Прем’єра фільму «Нескінченність за Флоріаном» відбулась у Києві

Редагувати переклад
В кінотеатрі «Жовтень» відбулася прем’єра «Нескінченності за Флоріаном» — найкращого українського документального фільму 2022 року за версією Національної премії кінокритиків «Кіноколо». Картина розповідає про боротьбу за модерністську споруду «Летюча тарілка» в Києві та творчу спадщину її архітектора Флоріана Юр’єва. 30 листопада стрічка виходить на великі екрани обраних кінотеатрів Києва. Знайти розклад спецпоказів і перелік кінотеатрів можна на сторінці фільму.

Прем’єра фільму «Нескінченність за Флоріаном» відбулась у Києві-Фото 1

Картину особисто представили глядачам її творці, зокрема, режисер Олексій Радинський і продюсерка Люба Кнорозок. Гостями прем’єрного показу стали голова НАЗК Олександр Новіков, радник керівника Офісу президента Сергій Лещенко, ексміністерка освіти й науки України та співзасновниця БФ SavED Ганна Новосад, комік Костя Клепка, кінорежисери Володимир Тихий і Роман Хімей, кінорежисерка Жанна Максименко-Довгич, продюсер і театральний режисер Олексо Гладушевський, ресторатор і маркетолог Саша Жиляєв, арткритик, куратор сучасного мистецтва і журналіст Костянтин Дорошенко та інші.

У фокусі фільму — український архітектор Флоріан Юр’єв, який напередодні свого 90-річчя  отримує погані новини. Держава здала в оренду забудовнику його головний архітектурний твір — «Летючу тарілку» на Либідській площі в Києві. Тепер тут має постати черговий торговельний центр. За допомогою молодих архітекторів і активістів Флоріан вирішує зірвати цю сумнівну оборудку. Разом вони поринають у боротьбу за спадщину модернізму з корумпованими посадовцями та скандальними забудовниками.

Прем’єра фільму «Нескінченність за Флоріаном» відбулась у Києві-Фото 2

Прем’єра фільму «Нескінченність за Флоріаном» відбулась у Києві-Фото 3

Прем’єра фільму «Нескінченність за Флоріаном» відбулась у Києві-Фото 4

Прем’єра фільму «Нескінченність за Флоріаном» відбулась у Києві-Фото 5

Головний герой стрічки Флоріан Юр’єв був художником, архітектором, поетом, ученим, майстром музичних інструментів. Він розробив герб Києва у вигляді гілки каштана і кольоро-фонетичний алфавіт. Флоріан Юр’єв помер 2021 року, невдовзі після надання «Летючій тарілці» статусу пам‘ятки архітектури.

«Нескінченність за Флоріаном» — повнометражний дебют режисера Олексія Радинського, лауреата фестивалів «Молодість», Docudays UA, «Миколайчук Open», володаря Ґран-прі кінофестивалю в Обергаузені. Ця стрічка виросла з короткометражної роботи «Колір фасаду: синій», яка описувала боротьбу за «Летючу тарілку» на Либідській площі. Повний метр ширше розкриває спадок, який залишив Флоріан Юр’єв.

Прем’єра фільму «Нескінченність за Флоріаном» відбулась у Києві-Фото 6

Прем’єра фільму «Нескінченність за Флоріаном» відбулась у Києві-Фото 7

Прем’єра фільму «Нескінченність за Флоріаном» відбулась у Києві-Фото 8

Прем’єра фільму «Нескінченність за Флоріаном» відбулась у Києві-Фото 9

Прем’єра фільму «Нескінченність за Флоріаном» відбулась у Києві-Фото 10

Світова премʼєра фільму відбулася в офіційній програмі 51-го Міжнародного кінофестивалю в Роттердамі — одному з найвідоміших європейських кінофестивалів, основна увага якого зосереджена на роботах нових талановитих режисерів. Картина отримала нагороду на найбільшому кінофестивалі Польщі Millennium DocsAgainst Gravity. Українська премʼєра відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA.

Фото: Настя Телікова

Читайте також: СПЕЦПРОЄКТ «КОРІННЯ»: ЄВГЕН ФІЛАТОВ (THE MANEKEN) ПРО ВЕСІЛЬНУ ОБРЯДОВІСТЬ ПІВДЕННО-СХІДНОЇ УКРАЇНИ 

Статьи по теме