Влад Перістий, засновник онлайн-школи англійської мови speakingclub, поділився із редакцією Marie Claire причинами, які заважають вивчити іноземну мову та дає поради як з ними боротися.
Найбільше заважають нереалістичні очікування
Через маркетологів та SMM багатьох шкіл іноземної мови люди думають, що можуть вивчити рівень за 40-50 годин. Я вас засмучу — це unreal. Найпоширеніша проблема, з якою ми в speakingclub постійно стикаємося, це клієнти, які підпали під таргетинг.
Я не кажу, що перейти на новий рівень англійської за 3-4 місяці — це взагалі нереально. Просто все впирається у кількість годин якісного навчання та наполегливості студентів. Для хорошого засвоєння одного практичного рівня мови потрібно від 100 до 180 годин в залежності від поточних знань та вмінь людини. Ми це не приховуємо і не будуємо хибних очікувань.
Відсутність чіткої цілі та розуміння, де використовувати мову — дуже заважає студентам, навіть, якщо вони не відразу це розуміють
Перед записом на навчання, ми завжди цікавимося, яка мотивація майбутніх студентів освоїти англійську.
Найчастіше мову закидають вчити саме ті, хто відповідає на це запитання — «для себе». Вони працюють менш наполегливо і прагнуть побачити швидкий результат. На жаль, це так не працює. Засвоєння матеріалу — це дуже довгий процес, але разом з тим, він того вартий, бо ти ніколи не знаєш, коли мова може знадобитися.
Люди, у яких є чіткі цілі, проходять 1-2 рівні до того моменту, коли вони розуміють, що їм цього достатньо, щоб вступити до університету, чи отримати бажану роботу. Вони не обмежують себе лише уроками в школі.
Тому перегляньте вакансії на work.ua, складіть маршрут для самостійної мандрівки, зробіть підбірку університетів, курсів, фільмів, книжок англійською, які особисто вам запали в душу та оберіть свою реальну мотивацію для вивчення мови.
Відсутність інтеграції мови у своє життя
Це розповсюджена проблема, оскільки люди люблять перенести відповідальність на свого репетитора. Вчителі направляють, допомагають розібрати складні моменти та практикувати мову. Та незважаючи на кількість уроків в тиждень, людина повинна максимально інтегрувати мову у своє життя: дивитися фільми чи інтерв’ю, слухати подкасти чи аудіокниги, читати статті іноземних видань, розмовляти з друзями англійською.
Чим більше мова залучена у вашу буденність, тим швидше формується мислення та її сприйняття.
Ще одна проблема, що перешкоджає якісному засвоєнню мови — теоретична програма навчання, без практики навичок та інтерактивів
Не можна зациклюватися лише на теорії. Як я вже сказав у попередньому пункті, дуже важливо інтегрувати мову у ваше життя та практикувати її.
Розмовляйте більше на англійській з вашим близьким колом, не бійтеся спілкуватися з іноземцями (вони завжди раді допомогти покращувати ваші вміння).
Практикуйте мову самостійно перед дзеркалом — розповідайте собі історії, намагайтеся імплементувати більше нових слів. Використовуйте Cambridge Dictionary +Plus, аби шукати визначення слів з прикладами та вимовою; Write and Improve, аби відпрацьовувати письмо, а Ted Ed — улюблена збірка міні-лекцій англійською на різноманітні теми.
Пам'ятайте, починати практику потрібне незалежно від вашого рівня. І головне — не бійтеся помилятися! Ви тільки вчитеся!
Photo by Jason Goodman; Annie Spratt on Unsplash
Читайте також: ЛАЙФХАКИ: ЯК ВИВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ МОВУ
Більше від
- Олег Скрипка, Олексій Суханов та інші: у Києві відбулась премʼєра фільму «Месьє Азнавур»
- Подарунки до 500 грн на Новий рік та Різдво: оригінальні ідеї, які мають сподобатися кожному
- «Я працював на межі можливостей… як і Шарль!»: Тагар Рахім про своє перевтілення для фільму «Месьє Азнавур»
- Пряниковий будиночок: рецепт від кухарів королівської родини Великої Британії
- Італійський стиль життя: Dolce Vita