Small Talk: режисер і сценарист Антоніо Лукіч — про любов до поезії, аудіокниги, примітки на берегах книг

Редагувати переклад
Медіасервіс MEGOGO запускає у безкоштовний доступ проєкт «Укрліт», для якого озвучили понад 250 творів зі шкільної програми з української літератури (5-11 класи).​​ Зірковими дикторами стали професійні актори та музиканти, режисери та продюсери, зокрема, режисер і сценарист Антоніо Лукіч.

Small Talk: режисер і сценарист Антоніо Лукіч —  про любов до поезії, аудіокниги, примітки на берегах книг-Фото 1

Ви одразу погодилися на пропозицію начитати українську класику, що включена до шкільної програми?

Так, мені зробили пропозицію від якої неможливо відмовитись. (Усміхається.)

У вас була змога обрати твір?

Ні, адже я не дуже добре розбираюсь в поезіі. Колись в інституті нас змушували її любити, але чомусь це не стало частиною мого життя. Мені подобається поезія в сучасній українській музиці, репі, і окремі твори Сергія Жадана. Дуже сильна збірка вийшла під назвою «Скрипниківка», мені подобається вірш про равликів.

Ви слухаєте аудіокниги?

«Не вагітна» Каріни Саварин. Я дуже люблю стиль документальної прози, якою я захоплювався ще здавна, читаючи Трумана Капоте. Для мене це дуже сповідальна історія, яка миттєво вмикає всю людську емпатію. Якби в письменниці Наталії Плужник з Конотопу була аудіокнига — я би теж її послухав, мені здається Наталія це один з найбільших скарбів нашої художньої реальності, і, сподіваюсь, ми ще почуємо про її роботи. 

Хто був вашим улюбленим літературним героєм у школі?

В школі я здебільшого дивився футбол, аніме, і серіал «Друзі» з «Сімпсонами», тому часу на читання було не дуже багато. Але якщо бути чесним, єдине що я читав тоді з захопленням — були круті детективи Джеймса Чейза та Реймонда Чендлера. Мені здається жоден режисер ще не зміг перекласти переконливо ту атмосферу яка є в цих цікавих та безтурботних книжках. Мені подобалась героїня його серії книжок яку звали здається Хельгу Рольф, молоду дружину заможного міліардера, та її пригоди. Щось схоже я пізніше побачив у фільмі «Чайнатаун» та «Великий Лебовський».

Ви малювали в шкільних підручниках?

Я погано малюю, тому здебільшого до книжок я ставився з повагою.

Сьогодні робите примітки на берегах книги?

Роберт Маккі «Історія на мільйон доларів». (Усміхається.)

Читайте також: SMALL TALK: LATEXFAUNA ПРО УЛЮБЛЕНІ ВІДВЕРТІ ВІДЕОКЛІПИ 

Статьи по теме