Сьогодні відкривається Національний павільйон України на 60-ій Венеційській бієнале
Сьогодні відкривається Національний павільйон України на 60-ій Венеційській бієнале. Цього року Україна презентує проєкт «Плетіння сіток».
18 квітня відбудеться церемонія відкриття Національного павільйону України у межах 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва. Україна презентує проєкт «Плетіння сіток». Головна тема проєкту — спільність та взаємодія. Куратори Вікторія Бавикіна та Макс Горбацький відштовхувалися від практики колективного плетіння маскувальної сітки, поширеної серед українців в умовах повномасштабного вторгнення. «Плетіння сіток» — метафора спільних горизонтальних дій українців. А також символ колективного опору перед обличчям війни.
Цього року Венеційська бієнале проходить під темою «Іноземці скрізь». Український павільйон звернеться до проблем інакшості через особистий досвід війни, еміграції, асиміляції в нових суспільствах та трансформації мови під тиском російської агресії.
Проєкт включає твори художників Каті Бучацької, Андрія Достлєва, Лії Достлєвої, Даніїла Ревковського, Андрія Рачинського, Олександра Бурлаки. Український павільйон обрамлений архітектурною інсталяцією «Робота» Олександра Бурлаки. Лляні полотна для інсталяції автор зібрав на українських блошиних ринках та онлайн-майданчиках.
Фільм «Цивільні. Вторгнення» Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського показує історію перших днів повномасштабного вторгнення очима тих, хто вижив. Його змонтовано з відео із відкритих джерел та приватних YouTube-каналів. Фільм розкриває трансформаційний досвід повномасштабного вторгнення як радикальний розрив з нормою.
Інсталяція «Щирі вітання» Каті Бучацької створена у співпраці з 15 нейродивергентними художниками. Цей проєкт зосереджується на ідіомах та фразах, якими користуються нейротипові люди. А також на інтерпретації цих аспектів мови.
Відео Сomfort work Андрія Достлєва та Лії Достлєвої проблематизує стереотипне сприйняття українських біженців у європейських країнах. Професійні актори створили образи біженців, які відповідають бажанням європейців, що ґрунтуються на їхніх стереотипах про іммігрантів.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Міністерство культури та інформаційної політики
Читайте також: КАННСЬКИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ-2024 ОГОЛОСИВ ПРОГРАМУ