Small Talk: Євген Синельников, режисер та співавтор тревел-шоу «Як звучить світ. Україна»

Редагувати переклад
Співзасновник розважального україномовного каналу "УкрЮтюбПроєкт", співавтор, режисер-постановник та ведучий “Орел та решка”, активний режисер та співавтор музичного тревел-шоу "Як звучить світ... Україна" Євген Синельников розповів про другий сезон шоу — прифронтовий сезон, який познайомить українців з музикою 5 міст: Суми, Полтава, Миколаїв, Запоріжжя, Дніпро.

"Як звучить світ... Україна" Євген Синельников

За яким принципом було обрано саме цих пʼять міст? 

Насправді ніяких принципів не було, ми як завжди слідкуємо за тим, що, в першу чергу, хотіли б зняти ми та щоб було б цікаво бачити, а в нашому випадку – чути глядачу. Того року ми записали саундтреки, аби люди насолодились своїми містами, а вже у 2 сезоні, щоб можна було почути силу та велич тих міст, які вистояли або ще досі найбільше страждають від війни, наприклад, як Запоріжжя та Миколаїв.

Ви відвідували ці міста до проєкту?

Особисто я вже дуже багато років подорожую, а особливо неймовірну кількість разів бачив наші українські міста в різні періоди їхнього життя. Як на мене, то дуже здивували Суми. Коли я приїжджав раніше, хотілося краще. Зараз ми приїхали знову і там дуже гарно підробили місто, оформили його. Люди танцюють, співають, Суми змінюються, оновлюються, а також є відчуття того, що люди пережили важкі часи і йдуть вперед. Спочатку ти починаєш плакати й сумувати, а після того з’являється величезна сила всередині. Також я завжди думав, що у Сумах окрім історичної частини міста не дуже багато саме творчого наповнення, але мене дуже вразили вуличні музиканти, точніше їх кількість і те, які вони всі відкриті до спілкування, що також допомогло нам дуже у знімальному процесі.

Були звуки, які ви додавали в процесі роботи над проєктом?

В даному проєкті ми більше працюємо над унікальністю звуків кожного міста, щоб в кінці створити саундтрек, який точно буде відрізнятися від інших міст. Але звичайно  було дуже круто, коли під час зйомок вже у студії до епізоду Полтави до нас доєднався наш зірковий гість Андрій Данилко та своїм голосом записав уривок з пісні Якова Малько «Моя Полтава». Взагалі процес запису із зірковими гостями Андрієм та Арсеном Мірзояном в Запоріжжі були дуже неочікуваними та цікавими в процесі запису.

"Як звучить світ... Україна" Філатович

"Як звучить світ... Україна"

"Як звучить світ... Україна" проєкт

Який ваш улюблений міський шум?

Я, до речі, завжди ставив собі це питання після зйомок різних епізодів і прийшов до висновку, що найулюбленішим і, напевно, найприємнішим звуком чи шумом є сміх. Неважливо, звучить він вдома чи серед шуму автівок та галасливих людей на вулиці, сміх є основною ознакою життя та того, що наші люди вміють жити навіть у найнебезпечніші часи. 

Яку музику ви слухаєте в процесі роботи?

Звичайно я слідкую за сучасною творчістю і намагаюсь слухати хоча б останні трендові треки країни, щоб не відставати від дітей. Але за останні роки, особливо, якщо сам монтую матеріали, то дуже люблю тишу. Такий трек, як тиша, дуже потрібен кожній людині, щоб очистити свої думки та більше розібратися у своїх бажаннях. Та, звичайно, у процесі роботи над нашим музичним тревел-шоу “Як звучить світ…Україна” мені доводилось слухати дуже багато різносторонніх звуків, які в один саундтрек мав скласти Євген Філатов, кожен раз дивуюсь, як він це робить.

Хто з нових музикантів українських та іноземних став для вас відкриттям?

З українських виконавців я завжди підтримував та підтримую творчість Макса Барських, його нові роботи українською дуже цінні.  Ще зараз дуже багато талановитої молоді, яка прогресує навіть швидше, аніж вже сталі артисти. Респектую зараз артистам як Кажанна та Parfeniuk, дуже запамʼятовуються треки та відрізняються точно від творчості, яка була на висоті раніше.

Слухати який популярний трек для вас — тортури?

Для мене тортура зараз, коли люди ще дотепер слухають русняву музику і не важливо, що це саме за трек. 

Читайте також: SMALL TALK: АЛІНА ТА ДМИТРО СЕРДЮКИ, ЗАСНОВНИКИ BYME ПРО КОЛЕКЦІЮ “БЕРЕЗІЛЬ”, НАТХНЕННУ ЛЕСЕМ КУРБАСОМ 

Статьи по теме