розвивати власну любов до себе.
Як із цим упоратися?
Ви повинні визнати і розвивати самоцінність, щоб, коли почнете взаємодіяти із тіньовим «я», ви могли зробити все, аби відкинути те, що вас переслідує. Ви маєте визнати, що ці речі були такими в минулому, але зараз усе інакше і що вас уже не стримують такі спогади.
Визнаючи відкинуте і ще більше відкидаючи те, що більше не служить вам), ви робите перші кроки до визнання і прийняття власної самоцінності.
Ви також згадали, що світ змінять нові лідери думок, яким властива емпатія. Чи властива вона вам?
Як засновниця Regan Hillyer International – компанії, що займається наданням особистого розвитку і бізнес-навчанням – я допомагаю людям розкрити і підсилити цей меседж, зробити особистий бренд більш потужним, таким, що дасть змогу залишити їм після себе чималу спадщину. За цим визначенням я – лідер думок і емпат. Ніщо не приносить мені більшого задоволення, ніж бачити, як клієнт будує власний світ в обраній ніші, заробляє гроші, про які мріє, і, зрештою, віддає їх суспільству, а не ховає десь на горищі.
Нова хвиля лідерів думок доволі відрізняється від старої бізнес-моделі, якій властиві корпоративна жадібність, присутність харизматичних капіталістів, які збагачуються лише для себе і власного самовдоволення. Ця нова хвиля підприємців справедливо розподіляє багатства і робить доброчинність, водночас виявляючи своїм «як» і «чому» свідому і стійку повагу до кінцевих споживачів. Стати емпатичним лідером, налаштовиним на співпрацю та взаємодомогу,– ключова частина переходу до сучасної вищої керівної ролі, і вона швидко стає новою моделлю управління і лідерства у провідних компаніях.
Діти живуть із тим, ЧОГО НАВЧАЮТЬСЯ. Якщо дитина живе з критикою, вона ВЧИТЬСЯ ЗАСУДЖУВАТИ.
Що стало переломним моментом у вашій кар’єрі?
Це відбулося на етапі, коли я відкрила свою першу компанію, живучи та працюючи на Балі, і всі навколо думали що я «живу мрією» (а йдеться про час, коли мені навіть 30 не було). Той бізнес був успішним і приносив мені сотні тисяч доларів, проте я не почувала себе повністю щасливою чи реалізованою. Це був час, коли я усвідомила, як багато бізнесів навколо просто є інструментами збагачення, і не дають людям повноцінно реалізувати їхні таланти та призначення. Однак я зрозуміла, що моя мрія більш далекосяжна, і як емпат я почала вимагати від життя більше, ніж просто заробляти купу грошей. Спілкування з емпатом усередині мене дало мені змогу стати значно кориснішою для оточення. Саме тоді народилася компанія Regan Hillyer International.
Чому важливо любити інших?
Ключ до любові до інших справді полягає у розвитку любові, перш за все, до себе. Бути справжнім емпатом – це усвідомлювати, що люди, які мислять негативно (яким ви не подобаєтесь або які заздрять вам) – насправді не можуть вкрасти у вас щось справді важливе, і часто вони приходять у ваше життя з певних причин. І якщо ви щиро вірите у себе, у добро, у людство, тоді ви зможете побачити та навчитися на помилках оточуючих, які іноді тільки щойно починають шлях до плекання емпатії та любові до себе.
Ми притягуємо до себе ззовні те, в що істинно віримо зсередини, включаючи людей. Почніть цю подорож з любові до себе, і вже потім поширте її на інших.
Ви зазначили, що для людини-емпата є багато більш важливих речей, ніж просто заробляти гроші. Але давайте поговоримо про гроші. Які поширені стереотипи у людей про гроші ви хотіли б змінити?
Я проводжу багато часу зі своїми клієнтами, аналізуючи їхнє ставлення до грошей, вкорінене з дитинства, сімейні цінності стосовно грошей і їхнє уявлення про «добро» чи «зло». Гроші насправді не є ані тим, ані іншим...
Маніфестація та бажання людей заробляти мільйони – це все про свободу… але за цим стоїть зміна вашої системи переконань і ставлення до грошей. Йдеться про вибір, можливо, вибір, про який ви ніколи раніше не думали. Йдеться про те, щоб перевести вас із ситуації, коли ви БЕЗСИЛІ, до ситуації, де ви ПОВНІ ЕНЕРГІЇ. А гроші – це підсилювач. Це посилить вашу особистість і ваш вплив. Але, щоб заробляти багато, ви повинні підготувати себе, незаперечно знати та вірити, що ви «варті» цих ресурсів. Я використовую унікальну дев’ятиетапну програму зі своїми клієнтами, щоб допомогти їм проявити себе та у такий спосіб створити «місце» для багатомільйонного бізнесу та стиль життя.
Люди часто не розуміють, що гроші мають свою енергію. Їх водночас віддають і отримують, вони живі і в них потужна життєва сила. Гроші не сидять і не стоять на місці. Якщо ми намагаємося тримати їх у сховищі, то обмежуємо власний статок.
Тобто, коли ми хочемо збільшити потік бажаних грошей, ми говоримо про особистісне зростання та збільшення рівня впливу. Усвідомлення на глибокому душевному рівні, що в світі завжди достатньо грошей, і саме ви ВАРТІ та готові вийти на наступний рівень багатства, – це шлях до реалізації та маніфестації ваших мрій.
Як оточення впливає на нас? Що ефективніше змінити, щоб оновити своє життя: найближчих людей чи оточення загалом?
Це поєднання обох понять, адже вони насправді живлять одне одне. Наше особисте оточення має вирішальне значення для добробуту і здатності вносити зміни у приватне й робоче життя. Якщо ви серйозно ставитеся до змін у своєму житті і хочете прискорити ці результати, є лише один спосіб їх здійснити: змінити власне оточення; а воно, до речі, – це поєднання як фізичного оточення, так і людей у ньому. Запитайте себе: що відбувається довкола мене? Чи виробилися в моєму оточенні певні шаблони? Що тут відбувається насправді? Якщо ви не занурюєтеся в середовище, яке не тільки хвилює вас, але іноді і жахає, ви лише уповільнюєте свої результати і обмежуєте їхній рівень там, де перебуваєте. Чи допомагають вам люди навколо вас зростати? Чи хочуть вони для вас найкращого? Чи, може, настав час залишити тих, хто не підтримав вас, коли ви зазнали невдачі?
Люди часто шкодять собі, живучи за старими шаблони. Ми завжди прагнемо знайти зв’язок і уникнути відмови, тому постійно повторюємо застрілі схеми, які гарантують уявну безпеку. Ми чіпляємося за знайоме і звичне. Те саме стосується людей, якими ми себе оточуємо. Наша підсвідомість працює таким чином, щоби тримати нас у безпеці. Однак, якщо хочемо прискорити результати в будь-якій царині власного життя, такий підхід може стати пасткою та призвести до самообмеження.
Час від часу я приймаю життєві виклики і поринаю в нові умови, які виводять мене із зони комфорту. І хоча спочатку я відчуваю дискомфорт, я знаю, що занурення в незнайоме виведе мене на новий рівень і допоможе досягти бажаних результатів – чи то у фінансовій царині, чи в бізнесі, чи в особистому житті.
Як навчитися мислити масштабно?
Коли я починала свій власний життєвий шлях, я не ставила за мету побудувати багатомільйонний бізнес. Я ніколи не думала, що хочу бути громадською діячкою, заробляти мільйони, будувати глобальну імперію і подорожувати світом, впливаючи на сотні тисяч людей. Зовсім ні… Я хотіла чимось захоплюватись, мати мету, яку люблю і в яку вірю. І моє нинішнє життя народилося з цієї пристрасті і бажання. Вони йшли поруч.
Якщо вам незрозуміле власне бачення, себто чого насправді хочете і куди насправді йдете… тоді ви продовжуватимете боротися з життям і відчуватимете, що все, що з вами відбувається, – просто удача. Але, на жаль, ви постійно тупцюватимете на місці.
Якщо у вас є ясність навколо вашого бачення, то ви знаєте свою мету, свої наміри і навіть можете виміряти їх кількісно.
Запитайте себе: «Який вигляд насправді має це бачення? Власне, скільки коштує фінансова свобода, до останньої копійчини? Що це насправді означає для вас і що це, власне, таке?»
Розпочавши подібний процес, ви, зрештою, почнете мислити масштабно. Де ви наразі? Чи ви живете в обмеженні? Версія мене як мільйонерши була створена в моїй уяві і розрахована до деталей, коли я відмовилася терпіти в ньому обмеження...
Створення полягає в деталях. Це те, що ви обираєте, щоби візуалізувати, діяти позитивно й розбудовувати.
Чи може мистецтво зцілювати?
Я вірю в цілющу силу мистецтва і музики. В дитинстві я отримала освіту у царині класичної і сучасної музики. Й до сьогодні займаюся музикою і насолоджуюся релаксацією, яку цей вид мистецтва приносить у повсякденне життя.
Цікавий факт: згідно з дослідженнями науковців, магнітно-резонансна томографія показує, що мозок відключає префронтальну кору й деактивує мовний центр, який відповідає за цілісне оброблення, творчість й інтуїцію, саме на частоті 111 Гц. Тож прослуховування музики на цих частотах продукує вироблення ендорфінів. Ця частота сприяє омолодженню клітин, оздоровленню і регенерації. Виробляючи ендорфіни, частота 111 Гц знімає біль і піднімає настрій.
Це може покращити ваше самопочуття, вплинути на ваш добробут, збільшити почуття співпереживання і покращити зосередженість і пам’ять. Цю частоту треба використовувати для сну, розслаблення, зцілення і медитації. Ви можете безкоштовно переглянути мої відео про сон і медитацію, зняті на основі цієї частотної модальності, які є у вільному доступі на моєму веб-сайті або на YouTube.
Де можна стежити за вами та як з вами зв’язатися?
Ви можете стежити за моїми профілями @reganhillyer у соціальних мережах, послухати мої безкоштовні медитації на Youtube каналі ReganHillyerCoach та знайти масу корисних знань та інструментів для саморозвитку на вебсайті
Текст: Ірина Татаренко, переклад: Олексій Бердник
Фотограф: Alex FLINT @alex_flint_ph
Макіяж: Anastasia ALAWADHI @anastasialawadi
Стиліст: Kimia BAYAT @styledbykimia
Креативний директор: Khrystyna Antonyk @kristinaantonyk
Читайте також: CHANEL ПЕРЕВИПУСКАЄ ГОДИННИК PREMIÈRE НА ЧЕСТЬ 35-Ї РІЧНИЦІ КУЛЬТОВОГО АКСЕСУАРУ
Більше від
- Олег Скрипка, Олексій Суханов та інші: у Києві відбулась премʼєра фільму «Месьє Азнавур»
- Подарунки до 500 грн на Новий рік та Різдво: оригінальні ідеї, які мають сподобатися кожному
- «Я працював на межі можливостей… як і Шарль!»: Тагар Рахім про своє перевтілення для фільму «Месьє Азнавур»
- Пряниковий будиночок: рецепт від кухарів королівської родини Великої Британії
- Італійський стиль життя: Dolce Vita