UA
RU

В Україні встановили рекорд з наймасовішого розпису писанок

На Фестивалі української писанки встановили новий рекорд України. Протягом 5 годин 530 учасників виготовили 800 писанок.

В Україні встановили рекорд з наймасовішого розпису писанок-Фото 1

Вчора у Києві відбувся Фестиваль української писанки. Туди з’їхалися майстри зі всієї України. Вони презентували традиційні писанки своїх регіонів. А також провели майстер-класи з писанкарства для молоді. Створені на майстер-класах писанки передадуть захисникам на фронт. 

рекорд з наймасовішого розпису писанок

На фестивалі було встановлено новий рекод України. А саме — рекорд з наймасовішого розпису писанок майстрами різних регіонів України. Протягом 5 годин 530 учасників виготовили 800 писанок.

рекорд з наймасовішого розпису писанок

Метою фестивалю стала підтримка елемента Національного переліку нематеріальної культурної спадщини «Українська писанка: традиція і мистецтво». Раніше Україна подала цю номінацію для включення до Списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Номінацію мають розглянути вже цього року.

В Україні встановили рекорд з наймасовішого розпису писанок-Фото 4

Наразі до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО входять три елементи. Перший — «Петриківський декоративний живопис як феномен української орнаментальної народної творчості». Другий — «Традиція Косівської мальованої кераміки». Третій — «Орьнек — кримськотатарський орнамент та знання про нього». У МКІП сподіваються, що незабаром ЮНЕСКО визнає українську писанку спадщиною людства.  

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики

Читайте також:  ПИСАНКИ ТА КРАШАНКИ: В ЧОМУ РІЗНИЦЯ

Статьи по теме