Недостатньо завести щоденник та записувати в нього список справ на день, тиждень чи місяць. Варто також правильно розподіляти всі пункти за важливістю та не допускати ще кількох помилок, які зводять усі старання до нуля.
Все встигати та бути ефективними протягом робочого дня – девіз багатьох у наш час. Але в реальному житті, на жаль, навички ефективного тайм-менеджменту мають одиниці, а ось прокрастинувати вміє набагато більше людей. Деякі помилки, які ми припускаємося при плануванні несуттєві, але в результаті вони не приносять користі та вбивають сенс, спочатку закладений у цю справу.
Читайте також: Все встигнути: 5 технік планування дня
Багатозадачність та бажання все встигати — побічний ефект життя у сучасному світі. Ми хочемо бути успішними, а для цього, як нам здається, потрібно виконувати багато робіт за короткий період часу. Але це думка помилкова. У результаті половина зі всього списку все одно не буде виконана, а вам доведеться переносити їх наступного дня. Це не лише зайва трата часу, а й ризик втратити щось важливе. Тому виділяйте не більше трьох масштабних завдань у плані на день.
Більшість із нас щодня у списку справ не менше десяти пунктів, про які не можна забути. Але як би старанно ми не вписували їх з метою виконати все, більшість пунктів залишаються непоміченими через хаотичність списку. Коли пункт «скласти звіт для роботи» є сусідом з пунктом «забрати речі з хімчистки», складно сфокусуватися на виконанні одного завдання та вибрати, що важливіше зараз. Для зручності розділіть пункти за категоріями: робота, будинок, спорт, догляд за собою.
Читайте також: Знову до школи: книги про тайм-менеджмент та самоорганізацію від редакції Marie Claire
Не потрібно переоцінювати себе і виконувати кілька амбітних і великих завдань поспіль, а тим більше — в один день. Коли не вдасться це зробити, на вас обрушиться хвиля невдоволення собою, що може спричинити емоційне вигоряння чи депресію. Один день — одна велика справа і кілька менших пунктів.
З пунктами у списку справ, які не викликають у вас ентузіазму та бурхливого захоплення, краще не затягувати. Виконуйте неприємні завдання якнайшвидше, а якщо можете, то на самому початку робочого дня. Цей метод навіть має конкретну назву — «з’їсти жабу». Такий спосіб ефективний насамперед у психологічному плані. Коли ми знаємо, що попереду на нас чекає щось неприємне, то відчуваємо себе відповідно — мляві та повільно працюємо. Але якщо розправитися з «жабою» якнайшвидше, це додасть впевненості і виконувати наступні справи буде набагато приємніше.
Читайте також: Секрети планування успішних жінок
Навіть якщо ви можете похвалитися ідеальною пам’яттю і ніколи не забуваєте про імена своїх співрозмовників, не варто сподіватися тільки на неї в плануванні. У найнесподіваніший момент ми можемо забути про дану комусь обіцянку або про важливу зустріч. Тримати все в пам’яті непогано, але про всяк випадок краще завести органайзер або користуватися спеціальним додатком.
Створіть окремі сторінки в блокноті для цілей на рік, потім на місяць і на кожен день. Так ви пам’ятатимете про резолюції, які обіцяли виконати, але потім забули про них через велику кількість дрібних справ та короткострокових цілей. Але не забувайте, що великим цілям, для виконання яких потрібно багато часу, не є місцем у списку на день. У такому разі ви про них просто забудете.
Джерело фото: unsplash.com