Колядки, свити і … Майнкрафт
21-річний Данило Гайдамаха, або Чорнобровий, який перший із україномовних блогерів набрав 100 тисяч підписників у Тік-Тоці, записав відеорозповіді до першого модуля онлайн-курсу «Знай свою Україну» – Різдвяного. Данило вперше дізнався про існування Музею Івана Гончара з Instagram: шукав красивий контент і натрапив на гарні картинки на сторінці музею. Тепер хлопець частий гість у музеї, і навіть бере участь у проєктах музею як лідер думок.
Моя мета – популяризувати українську мову і українську ідентичність серед моїх однолітків та менших за мене. Часто батьки й вчителі звертаються за допомогою до мене, бо ми з дітьми майже в одному полі, й вони їх не будуть слухатись так, як мене. Тому подекуди я себе відчуваю перекладачем зі світу дорослих до світу юних,
– каже Данило.
Музей Івана Гончара, благодійний фонд «Коло» і студія онлайн-освіти EdEra вже близько року працюють над розробкою курсу про традиційну українську культуру, який матиме чотири модулі, зосереджені навколо головних свят традиційного українського календаря – Різдва, Великодня, Купала і Покрови. Проєкт передбачає створення сучасного цифрового культурного продукту про матеріальну і нематеріальну культурну спадщину українців. Курс познайомить дітей і підлітків із обрядами, народним мистецтвом, ремеслами, музичними інструментами, танцями, іграми, піснями, вбранням, традиційною кухнею тощо. Кожен модуль складається з інформаційних відео, спеціально записаних майстер-класів, анімації, тестів, інфографіки, світлин, словника головних понять, окремих елементів у стилістиці гри Майнкрафт, сценаріїв інтерактивних занять (для вчителів), ігор і так далі.
У листопаді організатори планують презентувати Різдвяний модуль курсу. В ньому розкажуть про різдвяно-новорічний цикл свят, символіку і атрибути різдвяних свят, про зимовий традиційний одяг Гуцульщини і Наддніпрянщини, про хатні прикраси і частування. Навчать готувати традиційні українські страви, виготовляти різдвяну зірку, павука, дідуха – дуже практичних речей, дадуть інструкцію з колядування.
Читайте також: 16-річний одесит став переможцем суперпопулярного талант-шоу «Співають всі!»
“Це один з наших найбільш відповідальних проєктів, – каже заступниця директора Музею Івана Гончара Мирослава Вертюк, – перед нами стоїть непросте завдання познайомити два різні світи: сучасне покоління Альфа із традиційним, що формувався більше тисячі років.”
У листопаді команда ЗСУ планує презентувати перший модуль курсу для вчителів, преси і представників МОНу, а далі фахівці Музею Івана Гончара та студії онлайн-освіти EdEra одразу візьмуться до роботи над трьома наступними модулями.