Якими піснями українських гуртів та виконавців відзначилася весна 2021-го, розповідаємо в цій підбірці.
У травні Христина Герасимова порадувала чуттєвою та ніжною композицією українською мовою. Вона має назву «Пташка». Як зізнається співачка, пісня натхненна українським фольклором.
Нею ЛУНА намагалася описати миттєвості щастя, які ми зазвичай не помічаємо. «Пташка — алегоричний образ невловимого «зараз», який у давньогрецькій міфології асоціюється з постаттю Кайроса. Наймолодший безсмертний син Зевса часто-густо розумівся як бог щасливої миті», — пояснює артистка.
Новою піснею київський гурт Latexfauna переніс нас на зйомки славнозвісної реклами шоколадного батончика Bounty. У композиції є все: спекотно-гаряча літня атмосфера, Індійський океан і кохана людина поруч.
Latexfauna назвали трек гімном свого літа, а ми — ідеальним саундтреком до такої жаданої відпустки.
Цієї весни Саша Чемеров дебютував як сольний артист. Під власним ім’ям фронтмен легендарної «Димної Суміші» грає зовсім не рок, а поп з елементами інших жанрів. За словами артиста, так він планує познайомитися із ширшою аудиторією. Прослухати можна тут.
Вінничани The Hypnotunez не видавали повноформатних платівок із 2016 року. Нарешті ми дочекалися нового шаленого вибухового коктейлю в стилі Jazz-Punk. У платівці знайшлося місце свіжому матеріалу й новим варіаціям пісень з EP Here Comes The Swingcore. Що ж до жанрової належності, то це «свінг, панк-рок, елементи електроніки, навіть брейкдауни, і не тільки». Прослухати можна тут.
Цієї весни найпоетичніший український попрок-гурт Фіолет замість музичного альбому представили збірку пісень «Стежка» за аналогією до класичної літератури. Вона, як і книга, має власну обкладинку, пролог та епілог.
До збірки увійшли вже видані сингли та декілька нових пісень Фіолету, кожна з яких — окремий твір-одкровення, який викликає слухача на інтимний діалог з автором.
Нова лірична балада Івана Дорна написана в співавторстві зі ще одним українським виконавцем ROZHDEN.
Співаки називають пісню результатом справжнього чистого натхнення, адже вона з’явилася зовсім випадково. «ROZHDEN сів за клавіші, почав грати якусь гармонію, я щось наспівав у мікрофон», — поділився процесом написання композиції Дорн. Спочатку артистам здалося, що в пісні немає нічого особливого, та пізніше, заново її послухавши, музиканти вирішили, що вона чудова й має бути випущена.
Минулоріч Alina Pash їздила у фольклорну експедицію Гуцульщиною. Свіжа платівка створювалася просто під час неї.
Тут ви не знайдете хіп-хопу, а почуєте етно-поп. «розМова» вийшла глибокою, сміливою та містичною, з безліччю прихованих кодів. Прослухати можна тут.
Ofliyan називають свіжу мініплиту похмурим еклектичним сплавом хіп-хопу, трепу, електронних семплів із живими барабанами та інтимним «близьким» вокалом. Музкритики вже охрестили «Город» найкращим з українських EP цього року. Прослухати можна тут.
Над четвертим студійником The HARDKISS працювали два роки. «Жива і не залізна» — традиційно потужна робота, де музиканти змішали поп, рок та електроніку. Найнезвичнішою з погляду звучання саундпродюсер та музикант The HARDKISS Вал Бебко називає пісню «Жоржина». У ній можна вловити навіть джангл. Прослухати можна тут.
У квітні молодий київський гурт GannaBaby презентував іронічну пісню «Квіти (Не за бабки!)» та не менш іронічне DIY-відео на неї.
У відео музиканти дають жартівливу відповідь на питання на кшталт «Чим ти зараз займаєшся?», «Звідки береш гроші на життя?», «Як виживаєш на карантині?». І їхня відповідь така: за бажання заробити гроші на творчість можна (і треба) у будь-який спосіб. Навіть продаючи квіткові букети автомобілістам у заторах.
Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: НАТАЛКА МОГІЛЕВСЬКА, СПІВАЧКА