Яким було гібридне сонячне затемнення
20 квітня відбулося перше сонячне затемнення у 2023 році. На жаль, спостерігати його в Україні було неможливо. Проте затемнення транслювали онлайн.
Сьогоднішне затемнення найкраще було видно видно в Австралії, Східному Тиморі, Індонезії, східній частині Індійського океану та західній частині Тихого океану. Це сонячне затемнення повторювало через сорос (період повторюваності затемнень) повне затемнення 8 квітня 2005 року. Наступне таке відбудеться 30 квітня 2041 року.
Найбільшу тривалість — 1 хвилину 9 секунд — побачили у місті Лоспалос у Східному Тиморі.
Сонячне затемнення відбувається, коли Місяць повністю або частково закриває Сонце так, що на Землі його стає не видно. Місяць перекриває потік сонячного світла, коли знаходиться між Сонцем і Землею. Затемнення бувають повними, частковими, кільцеподібними, кільцеподібне-повними.
Гібридні затемнення — найрідкісніші. Їх буває лише 5%. 20 квітня відбулося саме таке явище: воно спостерігалося і як повне, і як кільцеподібне. Під час повного затемнення Місяць повністю закриває Сонце так, що можна лише спостерігати сонячну корону. Під час кільцеподібного — кутові розміри Місяця стають меншими за кутові розміри Сонця.
Друге сонячне затемнення 2023 року очікують 14 жовтня. Воно буде кільцеподібним. Це астрономічне явище побачать у США, Мексиці, Белізі, Гватемалі, Гондурасі, Нікарагуа, Колумбії та Бразилії.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Jongsun Lee / Unsplash
Читайте також: МАГНІТНІ БУРІ У КВІТНІ: НЕБЕЗПЕЧНІ ДНІ