Мікрогрін – це молоді паростки різних рослин, що зрізаються на 7-10 день зростання. Їх додають у салати та закуски, що не тільки естетично, а й дуже корисно. Молоду мікрозелень можна виростити на підвіконні або знайти на полицях супермаркетів зі здоровим харчуванням.
Ми часто чуємо цю фразу від фуд-блогерів, нутріціологів, коуч по здоровому харчуванню. Прислухаючись до цього, пробуємо зелені смузі, воду з хлорофілом натще, готуємо зелені салати та п’ємо сік із селери. Тенденція на все зелене не випадкова: це цінне джерело клітковини, мінералів і амінокислот.
Читайте також: Зелений друг: як приготувати щавель?
Концентрація корисних речовин у молодих паростках у дев’ять разів вища, ніж у сформованих рослинах, оскільки мікрогрін перебуває в активній фазі зростання. У приготуванні їжі використовують різноманітні пагони, ось основні види мікрозелені:
Залежно від виду, ми отримуємо зовсім різну гаму смаків від гіркуватості, пряних ноток до солодкуватого присмаку. Наприклад, мікрогрін бобових рослин буде солодкуватим, цибулі – з характерною гостротою, соняшнику – пікантним, з горіховими нотками. Додавши мікрозелень у звичні страви, ви здивуєтеся, як незважаючи на крихітну порцію паростків, вони відтіняють та вдосконалюють смак салатів, закусок, м’ясних страв. До того ж це виглядає як кулінарний шедевр!
Читайте також: Сучасна кухня: П’ять незвичайних страв з руколою
Мікрогрін не складно знайти в супермаркетах або магазинах здорового харчування. Але, набагато цікавіше виростити його вдома. Таким чином, у вас завжди будуть під рукою свіжі паростки і ви зможете експериментувати з різним насінням і знайти ті, які до смаку.
Для вирощування мікрогрина можна придбати спеціальний пророщувач, але і без нього можна впоратися із завданням. Для цього підійдуть звичайні широкі горщики для вазонів та навіть звичайні фольговані форми. Насіння купуємо спеціальне, з позначкою для пророщування.
Вистилаємо тонкий шар землі, поливаємо водою та висаджуємо насіння. Полив здійснюємо за допомогою дрібного розпилювача. До появи перших паростків накриваємо харчовою плівкою. Вже за 7-10 днів радіємо кімнатному врожаю!