UA
RU

Мовою тіла: українські біженці стануть співавторами вистави польського хореографа Мачея Кузьмінські

Редагувати переклад
В Польщі відбудеться прем’єра польсько-української вистави хореографа Мачея Кузьмінські, створеної під впливом війни в Україні та руху біженців. У документальному проєкті “Every Minute Motherland” танцівники мовою тіла поділяться особистим досвідом останніх місяців. Виставу покажуть 25 серпня у Гданську та 26 серпня у Лодзі, плануються трансляції онлайн.

Every Minute Motherland 5

Війна привела у рух весь світ, масово змусивши людей до фізичних переміщень та до внутрішніх трансформацій. Все, що ми звикли сприймати як належне, набуло зовсім інших сенсів”, — каже Мачей Кузьмінські.  

Every Minute Motherland 7

Мачей Кузьмінські / фото: A Joachimiak

Хореограф досліджує, як війна впливає навіть на тих, хто живе далеко від бойових дій. У “Every Minute Motherland” він розглядає війну як потужну силу, яка знову й знову призводить до переосмислення цінностей, ідентичностей, понять безпеки та дому. Хореограф сподівається, що проєкт зможе сприяти порозумінню між людьми: “Я бачу, наскільки по-різному одні й ті самі події сприймають в різних частинах Європи, і це відкриття мене вразило”.

Every Minute Motherland 1

Віталія Васьків / фото: Alyona Faraonova

У виставі беруть участь 7 першокласних танцівників, які також є її співавторами. Серед них— львів’янки Анна Милославська та Віталія Васьків і жительки Дніпра Дар’я Коваль й Анастасія Іванова, які вимушено покинули рідні міста. Рух “на межі можливостей” — основа майбутньої вистави.

Every Minute Motherland 3

Дар’я Коваль / фото: Kyrylo Gryvenyuk

Every Minute Motherland

Анастасія Іванова / фото: Royal Jafarov

Участь у цій виставі — це можливість продовжувати свою справу та водночас робити щось корисне для країни”, — коментує танцівниця Анна Милославська.

Every Minute Motherland 1

Анна Милославська / фото: Iryna Yeroshko

Проєкт створено за підтримки партнерів: Klub Żak, Materia Lodz, фонду Creators of Ukraine та Українського інституту.

Познайомитися з роботами Мачея Кузьмінські можна на сайті.

*Мачей Кузьмінські — польський хореограф, педагог, продюсер. Випускник лондонської Trinity Laban Conservatory, де вивчав хореографію та танцювальний театр. Засновник Polish Dance Network. У своїх роботах Мачей зачіпає актуальні політичні та соціальні проблеми, а також досліджує філософські та метафізичні питання. З 2014 року роботи хореографа були представлені в 21 країні та здобули більше 20 міжнародних відзнак та нагород.

Фото надала пресслужба

Читайте також: SMALL TALK: ХОРЕОГРАФ ВЛАДИСЛАВ ДЕТЮЧЕНКО ПРО ПРЕМ’ЄРУ ВИСТАВИ «МАРІУПОЛЬ» У США

Статьи по теме