UA
RU

Де побачити місячне затемнення 5 травня

Редагувати переклад

5 травня 2023 року відбудеться рідкісне явище — напівтіньове місячне затемнення. Спостерігати його можна буде й в Україні. 

Де побачити місячне затемнення 5 травня-Фото 1

Місячне затемнення 5 травня — перше з двох місячних затемнень у 2023 році і воно буде напівтіньовим. Таке явище відбувається, коли Місяць заходить тільки до напівтіні Землі. Люди на Землі побачать, як Місяць змінить звичайний білий колір — він частково потемніє, але повністю не зникне.

Це явище не часте. Наступне напівтіньове місячне затемнення відбудеться у 2042 році. Сьогоднішнє затемнення можна буде спостерігати на більшій частині Європи — здебільшого, у Східній та Центральній. Жителі України також побачать це явище. Ще його буде видно у над Азією, Австралією та Африкою. 

Місячне затемнення розпочнеться о 18:15 за київським часом. Завершиться — о 22:32. Його пік прийде о 20:24. Спостерігати явище можна буде й онлайн. Стрім вестиме YouTube-канал Rocketry Dreamer Live.

Місячне затемнення 5 травня — друге затемнення цього року. 20 квітня відбулося гібридне сонячне затемнення. 14 жовтня 2023 року очікується кільцеподібне сонячне затемнення, яке можна буде спостерігати у США, Колумбії та Бразилії. 28 жовтня 2023 року прогнозується часткове місячне затемнення. Його буде повністю видно над Європою, більшою частиною Азії та Африки, східною Америкою, Австралією.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Claudio Testa / Unsplash

Читайте також: МАГНІТНІ БУРІ У ТРАВНІ: НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШІ ДНІ