Small Talk: Володимир Цісарик, автор колекції Quarantine Art та скульптури для Тіни Кароль
Володимир Цісарик – відомий український скульптор, монументаліст. Нещодавно потрапив в шорт-лист кращих митців світу від популярної міжнародної мистецької платформи Artleove. Є автором скульптури для обкладинки альбому співачки Тіни Кароль “Найти своих”, а також великого міжнародного скульптурного проекту в Китаї. Його роботи продаються в Нью-Йоркській галереї Boccara Art.
У вас дуже полярні проекти – пам’ятник Шевченку в місті Новий сад у Сербії, який нещодавно відкривали, скульптура для обкладинки альбому Тіни Кароль минулого року, ваші роботи для громадського простору в Китаї у 2019му. За яким принципом ви обираєте їх?
Деякі проекти я обираю, деякі проекти обирають мене. Тому і виглядають вони полярними. Насправді, для мене немає нецікавих проектів, будь-який проект можна зробити цікавим. Це як для актора, немає нецікавих ролей. Я люблю міжнародні проекти і між мистецькі співпраці. Наприклад, щодо пам’ятника Шевченку — більше двадцяти років українська громада у Сербії добивалась його спорудження. А про весь процес переговорів, проектування, виготовлення, транспортування та встановлення можна написати окрему книжку. Символічно, що у 2009 році я навчався в тій самій академії в Санкт-Петербурзі, що і Шевченко, тому його постать знакова і для мене особисто.
Щодо співпраці з Тіною – то, по суті, вона мене сама знайшла. Минулої зими Тіна Кароль зупинилась в одному з готелів, де побачила мою скульптуру Сильфа. Її дуже зацікавила філософія скульптури, і вона провела паралель з своїм музичним альбомом, який готувала. Тіна уявила загальний концепт, знайшла мене в Instagram і запропонувала створити Сильфа для обкладинки альбому з її зображенням. Потім ця скульптура також з’явилась у відеокліпі та стала основою для мерчу. Мені подобаються такі співпраці на стику різних форм мистецтва, в них ніби народжується нова енергія і нові смисли.
Щодо проекту в Китаї – то це була співпраця між містами Львова і Ченду. Було вибрано 40 скульпторів з 30 країн світу на етапі проектування нового району міста, я був один з України. І дуже приємно, що аж 4 мої роботи вибрали серед усіх. До мене звертаються з різними пропозиціями — моє завдання кожен проект зробити максимально насиченим, вдихнути життя і наповнити емоціями метал, організувати простір таким чином, щоб він ніс змістовне та естетичне в собі.
Які підходи ви використовували, готуючись до роботи?
Завжди стараюсь повністю зануритись у проект. Максимально вивчаю матеріали. Якщо це історична постать — вивчаю ілюстративний матеріал, фото, книги, якщо є то і фільми, документальні, художні. Стараюсь зрозуміти епоху і роль персони у цій епосі. Спочатку максимальне занурення у проект, тільки після цього починаю проектувати.
Минулого року під час локдауну ви створили арт-колекцію постерів на основі своїх робіт з правилами сьогоднішніх карантинних вимог, чим займаєтесь під час локдауну, що триває?
Зараз працюю в звичайному режимі, кожен день у майстерні. Працюю над новими творчими роботами та над замовленнями. Читаю про мистецтво, історичну літературу, на тему саморозвитку, бізнес-літературу, художню.
Хочу вже найближчим часом показати нову серію робіт, тому локдаун навіть на користь цьому.
Читайте також: КИНОМАРАФОН: ЗАГАДОЧНЫЙ МИР ДЭВИДА ЛИНЧА
Хто з авторів вас надихає?
Автори, які зараз найбільше резонують — це Умберто Еко, Хорхе Луїс Борхес, Харукі Муракамі, Кадзуо Ісігура, Франц Кафка, Юваль Ной Харарі. Читаю інколи по 2-3 книги одразу і ловлю інсайти з них.
До якого арт закладу ви відправитесь, коли карантин буде знято в Україні та коли відкриють кордони?
Коли буде можливість подорожувати, певно найперша поїздка буде в Італію у Флоренцію, я дуже скучив за нею. Буду просто гуляти вулицями. Я колись там навчався – тому для мене це місто — суцільне натхнення. Мені зараз найбільше бракує можливості просто взяти і кудись поїхати в Європу. Останні роки Європа вже була такою близькою, а зараз знову так далеко. Але, незважаючи на це, у нас є прекрасна можливість подорожувати Україною. Цього літа планую проїхатись з сім‘єю по центральній Україні, показати дітям «лани широкополі, і Дніпро, і кручі».
Фото надані прес-службою
Читайте також: НОВИЙ ТИЖДЕНЬ: ONLINE-ПОДІЇ 12-16 КВІТНЯ