UA
RU

У Музеї просто неба відкрили 100-річний вітряк з Херсонщини

У Музеї просто неба у Пирогові відкрили 100-річний вітряк родом з Херсонщини. Він був створений у кінці ХІХ — на початку ХХ століття в с. Олександрівка.

У Музеї просто неба відкрили 100-річний вітряк з Херсонщини-Фото 1

У Національному музеї народної архітектури та побуту України запрацював унікальний вітряк. Він був створений у кінці ХІХ — на початку ХХ століття в с. Олександрівка. До музею вітряк перевезли у 1973 році. Проте повноцінну конструкцію тоді так і не встановили. Наразі вітряк відреставрували.

У Музеї просто неба відкрили 100-річний вітряк з Херсонщини-Фото 2

Реставраційні роботи зайняли рік. Фахівці зробили ґрунтовне дослідження стану об’єкта, розчистили території навколо вітряка та схилу, збудували охоронну стіну, укріпили фундамент, облаштували територію навколо вітряка. Виготовити та встановити дубові дах і лопаті вдалося згідно з кресленнями, які розробили ще у 1973-му інженер А. Тютюнник та технік В. Марчук. А відтворити автентичний робочий механізм — завдяки збереженим кресленням одного із творців музею, українського архітектора Леоніда Прибєги. 

У Музеї просто неба відкрили 100-річний вітряк з Херсонщини-Фото 3

Після відкриття всі відвідувачі Музею просто неба можуть оглянути вітряк як зовні, так і всередині. А також піднятися на другий поверх та побачити робочий механізм для помелу зерна.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики

Читайте також: У МУЗЕЇ ХАНЕНКІВ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА ЖИВОПИСУ «ГААГА — КИЇВ»

Статьи по теме