UA
RU

У Миколаєві відбудеться кінофестиваль в укритті

Редагувати переклад
З 27 до 31 липня у Миколаєві пройде кінофестиваль в укритті – "Тактична пауза. Українське кіно в Миколаєві". Фестиваль пройде в одному з укриттів міста. Вхід на всі покази – безкоштовний, за реєстрацією.
Додому

«Додому», 2019

Кінофестиваль ініційований та організований кіножурналістом Алексом Малишенком та координатором волонтерів Громадської організації «ДОФ» Дмитром Давиденком.

“Тактична пауза — це короткочасне затишшя в бойових діях з метою перегрупування та нарощування сил. Я вірю, що українське кіно може стати своєрідною тактичною паузою для волонтерів(ок), жителів і жительниц Миколаєва та бодай трішки зарядити їх енергією.

Для показів ми разом з Дмитром обрали ті українські фільми, які у новій реальності змінили своє звучання та значно актуалізувалися. Також у добірці багато картин, які мали нетривалий чи не мали зовсім прокату у місті”, – коментує кіножурналіст Алекс Малишенко.

Тактична-пауза

Проведення культурних подій для волонтерів Миколаєва є амбітним завданням, не менш важливим, аніж допомога ліками чи продуктами. Покази українського кіно об’єднають військових, волонтерів, жителів міста навколо ідеї споживання якісного українського контенту і допоможуть полюбити українське кіно”, – додає Дмитро Давиденко.

 

В програмі кінофестивалю покажуть українські стрічки, яки вже встигли завоювати любов глядачів своєю естетикою та емоційністю. Зокрема, це фільми:

Додому”, реж Наріман Алієв

Додому

Драматичне роуд-муві про повернення сім’ї кримських татар на батьківщину заради поховання старшого сина. Фільм був відібраний до конкурсу “Особливий погляд” 72-го Каннського кінофестивалю.
Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1cTCYjkErE_oisR9k8q0wUX1gQFwr31dgGqw1P-riQVM/edit

Стоп-Земля”, реж. Катерина Горностай

Стоп-Земля

Підліткова драма про щиру дружбу, перші почуття та сильні переживання, яка повертає глядача назад в юні роки. Стрічка отримала “Кришталевого ведмедя” конкурсної програми Generation 14plus 71-го Берлінале.

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1BuctWLXA_kHaWra8iTzV2vtDeMq0wwuuDeZxnhCnFLY/edit

Мої думки тихі”, реж. Антоніо Лукіч

Мої думки тихі

Трагікомедія розгортається довкола непростих стосунків звукорежисера Вадима з його матір’ю, яка їде із сином у Карпати записувати голоси тварин. Фільм став лауреатом Національної кінопремії України “Золота Дзиґа”.

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/18TOlbcO7E1bFMmR_2v_VZRcjKwSKjKtDjIHLYH4Y4l8/edit

Заповідник Асканія”, реж. Андрій Литвиненко

Заповідник Асканія

Сюжет документального фільму розгортається навколо чотирьох цілковито різних героїв, яких об’єднує бажання зберегти життя серед найбільшої в Україні оази – Асканії-Нови. Стрічка отримала головну нагороду студентського журі Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (2019).

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1NAWSiLgCxe95Ztzgi7YLQ2TgcYJHoApVM8wQFGomAnI/edit

Перша сотня”, реж. Юрій Грузінов, Юлія Шашкова, Ярослав Пілунський

Зошит війни

Документальний фільм розповідає про Першу сотню Майдану, яка після початку російської військової агресії на Донбасі пішла захищати Україну на фронт. Стрічка отримала приз глядацьких симпатій міжнародного кінофестивалю Docudays UA (2018).

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1PpMVmvidyZ8ZG_sO_sIYJYXZfsdla2-XVKKGJhzI8gk/edit

Безславні кріпаки”, реж. Роман Перфільєв

Безславні кріпаки

Пригодницький бойовик, дія якого розгортається у 1844 році. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай, який випадково знайомиться з молодим Тарасом Шевченком і вчить його прийомів традиційних японських бойових мистецтв. Стрічка отримала премію молодого журі іспанського фестивалю Saraqusta Film Festival (2021).

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1yURXvnPrL2LphsDPylCbFQigWO2oIXgz0BoBuSOgj0s/edit

Зошит війни”, реж. Роман Любий

Перша сотня

Документальна сюрреалістична подорож фронтом, створена з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських військових та добровольців. Фільм отримав головний приз Національного конкурсу МКФ Kharkiv MeetDocs (2020).

Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/1eDQvKRfUIOoV-b1yG3D2-awghNxyYDZAptNoqI97hRs/edit

З метою безпеки точний час та місце не повідомляються. Відповідна інформація буде надіслана на пошту зареєстрованим глядач_кам за день до показу. Кількість місць — обмежена.

Фото: пресслужба PinchukArtCentre

Читайте також: PINCHUKARTCENTRE ВІДНОВЛЮЄ РОБОТУ ТА ПРЕДСТАВЛЯЄ МАСШТАБНУ ГРУПОВУ ВИСТАВКУ «КОЛИ ВІРА ЗРУШУЄ ГОРИ» ТА ПРОЄКТ RUSSIAN WAR CRIMES

Статьи по теме