UA
RU

Присвята українській музиці 60–70 років: The Alibi Sisters презентують кліп на легендарний хіт «Кохана»

Редагувати переклад
The Alibi Sisters презентують кліп на відомий усіма український ретро-хіт Ігоря Поклада «Кохана». У 60-і роки минулого сторіччя ця пісня ніжністю і мелодійністю підкорила весь світ. Сьогодні Анна й Ангеліна Завальські вдихнули в неї нове життя. 

Присвята українській музиці 60–70 років: The Alibi Sisters презентують кліп на легендарний хіт «Кохана»-Фото 1

«Із цією піснею в старшого покоління пов’язано безліч спогадів… Сьогодні ми хочемо ніби передати її вже в спадок нашим дітям. Тобто створюємо «живий ланцюжок» із покоління до покоління», — розкривають головні сенси свого творіння Анна та Ангеліна Завальські.

«Кохана» — легендарний шлягер видатного мелодиста Ігоря Поклада, який приніс йому міжнародне визнання та відкрив світові українську пісню. Композитор написав мелодію пісні в 18 років — 1959 року. Чуттєві вірші до неї написав лікар швидкої допомоги Ігор Барах.

«Імʼя Ігоря Поклада для нашої культури має таке ж значення, як і культові the Beatles, Queen, Elton John для всесвітньої музики… У нас є постаті та митці, які створили безсмертні шедеври, що перебувають поза часом і до яких ми повертаємось усе частіше з повагою та пієтетом. Коли ми готувалися до запису пісні, то мали честь особисто познайомитись і поспілкуватися з автором тексту Ігорем Барахом. Ігор Ілліч дуже чекає на нашу версію пісні, а для нас буде дуже важливою його думка», — розповідають Alibi Sisters.

Першим виконавцем «Коханої» став Костянтин Огнєвий. Трішки пізніше з’явився жіночий варіант композиції, який першою заспівала Ліна Прохорова.

«Пісня «Коханий» — саме з тих, про які можна сказати: таких більше не роблять! І для нас вона є унікальним проявом краси та естетизму української естради 60–70 років, гармонійного поєднання бездоганної музики та романтично-піднесеної лірики. Це пісня-присвята — і кожний, і кожна, слухаючи її, від свого імені звертається до тих, кого кохає. Цей твір із часом, на наш погляд, не просто не тьмяніє, а навпаки стає ще більш актуальним у контексті загальної тенденції відродження нашої культурної ідентичності, звернення до витоків», — діляться співачки.

Присвята українській музиці 60–70 років: The Alibi Sisters презентують кліп на легендарний хіт «Кохана»-Фото 2

Виконавиці не осучаснили звучання, змінюючи автентичний естетизм, а підкреслили художню довершеність пісні, зберігаючи тогочасні манеру співаків і саунд аранжування. Сестри Завальські зізнаються, що запис вокалу відбувся в студії в рекордно короткі терміни: «Буквально кілька дублів разом у мікрофонів і все! Те, що ви чуєте — майже цілісний емоційний дубль у форматі живого виконання». 

Музиканти, які записали інструментальні партії для «Коханий», знімаються і в кліпі. Так само співачки не вперше співпрацюють із режисером Русланом Сабрієвим та оператором Антонієм Абрамовим. Це вже стало ДНК-концепту проєкту The Alibi Sisters. У такий спосіб мисткині пишуть реальну історію разом зі своєю музичною сім’єю. Візуально та за атмосферою кліп має відсилку до одного з найулюбленіших фільмів співачок «Холодна війна» Павла Павліковськи.

«Ми раді можливості вдихнути нове життя в багатьма забутий твір, через пів століття переосмислити той інтимний і щемкий сенс, закладений автором. Анна та Ангеліна натхненно передали настрій композиції. А музиканти витончено підкреслили атмосферу 70-х, додавши сучасних нюансів. І все це за прискіпливої роботи над аранжуванням Дмитра Саратського. Команді операторів залишалося зафіксувати в кадрі емоцію інтимних переживань, ограновану бездоганним виконанням», — розповідає режисер відео Руслан Сабрієв.

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: РЕПЕРКА ALYONA ALYONA 

Статьи по теме