UA
RU

Сміх на екрані та знімальному майданчику: про серіал «Фіма» говоримо з режисером Кирилом Біном та актором Фімою Константиновським

Редагувати переклад
Вже 20 грудня на телеканалі "Дом" відбудеться прем’єра серіалу "Фіма". Глядачі побачать одразу дві серії. Серіал розповідає про стендапера Фіму та його родину, їхні взаємини.

Сміх на екрані та знімальному майданчику: про серіал «Фіма» говоримо з режисером Кирилом Біном та актором Фімою Константиновським-Фото 1

Як проходили зйомки та чому гумор на знімальному майданчикутеж важливо, розповіли режисер ситкому «Фіма» Кирило Бін і виконавець головної ролі Фіма Константиновський в ефірі програми «Утро Дома«.

Вже 20 грудня на телеканалі «Дом» вийде серіал«Фіма«. Про що він та про кого?

Кирило Бін: Дуже красномовна назва.

Фіма Константиновський: Вийшло, що про мене, але все відносно, звісно. Це серіал про молоду сім’ю, в якій глава сімейства стендапер, на жаль для дружини та на щастя для нього самого. І на жаль для батька моєї дружини, ось він найбільше журиться щодо цього.

Загалом це дуже добра історія, в якій найголовнішещо люди можуть пізнавати себе, бо кожна серія — не знаю, наскільки це спойлер — починається зі стендапу, який задає тему всієї серії. Усі теми взяті із життя.

Кирило Бін: Стереотипні ситуації, які, напевно, всі переживали. Якщо не переживали, то знають про них. І ми через призму однієї сім’ї їх презентували.

Звідки взялася ідея зняти саме таке шоу?

Кирило Бін: Нестача сімейних шоу на вітчизняному телебаченні — все дуже просто.

Також мені останнім часом дуже цікавим є формат стендапу. Мені здається, нікого не хочу образити, що епоха КВК має трохи відійти убік. Попри всю мою повагу до вашого минулого, але з великим поглядом у майбутнє, оскільки гравці КВК та КВК загаломце репризний жанр, досить короткий. Жарт і все, побігли далі.

А стендап — це драматургія, це вже структура. І гумор тут більш авторський, спокійний, перевірений.

Фіма Константиновський: Стендап — це більше про думки. У КВК — жарт заради жарту, а ось у стендапі це щось осмислене.

Ще є класна фішка в серіалійтиме основний сюжет, я спілкуватимуся зі своїми співмешканцями й родичами та говоритиму найчастіше те, що вони хотіли б почути. Але в камеру я говоритиму глядачеві те, що думаю насправді.

Хто писав сценарій?

Кирило Бін: У нас була група товаришів, з якими ми давно знайомі та співпрацюємо, і Фіма навіть із ними неодноразово стикався у КВК — це «Ваверка Продакшн», перевірені хлопці, сценаристи.

А шматки стендапу — це авторське?

Кирило Бін: Так, Фіма приклав руку до всього, звичайно, тому що це має бути трохи особисте.

Фіма Константиновський: Це не все моє, тому що принаймні у реальному житті я не маю дітей. А там були теми пологів, виховання дитини. Це саме зі співавторами з «Ваверки«, які мають дітей, ми обговорювали. Я брав у них ідеї, думки, тому що звик писати те, що близько мені, але в серіалі трохи інші умови. Мій персонаж дуже схожий на мене в реальному житті, але умови довкола відрізняються.

На кому ви перевіряли жарти?

Кирило Бін: Ми вважали, що ми маємо бути останньою інстанцією, насправді.

Фіма Константиновський: Головне, щоб самим було не соромно.

Кирило Бін: Були моменти коли ми розуміли, що можна добити, посилити. Це викличе сміх, але спростить, тому були моменти, коли ми жертвували якимись жартами та просто залишали шелест усмішок.

— На майданчику багато переробляли, переписували на ходу?

Фіма Константиновський: Ми читали сцену перед тим, як її знімати, і в момент, коли ми промовляли текст, намагалися його змінити.

Кирилу великий респект. Все, що я пропонував, — не все входило, але все було почуте, все обумовлено. Я не актор абсолютно, я виконавець головної ролі. Можна назвати мене артистом, тому що я брав участь у певних сценічних шоу, але актором я не є. У мене немає акторської освіти, тому мені було дуже незручно, коли на кастинги приходили актори-актори, які пробувалися на роль, а я вже точно в серіалі. Я бачив у їхніх очах німе запитання: «Та якого біса він

Мені було дуже цікаво, особливо у мене моя теща (за роллю, — ред.) — це Ольга Сумська, я дуже вдячний. Ольга Сумська дуже крута, і загалом акторський склад був дуже класним. Вони мене вчили, не пригнічували. Якщо я щось питав, то вони мені відповідали із задоволенням. У нас не було жодних рамок, не було такого, що вона — народна артистка України, а я — блазень з гори. Ми на рівних жартували, сиділи спілкувалися на будь-які теми, дуже класна атмосфера була на зйомках.

— Як тобі працювалось у кадрі?

Фіма Константиновський: Найскладніше — коли на тебе світить прожектор і треба було стати під світлом. І, звісно, ​​повертатися через камеру. Були проколи. Я сподіваюся, на монтажі все буде нормально, але важко було спочатку. Я багато часу приділяв тому, щоб на майданчику було весело, ось я така людина, для мене важливо.

Кирило Бін: Це всім заважало, я вам скажу. Тому що треба працювати, а він зайнятий розважанням.

Фіма Константиновський: Я з операторами, звукорежисерами, з усіма — для мене дуже важливо, щоб у людей залишилося гарне враження про зйомки цього серіалу. Я подумав, що якщо я не візьму якоюсь акторською грою неймовірною, то хоча б про мене подумають, що я прикольний чувак.

Чому все ж таки було ухвалено рішення брати на роль непрофесійного актора?

Кирило Бін: Я відкрию вам таємницю, яка вже давно не таємницяОскільки я трохи вивчав наш ринок стендаперів та стендапу, коли мною опановували різні сумніви, я радився. Я звернувся до Стаса Боклана (українського актора — ред.), який сидить у журі «Ліги сміху«, і кажу: «Дай мені смішного пацана». Він каже: «Фіма«. Так і познайомилися.

Фіма Константиновський: Я пам’ятаю момент, який, напевно, запам’ятається, коли мене привезли. Ми спочатку знімали стендапи, а потім уже, в павільйоні, всю частину серії, що залишилася. Я пам’ятаю, мене забрала машина з дому, я приїхав, відчиняються двері, а мені кажуть: «Фіма, ви готові?» Я розплющую очі, дивлюся, купа людей, купа апаратурице що, все реально? Дуже приємно.

Ти плануєш продовжувати акторську кар’єру?

Фіма Константиновський: Я не знаю.

Кирило Бін: Це не залежить від нього.

Фіма Костянтинівський: Мені дуже сподобалося. Це щось нове. Це була мрія, яка почала здійснюватися. Сцена — це одне. Це інші правила. А зйомки це класно, я досі згадую. І група була класною. Я не можу просто: працюємо, знімаємо комедію. Мені потрібно, щоб довкола теж все було весело, тому в мене спогади про зйомки лише найпозитивніші.

Читайте також:Пам’ятка для власниць чутливої шкіри: як діагностувати, доглядати та не нашкодити

Що глядачі мають винести із цього проєкту?

Кирило Бін: Ситуації дуже відомі, вони досить стереотипні. Для художнього оформлення вони, звісно, ​​прикрашені, трохи гіперболізовані. Це просто милі маленькі історії, які мають підняти настрій, посміхнутися. Ніякої великої моралі немає, всі цінності давно відомі та задекларовані у цьому серіалі.

Фіма Константиновський: Мені хотілося б, щоб люди якось легше ставилися до всього, що відбувається в житті, бо, на мою думку, зараз дуже модно скаржитися. Якщо відкрити Facebook, там все в скаргах, все в якихось невдоволеннях.

Люди, будьте добрішими, ставтеся до всього легше, з гумором. Це те, що відбувалося під час зйомок, і, я думаю, те, що відбуватиметься на екрані. Ви побачите, що можна до всього ставитися легше, хоч би який у тебе був тесть, — це прямий мій головний антагоніст у серіалі.

Статьи по теме