У Музеї просто неба відкрили 100-річний вітряк з Херсонщини
У Музеї просто неба у Пирогові відкрили 100-річний вітряк родом з Херсонщини. Він був створений у кінці ХІХ — на початку ХХ століття в с. Олександрівка.
У Національному музеї народної архітектури та побуту України запрацював унікальний вітряк. Він був створений у кінці ХІХ — на початку ХХ століття в с. Олександрівка. До музею вітряк перевезли у 1973 році. Проте повноцінну конструкцію тоді так і не встановили. Наразі вітряк відреставрували.
Реставраційні роботи зайняли рік. Фахівці зробили ґрунтовне дослідження стану об’єкта, розчистили території навколо вітряка та схилу, збудували охоронну стіну, укріпили фундамент, облаштували територію навколо вітряка. Виготовити та встановити дубові дах і лопаті вдалося згідно з кресленнями, які розробили ще у 1973-му інженер А. Тютюнник та технік В. Марчук. А відтворити автентичний робочий механізм — завдяки збереженим кресленням одного із творців музею, українського архітектора Леоніда Прибєги.
Після відкриття всі відвідувачі Музею просто неба можуть оглянути вітряк як зовні, так і всередині. А також піднятися на другий поверх та побачити робочий механізм для помелу зерна.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Міністерство культури та інформаційної політики
Читайте також: У МУЗЕЇ ХАНЕНКІВ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА ЖИВОПИСУ «ГААГА — КИЇВ»