Кускус із сочевицею, овочами та сухофруктами
На 4 порції: 300 г кускуса, 200 г сочевиці, 2 ст. л. вершкового масла|мастила|, 100 г консервованого нуту, 50 г родзинок|ізюму|, 10-14 помідорів чері, жменя зеленого стручкового горошку, 2 цибулини, 200 мл овочевого бульйону, 2-3 гілочки петрушки, 5 ст. л. оливкової олії, 0,5 ч. л. меленого куміну, гострий перець, сіль.
Очистіть і дрібно порубайте 1 цибулину. У глибокому сотейнику розтопіть вершкове масло|мастило| і, помішуючи, обсмажуйте цибулю і сочевицю близько 5 хвилин|мінути|. Влийте в сотейник стільки води, щоб повністю покрила сочевицю, і доведіть до кипіння. Зменште вогонь до мінімуму і варіть сочевицю на повільному вогні 15-20 хвилин, посоліть до смаку. Надлишок рідини злийте. Цибулину, що залишилася, очистіть, порубайте і обсмажте до прозорості в каструлі з товстим дном на 2 ст. л. оливкової олії. Додайте кумин, дрібку перцю, дайте цибулі підрум’янитися. Влийте бульйон, покладіть петрушку, доведіть до кипіння та варіть 10 хвилин. Злийте рідину із консервованого нуту. Родзинки залийте гарячою водою на 10 хвилин, потім процідіть і обсушіть. У глибокій мисці з’єднайте кускус з родзинками і нутом, влийте оливкову олію, що залишилася, бульйон і добре перемішайте. Варіть цю суміш на пару 10-12 хвилин. Додайте горошок та помідори та готуйте ще 3-5 хвилин. Готовий кускус викладіть в посуд сервіровки разом з сочевицею.
Сочевичний крамбл
На 4 порції: 300 г готового піщаного тіста. Для крамбла: 230 г червоної сочевиці, 250 мл апельсинового соку, 250 мл води, мелена кориця, мелений мускатний горіх, 5 ст. л. кленового сиропу, 250 г меленого мигдалю, 1 ч. л. мускатний горіх. Для начинки: 4-5 яблук, 2 ст. л. кленового сиропу, 1 ст. л. вершкового масла|мастила|, 1 ч. л. меленої кориці.
Духовку нагрійте до 180 ºC. Влийте в каструлю апельсиновий сік із водою, додайте сочевицю, доведіть до кипіння і варіть 15-20 хвилин. Готову сочевицю процідіть і промийте холодною водою. Викладіть сочевицю на вистелене пергаментом лист і запікайте 10 хвилин. Потім перемішайте її та запікайте ще 5-10 хвилин. Дайте сочевиці охолонути, полийте її 3 ст. л. кленового сиропу, перемішайте. Яблука наріжте тонкими часточками, видаливши серцевину. Готуйте їх на сковороді на середньому вогні до м’якості, поливаючи кленовим сиропом і посипавши корицею та мускатним горіхом. Знявши з вогню, дайте їм охолонути. Тісто розкотіть у тонкий пласт, вистеліть їм роз’ємну форму для випічки, накрийте листя пергаменту і готуйте в духовці близько 15 хвилин. Дайте охолонути, а потім викладіть поверх яблука рівним шаром. Перемішайте сочевицю з меленим мигдалем і кленовим сиропом, що залишився, викладіть на яблука. Запікайте крамбл 10-15 хвилин до рум’яної скоринки.
Сочевичні фалафелі з манговою чатні
На 4 порції: 200 г червоної сочевиці, 1 цибулина, 3 зубчики часнику, 4 гілочки кінзи, 1 рубаний стручок гострого зеленого перцю, 1 ч. л. свіжонатертого імбиру, 3/4 ч. л. соди, 0,5 ч. л. меленого куміну, олія для фритюру. Для мангового чатні: 3 манго, 4 ст. л. ізюму, 1 ст. л. оливкової олії, 1 цибулина, 2 зубчики часнику, 2 см кореня імбиру, 250 мл білого винного оцту, 90 г коричневого цукру, мелений червоний перець.
Замочіть сочевицю у холодній воді на 2 години, після чого процідіть. Дрібно наріжте цибулину з часником і подрібніть їх у блендері до однорідної маси разом із сочевицею, рубаним перцем, імбиром та кінзою, куміном та сіллю. У глибокому сотейнику доведіть до кипіння олію. Сформуйте ложкою фалафелі з сочевиці і обсмажуйте їх у киплячому маслі до золотистого кольору. Готові фалафелі викладіть на паперовий рушник, щоб увібрався зайвий жир. Щоб приготувати чатні, очистіть та наріжте скибочками манго. Родзинки замочіть у гарячій воді на 10 хвилин і добре обсушіть. Цибулину та часник порубайте. Імбир очистіть і натріть на тертці. Обсмажте цибулю, імбир та часник на олії на сковороді на середньому вогні до прозорості цибулі. Влийте оцет, додайте цукор, приправте меленим перцем до смаку і готуйте 2-3 хвилини. Викладіть на сковороду манго та родзинки, зменште вогонь до мінімуму і готуйте 15-20 хвилин. Сочевичні фалафелі подайте гарячими з мангові чатні.
Равіолі з сочевицею
Для тесту: 300 г шпинату, 420 г борошна із твердих сортів пшениці, 1 ч. л. солі, 2 яйця. Для начинки: 200 г сочевиці, 1 цибуля-шалот, 2 ст. л. олії, сіль, перець, 1/4 ч. л. каррі. Для бульйону: 1,5 л овочевого бульйону, рубаний шніт-цибуля, 1 червона цибулина, 2 ст. л. винного оцту, сіль, перець.
Готуйте шпинат у сотейнику на сильному вогні 5 хвилин. Вбийте в борошно 2 яйця, додайте рубаний шпинат, сіль і трохи води і вимісіть тісто. Сформуйте з тіста кулю, присипте її мукою|борошном| і помістіть в холодильник на 2 години. Цибулину очистіть, дрібно порубайте і обсмажте у сотейнику до прозорості. Всипте туди сочевицю, добре перемішайте і готуйте кілька хвилин|мінути|. Залийте сочевицю водою, як описано на упаковці, та варіть до готовності. Потім посоліть, поперчіть її та приправте каррі. Дайте охолонути. Тісто розділіть на дві частини і розкотіть кожну тонкий пласт на посипаній борошном робочої поверхні. Наріжте тісто квадратами. На кожен з них покладіть начинку та сформуйте равіолі у вигляді конвертиків. Надішліть готові равіолі в морозильну камеру на 15 хвилин. Червону цибулину наріжте тонкими півкільцями і залийте окропом на 5-7 хвилин. Процідіть, залийте цибулю оцтом, посоліть і поперчіть до смаку. У каструлі доведіть до кипіння бульйон і відваріть равіолі. Готові равіолі з бульйоном розкладіть по тарілках. У кожну додайте трохи маринованої цибулі, зверху посипте шнитт-цибулею.
Піца із зеленою сочевицею, запеченим перцем та козячим сиром
Для тіста: 300 г борошна, 1 пакетик сухих пекарських дріжджів, 3 ст. л. оливкової олії, сіль. Для начинки: 250 зеленої сочевиці, 3 стручки солодкого перцю, оливкова олія, 3 ст. л. рубаного базиліку, 1 зубчик часнику, 200 г козиного сиру.
У невеликій ємності залийте дріжджі 3 ст. л. теплої води та залиште в теплому місці на 10 хв. У миску з борошном та щіпкою солі додайте оливкову олію та дріжджі. Вливаючи тонким струмком 150 мл води, руками вимісити однорідне тісто. Накрийте його серветкою та залиште підходити в теплому місці на 2 години. Тісто має збільшитися обсягом вдвічі. Сочевицю відваріть до готовності, як описано на упаковці. Надлишки води злийте. Духовку нагрійте до 200 ºC. Стручки перцю викладете на вистелене пергаментом лист і запікайте близько 20 хвилин. Після того як перець охолоне, видаліть насіння та плодоніжки, а м’якоть наріжте соломкою. Козячий сир наріжте дрібними кубиками. Базилік перемішайте з дрібно посіченим часником, додайте 2-3 ст. л. оливкової олії, злегка посоліть. Тонко розкотіть тісто на вистиланому пергаментом деку, змастіть його невеликою кількістю оливкової олії, не доходячи до краю. На тісто викладіть сочевицю та перець. Поступово розподіліть козячий сир, збризкайте маслом з базиліком і часником, посоліть, поперчіть до смаку і запікайте 10 хвилин при 180 ºC.